květen 2018 - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KVĚTEN
KVĚTEN 2018
úterý 1.5.2018
09.30  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: Arťásek (klub pro rodiče s malými dětmi)
14.00  Hradecký slunovrat / před Bílým zámkem: První máj na zámku (do 17.30 hodin)
15.00  Středisko volného času Opava / zahrada u Loutkového divadla: Stavění máje aneb májové setkání …
15.00  Hradecký slunovrat / před Bílým zámkem: Šuranská & Uvira (koncert)
18.00  Hradecký slunovrat / Velká dvorana Červeného zámku: Lenka Dusilová & Baromantika (koncert)
20.00  U Vočka: Studentská párty

středa 2.5.2018
15.00  NZDM klub Modrá kočka: Kuchařské okénko
17.00  Galerie Obecního domu: The Burning Man Collection by Marek Musil (vernisáž výstavy)
17.15  Slezské zemské muzeum / Historická výstavní budova: Úskalí královské lásky (přednáška)
18.00  Kino Holasovice: Věčně tvá nevěrná (film ČR)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška

čtvrtek 3.5.2018
09.00  Slezská univerzita v Opavě / prostory SU Masarykova třída: Výstava skalniček 2018 (do 17.00 hodin)
10.00  Slezské divadlo Opava: Limonádový Joe (pro školy)
17.00  Expozice Cesta z města: Komentovaná prohlídka výstavy Na útěku s autorem Václavem Hájkem
18.15  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Happy End (film Francie, Německo, Rakousko)
19.00  Divadelní soubor Siesta / Loutkové divadlo Opava: Zítřek je už dnes, ale stane se až zítra
20.00  Evžen jazz café club: Bassplayer with Friends (koncert)
20.00  Music bar Jam: Drum´n´bass poslechovka

pátek 4.5.2018
09.00  Slezská univerzita v Opavě / prostory SU Masarykova třída: Výstava skalniček 2018 (do 17.00 hodin)
09.45  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Pásmo pohádek pro nejmenší
14.00  Městská knihovna Kravaře: Korálkování (do 18.00 hodin)
16.00  Loutkové divadlo Opava: Opavský skřivánek (přehlídka dětských lidových zpěváků)
19.00  Slezské divadlo Opava: Ifigénie na Tauridě (sk.3)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Neznámý voják (film Finsko)
20.00  Klub Art: Kopyto + Acustrio (koncert)
20.00  U Přemka Opava: Oldies párty
20.00  Music bar Jam: Rockdance
20.00  U Vočka: Black Friday vol.2
20.00  Kulturní dům Dolní Benešov: Holki (koncert + diskotéka)

sobota 5.5.2018
09.00  Kulturní dům Dolní Benešov: Májový pochoďáček
10.00  Město Kravaře / kaple kravařského zámku: Výstava biblí v zámecké kapli (do 17.00 hodin)
17.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Planeta Česko (film ČR)
17.30  Hřiště ZŠ Chlebičov: Pálení čarodějnic
18.00  Slezské divadlo Opava: Příhody lišky Bystroušky (sk.7)
18.00  Galerie Čekárna Bolatice: Roman Šafránek - Jsou dobré a voní prázdninami (vernisáž výstavy)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Hastrman (film ČR)
19.00  Kulturní dům Hlučín: Václav Hudeček a orchestr Musica Opavia (koncert)
20.00  Evžen jazz café club: My dva trio (koncert)
20.00  Music club 13: System Of A Down Tribute Band + Mantl (koncert)
20.00  Pivnice U Bětky Hlučín: The Beatles Collection band (koncert)
20.00  Hospoda Na hřišti Kobeřice: D-Rock (zábava)
21.00  Music bar Jam: Raptor párty

neděle 6.5.2018
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Dětský bazar (do 12.00 hodin)
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 12.00 hodin)
10.00  Loutkové divadlo Opava: O Bambulínovi
10.00  Město Kravaře / zámek Kravaře: Cesta do pravěku (otevírání turistické sezóny) (do 17.00 hodin)
15.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 18.00 hodin)
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: David Bátor (křest nové knihy + koncert)
19.00  Slezské divadlo Opava: Modrý z nebe (mimo)

pondělí 7.5.2018
14.00  Místní knihovna Pavla Křížkovského Holasovice: Tvořivá dílnička pro děti (do 17.00 hodin)
17.00  Městská knihovna Hlučín / Zámecký klub Hlučín: Na kole přes USA po Route 66 (přednáška)
19.00  Slezské divadlo Opava: Kytice (sk.M)
20.00  Klub Art: Hovory s… speciál (talk show)
20.00  Evžen jazz café club: Jam Session vol.4 (koncert)
20.00  U Vočka: Pondělní diskotéka vol.2
21.00  Music bar Jam: Neurobass Night
22.00  Tara Střelnice music club: Studentská pondělní párty 2

úterý 8.5.2018
10.00  SZM / Národní památník II. světové války Hrabyně: Den vítězství (pietní akt)
15.00  SZM / Národní památník II. světové války Hrabyně: Komentovaná prohlídka památníku
16.30  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: EKO rodina (povídání)
19.00  Slezské divadlo Opava: Noc na Karlštejně (mimo)

středa 9.5.2018
10.00  Knihovna Petra Bezruče v Opavě / pobočka Kateřinky: Klub maminek
14.00  Slezská univerzita v Opavě / Evžen jazz café club: Dialog 2 (dialog s rektorem SU)
14.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Tlumočník (film Slovensko, ČR, Rakousko)
15.00  NZDM klub Modrá kočka: Tvořivé okénko
16.30  Klub Art: Světelné znečištění v Opavě aneb světlem i tmou s Martinem Petráskem (přednáška)
18.00  Kino Holasovice: Jumanji: Vítejte v džungli! (film USA)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Ztratili jsme Stalina (film Velká Británie, Francie, Belgie)
19.00  Kulturní dům Hlučín: Postel hospoda kostel (talk show)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška

čtvrtek 10.5.2018
09.00  Elim Opava: Rozvoj dětského potenciálu (seminář)
16.00  Kulturní dům Dolní Benešov: Učíme pečovat (seminář)
17.00  Slezské zemské muzeum / Památník Petra Bezruče: Radůj se duše a buď veselá (vernisáž výstavy)
17.00  ZUŠ Hradec nad Moravicí / Velká dvorana Červeného zámku: Příběhy hudebních a výtvarných úspěchů
18.00  Galerie Cella: Cena J. M. Olbricha - Rekonstrukce 2016 - 2017 (vernisáž výstavy)
19.00  Statutární město Opava / kostel sv. Václava: Antonio Vivaldi: La Gloria E Himeneo, RV 687 (koncert)
19.00  Klub Art: Zkouška naruby (divadelní představení)
19.00  Centrum Perla: Setkání se sebou - Karmické výklady (prožitkový večer)
19.30  Kulturní dům Bolatice: Zuzana Bubílková - Jak se nezbláznit z politiky… (beseda)
20.00  Music bar Jam: Drum´n´bass poslechovka

pátek 11.5.2018
16.30  Obec Hať / Kulturní dům Hať: Zuzana Bubílková - Politika a věci veřejné
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Psí ostrov (film USA)
19.00  Kulturní dům Dolní Benešov: Dívčí válka (divadelní představení)
20.00  U Přemka Opava: Oldies párty
20.00  Music bar Jam: Rockdance
22.00  Tara Střelnice music club: Majálesová Warm Up párty

sobota 12.5.2018
09.00  Středisko volného času Opava / Hala Slezského gymnázia Opava: Finále Opavské ligy 2018
12.00  Slezská univerzita v Opavě / Městské sady Opava: Opavský Majáles 2018
13.00  Slezské zemské muzeum / Historická výstavní budova: Den matek (do 17.00 hodin)
13.30  Kulturní dům Hlučín: 21. ročník Hlučínského talentu (taneční soutěž)
14.00  Slezská univerzita Opava + Klub Art / Městské sady Opava: Opavský Majáles 2018 - Open Air
15.00  Slezské zemské muzeum / Historická výstavní budova: Elegance a styl první republiky (módní přehlídka)
15.00  Kulturní dům Jakubčovice: Oslava Dne matek v Jakubčovicích
15.00  Centrum volného času Kravaře / malá tělocvična ZŠ Kravaře: Den matek
17.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Fakjů pane učiteli 3 (film Německo)
18.00  Slezské divadlo Opava: Carmen (mimo)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Gauguin - cesta na Tahiti (film Francie)
20.00  Evžen jazz café club: Naboo (koncert)
20.00  Music bar Jam: Majáles afterpárty: Hip Hop stage
20.00  U Vočka: Majáles Afterpárty
23.00  Tara Střelnice music club: Opavský Majáles 2018 - Official D&B Afterparty

neděle 13.5.2018
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Dětský bazar (do 12.00 hodin)
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 12.00 hodin)
10.00  Loutkové divadlo Opava: O zlaté rybce
13.30  Kulturní dům Hlučín: 21. ročník Hlučínského talentu (taneční soutěž)
15.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 18.00 hodin)
17.00  Základní umělecká škola Opava / Slezské divadlo Opava: Bohyně starého Řecka
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Muž jménem Ove (film Švédsko)

pondělí 14.5.2018
14.30  NZDM klub Modrá kočka: Kuchařské okénko
18.00  Slezské divadlo Opava: Jak je důležité míti Filipa (sk.S)
18.00  Církevní konzervatoř Opava / aula CKO: Absolventský koncert Aleny Mecové a Terezy Rajdusové
20.00  Music bar Jam: Hip Hop poslechovka

úterý 15.5.2018
16.30  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: EKO rodina (povídání)
16.45  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: Povídání s dulou Mgr. Michaelou Sedláčkovou
18.00  Expozice Cesta z města / klub Art: Kde se vzaly, tu se vzaly, názvy opavských ulic… (přednáška)
18.00  Čajovna Harmonie: Homeopatie 9 (přednáška)
19.00  Slezské divadlo Opava: Kytice (sk.5)
19.00  Divadlo GAFA / Evžen jazz café club: Městské legendy v proměnách času (přednáška)
19.00  Obec Bolatice / Kulturní dům Bolatice: Halina Pawlowská - Chuť do života (zábavný pořad)

středa 16.5.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Kytice (pro školy)
16.00  Město Hradec nad Moravicí / společenská místnost MÚ: Trénování paměti a jiné aktivity pro seniory
17.00  Rotary club Opava / kostel sv. Václava: Začarovaná písnička (soutěž ve zpěvu)
18.00  Kino Holasovice: Čertoviny (film ČR)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Dvě nevěsty a jedna svatba (film ČR)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška

čtvrtek 17.5.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Souborné dílo Williama Shakespeara (ve 120 minutách) (pro školy)
17.00  Dům umění: Komentovaná prohlídka výstavy Kája Saudek 18+ Opava
17.00  Církevní konzervatoř Opava / Konkatedrála N. Panny Marie: Absolventský koncert K. Filkové a A. Kubátové
19.00  Kostel sv. Václava: La noche flamenca (hudebně-taneční představení)
19.00  Hradecký slunovrat / U Dvou dobráků: Srí Lanka (beseda a projekce) (Večery s Hradeckým slunovratem)
20.00  Music bar Jam: Drum´n´bass poslechovka

pátek 18.5.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: O vlku a kůzlátkách (pro školy)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Deadpool 2 (film USA)
19.00  Městská knihovna Kravaře: Sekty (přednáška)
20.00  Music bar Jam: DNN párty - DNN Open Air 2018 Warm Up
20.00  U Přemka Opava: Oldies párty
20.00  SZM / Areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky: Hlučín - Darkovičky 2018 (vzpomínková akce)
20.00  U Vočka: Opan Air 2018 plus 2x stage
21.00  Music club 13: Killaz night
22.00  Tara Střelnice music club: Mega melounová párty

sobota 19.5.2018
09.00  Slezské zemské muzeum / Historická výstavní budova: Mezinárodní den muzeí (do 17.00 hodin)
09.00  SZM / Národní památník II. světové války Hrabyně: Mezinárodní den muzeí (do 17.00 hodin)
10.00  Slezské divadlo Opava: Baletní večer (sk.D)
10.00  Expozice Cesta z města / centrum města: Proměny opavských promenádních parků 1800-1945 (kom. prohl.)
10.00  SZM / Národní památník II. světové války Hrabyně: Komentovaná prohlídka památníku
10.00  SZM / Areál čs. opevnění Hlučín - Darkovičky: Hlučín - Darkovičky 2018 (vzpomínková akce)
15.00  Město Kravaře / zámek Kravaře: Jedinečný koncert
16.30  Místní knihovna Pavla Křížkovského Holasovice / zahrada hostince U Laryšů: Výprava do středověku
17.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Hledá se princezna (film Ukrajina)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Půlnoční láska (film USA)
20.00  Music bar Jam: Grafitti jam
20.00  Tara Střelnice music club: Back2back Night - Protiva/PTK/Psycho Rhyme
21.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Tiché místo (film USA)
21.00  Evžen jazz café club: Evženova tančírna (taneční večírek)

neděle 20.5.2018
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Dětský bazar (do 12.00 hodin)
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 12.00 hodin)
09.00  Kostel sv. Petra a Pavla Hradec nad Moravicí: Oslava 25 let 2. oddílu skaut Domoradovice
10.00  Loutkové divadlo Opava: Kocourek Modroočko
15.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 18.00 hodin)
16.00  Kulturní dům Dolní Benešov: Ferda mravenec (divadelní představení pro děti)
19.00  Slezské divadlo Opava: Baletní večer - premiéra (sk.P)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Thelma (film Norsko, Dánsko, Švédsko)

pondělí 21.5.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Souborné dílo Williama Shakespeara (ve 120 minutách) (pro školy)
18.00  Církevní konzervatoř Opava / aula CKO: Koncert barokní hudby
19.00  Slezské divadlo Opava: Laco Deczi (koncert)
20.00  Music bar Jam: Hip Hop poslechovka

úterý 22.5.2018
14.30  NZDM klub Modrá kočka: Hygiena - preventivní program
16.30  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: EKO rodina (povídání)
19.00  Slezské divadlo Opava: Baletní večer (sk.1)

středa 23.5.2018
14.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Hastrman (film ČR)
18.00  Kino Holasovice: Ladíme 3 (film USA)
19.00  Slezské divadlo Opava: Baletní večer (sk.2)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Solo: Star Wars Story (film USA)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška

čtvrtek 24.5.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: O vlku a kůzlátkách (pro školy)
14.00  Základní umělecká škola Opava / Sady Svobody a Ptačí vrch: ZUŠ Open - Colours of ZUŠ
15.00  ZUŠ Hradec nad Moravicí: ZUŠkaření na zahradě (hudebně-výtvarná akce)
17.00  Místní knihovna Bolatice: Ivana Chřibková (beseda)
18.00  Čajovna Harmonie: Aromaworkshop
19.00  Slezské divadlo Opava: Arizona Lady (sk.6)
19.00  Statutární město Opava / Konkatedrála N. Panny Marie: Návrat vítěze (abonentní koncert)
19.00  Centrum Perla: Setkání se sebou - Tarot a I-ting (prožitkový večer)
20.00  Music bar Jam: Drum´n´bass poslechovka

pátek 25.5.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Kytice (pro školy)
18.00  FreiPlatz / Galerie Cella: Michal Mitro (vernisáž výstavy)
19.00  Slezské divadlo Opava: Příhody lišky Bystoušky (sk.4)
19.00  FreiPlatz / Bludný kámen / Matiční dům Opava: Gabriela Vašková a Nicole Fialová (vernisáž výstavy)
19.00  FreiPlatz / Bludný kámen / Kaple sv. Alžběty: David Invalid (koncert)
19.00  FreiPlatz / Gottfrei: Tamala (koncert)
19.00  FreiPlatz / FreiBar: Kudla a Krusberg, Inspiral X62 (taneční párty)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Dámský (knižní) klub (film USA)
19.00  Město Kravaře / kostel sv. Bartoloměje: Liturgický koncert
20.00  Music bar Jam: Rockdance
20.00  U Přemka Opava: Oldies párty
20.00  FreiPlatz / Music club 13: Self Talk (koncert)
20.00  FreiPlatz / Bludný kámen / Kaple sv. Alžběty: Rouillex (koncert)
21.00  FreiPlatz / Bludný kámen / Kaple sv. Alžběty: I love 69 Popgejů (koncert)
21.00  FreiPlatz / Evžen jazz café club: Naděje (koncert)
21.30  FreiPlatz / Gottfrei: Bulp (koncert)
22.00  Tara Střelnice music club: Summer closing party
22.00  FreiPlatz / Music club 13: Pilot Season (koncert)
23.00  FreiPlatz / Evžen jazz café club: Froples (koncert)
23.30  FreiPlatz / Gottfrei: RSS Boys (koncert)
00.00  FreiPlatz / Music club 13: MC Gey (koncert)

sobota 26.5.2018
00.00  FreiPlatz / Music club 13: MC Gey (koncert)
01.00  FreiPlatz / Music club 13: Kuchyňka DJs (taneční párty)
01.00  FreiPlatz / Gottfrei: Tomino & Myslivec (taneční párty)
10.00  Muzeum Chuchelná: Slavnostní otevření Muzea Chuchelná
15.00  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: Svoboda v očkování (beseda)
17.00  Středisko volného času Opava / Jaselská ulice: Dneska tanec, zejtra party, je tu zábava…
17.00  Pěvecké sdružení slezských učitelek / kostel sv. Václava Opava: Slavnostní koncert
17.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Emoji ve filmu (film USA)
18.00  FreiPlatz / Galerie Cella: Michal Mitro - OSC^n (workshop)
19.00  Slezské divadlo Opava: Noc na Karlštejně (mimo)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Pod jedním stromem (film Island)
19.00  FreiPlatz / Gottfrei: Acute Dose (koncert)
19.30  FreiPlatz / U dvou dobráků: Dobrozdání (koncert)
20.00  FreiPlatz / Music club 13: Phoibos (koncert)
21.00  Evžen jazz café club: Mixdown (taneční večírek)
21.00  FreiPlatz / Gottfrei: The Envlps (koncert)
21.00  FreiPlatz / FreiBar: Martyzan a spol. (taneční párty)
21.30  FreiPlatz / U dvou dobráků: Comar in the Cube (koncert)
22.00  FreiPlatz / Music club 13: První hoře (koncert)
23.00  FreiPlatz / Gottfrei: Nylon Jail (koncert)
00.00  FreiPlatz / Music club 13: The Drain (koncert)

neděle 27.5.2018
00.00  FreiPlatz / Music club 13: The Drain (koncert)
00.30  FreiPlatz / Gottfrei: Floex DJ set, DJ Loutka, T.O.M.M.Y. (taneční párty)
01.00  FreiPlatz / Music club 13: Majal, Nemo, Mahi, W-Cub vs. Wall-I (taneční párty)
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Dětský bazar (do 12.00 hodin)
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 12.00 hodin)
10.00  Loutkové divadlo Opava: Pták Ohnivák a liška Ryška
10.00  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: Respekt k porodu (festival přednášek a besed)
14.00  Město Kravaře / zámek Kravaře a zámecký park Kravaře: Pohádkové odpoledne
15.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 18.00 hodin)
19.00  Slezské divadlo Opava: Miss Dietrich lituje (mimo)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Na krátko (film ČR)

pondělí 28.5.2018
09.00  Městská knihovna Hradec nad Moravicí: Klubíčko pro nejmenší čtenáře
10.00  Slezské divadlo Opava: Popelka (pro školy)
19.00  Slezské divadlo Opava: Všechno je v zahradě (mimo)
20.00  Music bar Jam: Hip Hop poslechovka

úterý 29.5.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Kytice (pro školy)
16.00  Místní knihovna Bolatice: IX. ročník plesového turnaje
16.30  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: EKO rodina (povídání)
17.00  Expozice Cesta z města / Městský hřbitov Opava: Prohlídka židovského hřbitova (komentovaná prohlídka)
18.00  Bludný kámen / Matiční dům Opava: Tomáš Pospěch - Šumperák (přednáška) - přeloženo na 25.9.
18.00  Církevní konzervatoř Opava / Minoritský klášter: VI. abonentní koncert orchestrální a sborové hudby

středa 30.5.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Broučci (pro školy)
18.00  Kino Holasovice: Ferdinand (film USA)
19.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Avengers: Infinity War (film USA)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška

čtvrtek 31.5.2018
15.00  Baby club Kačka: Výživa kojenců a jídelníček (přednáška)
16.00  Za Opavu / Alžbětina zahrada: Zahradní slavnost v Alžbětině zahradě
17.00  Knihovna Petra Bezruče v Opavě: Liku Maria Takahashi - Maris Art Project (vernisáž výstavy)
19.00  Slezské divadlo Opava: Příhody lišky Bystroušky (sk.9)
20.00  Music bar Jam: Drum´n´bass poslechovka


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky