leden 2018 - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

LEDEN
LEDEN 2018
pondělí 1.1.2018
18.00  Kulturní dům Hlučín / Hlučínská štěrkovna: Novoroční ohňostroj

úterý 2.1.2018

středa 3.1.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Noc na Karlštejně (pro školy)
18.00  Kino Holasovice: Spider-Man: Homecoming (film USA)
18.00  Baby club Kačka: Přednáška pro těhotné maminky (cyklus přednášek)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška

čtvrtek 4.1.2018
18.15  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Kolo zázraků (film USA)
19.00  Slezské divadlo Opava: Chytračka / Carmina Burana (sk.M)
19.00  Centrum Perla: Mít svůj směr s Vozem (přednáška, prožitkový večer)
20.00  Music bar Jam: Drum´n´bass poslechovka

pátek 5.1.2018
17.00  Slezské divadlo Opava: Cikánský baron (mimo)
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Čertoviny (film ČR)
18.00  Galerie Červený kostel Hlučín: Calata - Tříkrálový koncert
18.00  Galerie Čekárna Bolatice: Marie Čmelíková - Štětka Květa ze Svatěk (vernisáž výstavy)
20.00  Music bar Jam: Rockotéka
20.00  U Vočka: Tequila party
20.00  Kulturní dům Dolní Benešov: Myslivecký ples
22.00  Tara Střelnice music club: Mejdan #1/2018 aneb Naprav se párty

sobota 6.1.2018
16.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Čertoviny (film ČR)
16.00  Město Kravaře / kostel sv. Bartoloměje Kravaře: Tříkrálový koncert
18.00  Slezské divadlo Opava: Všechno je v zahradě (sk.7)
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Velká hra (film USA)
20.00  U Vočka: Sobotní oldies párty
20.00  Obec Bohuslavice / kulturní dům Bohuslavice: II. obecní ples

neděle 7.1.2018
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 12.00 hodin)
10.00  Loutkové divadlo Opava: Tři zlaté vlasy děda Vševěda
10.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Čertoviny (film ČR)
14.00  Slezské divadlo Opava: Na kouzelném paloučku Jů a Hele (mimo)
14.00  Slezské zemské muzeum / Památník Petra Bezruče: Zimní inspirace v pohádkách (do 16.00 hodin)
14.30  Obec Hněvošice / kostel Krista Dobrého pastýře Hněvošice: Novoroční koncert
15.00  Kulturní dům Hlučín: Báječný karneval s Hopsalínem
15.00  Kostel Nejsvětější trojice Bohuslavice: Novoroční koncert
16.00  Loutkové divadlo Opava: Tři zlaté vlasy děda Vševěda
16.00  Město Hradec nad Moravicí / kino Orion Hradec Nad Moravicí: Mojžíš (divadelní představení)
16.30  Slezské divadlo Opava: Na kouzelném paloučku Jů a Hele (mimo)
17.00  Obec Píšť / kostel sv. Vavřince: Novoroční koncert
17.30  Kulturní dům Dolní Benešov / kostel sv. Martina Dolní Benešov: Novoroční koncert

pondělí 8.1.2018
18.00  Filmový klub kina Mír Opava: Tom of Finland (film Finsko, Švédsko, Dánsko, Německo, USA)
20.00  Music bar Jam: Hip Hop poslechovka

úterý 9.1.2018
09.30  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: Arťásek (klub pro rodiče s malými dětmi)
16.45  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: Povídání s dulou Mgr. Michaelou Sedláčkovou
18.00  Čajovna Harmonie: Homeopatie 5 (přednáška)
18.00  Knihovna Petra Bezruče v Opavě / sál: Lenka Klementová - Filipíny - perla jihovýchodní Asie … (přednáška)

středa 10.1.2018
17.30  Slezské zemské muzeum / Historická výstavní budova: Afrika bez safari (přednáška)
18.00  Kino Holasovice: Válka o planetu opic (film USA)
18.00  Baby club Kačka: Přednáška pro těhotné maminky (cyklus přednášek)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška

čtvrtek 11.1.2018
19.00  Slezské divadlo Opava: Falstaff (sk.6)
19.00  Divadelní soubor Siesta / Loutkové divadlo Opava: Zítřek je už dnes, ale stane se až zítra
19.00  Café Evžen: Xavier Baumaxa (koncert)
19.00  Kulturní dům Vítkov: Lenka Dusilová (koncert)
20.00  Music bar Jam: Drum´n´bass poslechovka

pátek 12.1.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Popelka (pro školy)
18.00  Statutární město Opava / klub Art: Mnoho tváří Jižní Koreje (přednáška a beseda)
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Nejtemnější hodina (film Velká Británie)
18.00  Kulturní a společenské centrum Holos Vlaštovičky: Taneční workshop (do 19.30 hodin)
20.00  Music bar Jam: Rockotéka
20.00  SR při ZŠ a MŠ Hať / hostinec u sv. Mikuláše: Školní ples
20.00  Obec Chuchelná / Kulturní dům Chuchelná: Obecní ples
20.30  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Motörhead - Clean Your Clock (film Velká Británie)
21.00  U Vočka: Tequila party
22.00  Tara Střelnice music club: Mega narozeninová párty s Andreou Pomeje

sobota 13.1.2018
08.30  Středisko volného času Opava / Zimní stadion Opava: Škola bruslení 2018
09.00  Kulturní a společenské centrum Holos Vlaštovičky: Taneční workshop (do 12.00 hodin)
14.00  SRPŠ a MŠ Hradec nad Moravicí / Velká dvorana Červeného zámku: Dětský maškarní karneval
16.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Ferdinand (film USA)
17.00  Slezské divadlo Opava: Limonádový Joe (mimo)
18.00  Music bar Englišova Opava: Country
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Zmenšování (film USA)
19.00  ZŠ Ilji Hurníka Opava a TŠ Holos / KD Na Rybníčku: Společenský ples
20.00  Evžen jazz café club: Mixdown (taneční večírek)
20.00  Café Evžen: Taneční párty (taneční večírek)
20.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Alibi na klíč (film Francie)
20.00  SDH Svoboda / club Cobra Štěpánkovice: Ples sportovních hasičů
20.00  SRPDŠ při ZŠ Kobeřice / tělocvična ZŠ: Společenský ples
20.00  Obec Markvartovice / sál obecního úřadu: Společenský večírek
20.00  SDH Jakubčovice / Kulturní dům Hrabství: Hasičský ples
20.00  Kulturní dům Stěbořice: Společenský ples 2018
20.00  Obec Velké Hoštice / sál pohostinství Vítek: Benátský ples
21.00  U Vočka: The best of drum bass
22.00  Tara Střelnice music club: Narozeninová oldies párty

neděle 14.1.2018
07.45  Středisko volného času Opava / Zimní stadion Opava: Škola bruslení 2018
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 12.00 hodin)
10.00  Loutkové divadlo Opava: Autíčko Cililink
10.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Paddington 2 (film Velká Británie, Francie)
14.00  Město Hradec nad Moravicí / kino Orion Hradec Nad Moravicí: Tchýně na zabití (divadelní představení)
15.00  Divadlo GAFA / Matiční dům Opava: Divadelní pohádková školička
16.00  Loutkové divadlo Opava: Autíčko Cililink
17.00  Město Hradec nad Moravicí / kino Orion Hradec Nad Moravicí: Tchýně na zabití (divadelní představení)
17.00  Město Kravaře / zámek Kravaře: Taneční pro dospělé
19.00  Divadlo GAFA / Café Evžen: Romance pro křídlovku (divadelní představení)

pondělí 15.1.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Popelka (pro školy)
18.00  Filmový klub kina Mír Opava: Rodin (film Francie, Belgie)
20.00  Music bar Jam: Hip Hop poslechovka

úterý 16.1.2018
09.30  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: Arťásek (klub pro rodiče s malými dětmi)
17.00  Knihovna Petra Bezruče v Opavě / pobočka Kateřinky: Jiří Rychtecký - Indie - hory a lidé … (přednáška)
17.00  Bludný kámen / Matiční dům Opava: Filip Šimeček - Manifest (ne)přizpůsobivosti (představení knihy)
19.00  Slezské divadlo Opava: Všechno je v zahradě (sk.5)
19.00  Café Evžen: Cimbálovka Konopjan (posezení u cimbálu)
19.00  Kulturní dům Hlučín: O lásce (divadelní představení)

středa 17.1.2018
10.00  Knihovna Petra Bezruče v Opavě / pobočka Kateřinky: Klub maminek
14.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Zahradnictví - Nápadník (film ČR, Slovensko, Polsko)
16.30  Klub Art: Vizionář, nebo podvodník? Aneb po Rasputinových stopách s Janem Mikulíkem (přednáška)
17.30  Slezské zemské muzeum / Historická výstavní budova: Ptactvo Opavy (přednáška)
18.00  Galerie Cella: Martina Mäsiarová - Hraničné situácie (vernisáž výstavy)
18.00  Galerie Cella + Matiční dům Opava: Art´s Birthday (autorské čtení, performance, koncert)
18.00  Kino Holasovice: Emoji ve filmu (film USA)
18.00  Baby club Kačka: Přednáška pro těhotné maminky (cyklus přednášek)
19.00  Statutární město Opava / KD Na Rybníčku: Zápisník zmizelého aneb vivat Janáček (abonentní koncert)
19.00  Divadlo GAFA / Café Evžen: Povídky z jedné a druhé kapsy (scénické čtení)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška

čtvrtek 18.1.2018
17.00  Dům umění: Ivo Sumec a Václav Rodek - Dvojitá porce (vernisáž výstavy)
17.00  Dům umění: Michaela Spurná - U nás (vernisáž výstavy)
17.00  Dům umění: Jaroslav Koléšek - Obrazy nové Iliady (vernisáž výstavy)
17.00  Dům umění: Josef Čapek ze sbírek Galerie výtvarného umění v Ostravě (vernisáž výstavy)
17.00  Dům umění: Antonín Gavlas - Skupenství světla (vernisáž výstavy)
18.00  Café Evžen: Andalusie, ráj koní (přednáška a projekce)
18.00  Za Opavu: Po Kanárech na divoko (přednáška)
19.00  Centrum Perla: Vše je jinak s Veselcem a Poustevníkem (přednáška, prožitkový večer)
19.00  Čajovna Harmonie: Pavel Stanke: Kyrgyzstán - nedotčená příroda a hory, kam se podíváš (přednáška)
20.00  Music bar Jam: Drum´n´bass poslechovka

pátek 19.1.2018
16.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Coco (film USA)
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (film ČR)
19.00  Slezské divadlo Opava: Arizona Lady (sk.4)
19.00  SPŠS Opava / KD Na Rybníčku: Tradiční ples stavbařů a Maturitní ples
19.00  SDH Žimrovice / Kulturní dům Domoradovice: Hasičský ples
20.00  Klub Art: Noise Trap + Deeptronics (koncert)
20.00  Music bar Jam: Rockotéka
20.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (film ČR)
22.00  Tara Střelnice music club: Mexicana Fiesta párty

sobota 20.1.2018
08.30  Středisko volného času Opava / Zimní stadion Opava: Škola bruslení 2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Jak je důležité míti Filipa (sk.D)
15.00  Středisko volného času Opava / Jaselská ulice: Masopustní pohádkový karneval
16.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Coco (film USA)
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (film ČR)
19.00  Klub Art: Country s.r.o. + Drops (koncert)
19.00  U plus U spol s r.o. + fotbalový oddíl Žimrovice / zámecká restaurace: Tradiční ples
20.00  Evžen jazz café club: Evženova tančírna (taneční večírek)
20.00  Café Evžen: Evženova balírna (taneční večírek)
20.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Tři billboardy kousek za Ebbingem (film USA)
20.00  SDH Kravaře / restaurace Slanina Kravaře: Retro bál
20.00  Kulturní dům Dolní Benešov: Ples benešovských rodičů
20.00  Obec Hať / kulturní dům Hať: Obecní ples
20.00  Obec Strahovice / Obecní sál Strahovice: Obecní ples
20.00  SDH Štěpánkovice / sál U Hoňků - club Cobra: Tradiční hasičský ples
22.00  Tara Střelnice music club: BamFight Tara Universe

neděle 21.1.2018
07.45  Středisko volného času Opava / Zimní stadion Opava: Škola bruslení 2018
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 12.00 hodin)
10.00  Loutkové divadlo Opava: A do třetice všeho
10.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Coco (film USA)
14.00  Slezské zemské muzeum / Památník Petra Bezruče: Zimní inspirace v pohádkách (do 16.00 hodin)
16.00  Loutkové divadlo Opava: A do třetice všeho
19.00  Slezské divadlo Opava: Jak je důležité míti Filipa - premiéra (sk.P)

pondělí 22.1.2018
09.00  Loutkové divadlo Opava: A do třetice všeho (pro předem přihlášené MŠ a ZŠ)
10.00  Slezské divadlo Opava: Noc na Karlštejně (pro školy)
17.30  Centrum Perla: Podzimní seminář Feng-Shui
18.00  Filmový klub kina Mír Opava: Rock´n´roll (film Francie)
20.00  Music bar Jam: Hip Hop poslechovka

úterý 23.1.2018
09.30  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: Arťásek (klub pro rodiče s malými dětmi)
18.00  Knihovna Petra Bezruče v Opavě / sál: Radek Kubla - Krásy Bosny a Hercegoviny, Srbska a … (přednáška)
18.00  Církevní konzervatoř Opava / aula CKO: Koncert studentů konzervatoře (III. abonentní koncert)
19.00  Slezské divadlo Opava: Jak je důležité míti Filipa (sk.1)

středa 24.1.2018
17.00  Klub Art: O největší knize světa a výrobě její makety… (beseda s přednáškou)
17.00  Středisko volného času Opava / Loutkové divadlo Opava: Pololetní vločka
18.00  Slezské divadlo Opava: Večeře (sk.S)
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (film ČR)
18.00  Kino Holasovice: Víno nás spojuje (film Francie)
18.00  Baby club Kačka: Přednáška pro těhotné maminky (cyklus přednášek)
19.00  Kino Mír Opava: Caveman (divadelní představení)
19.00  Kulturní dům Vítkov: Manželský čtyřúhelník  (divadelní představení)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška

čtvrtek 25.1.2018
15.00  Baby club Kačka: Výživa kojenců a jídelníček (přednáška)
15.30  Charita Opava / kino Mír Opava: Tříkrálová sbírka + promítání pohádky
16.30  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Labyrint - Vražedná léčba (film USA)
17.00  Město Hradec nad Moravicí / kino Orion Hradec Nad Moravicí: Interval nula až nekonečno (křest knihy)
17.30  Místní knihovna Pavla Křížkovského Holasovice: Pavla Janků - Barevný svět (dernisáž výstavy)
19.00  Slezské divadlo Opava: Všechno je v zahradě (sk.9)
19.00  Divadelní soubor Siesta / Loutkové divadlo Opava: Zítřek je už dnes, ale stane se až zítra
20.00  Music bar Jam: Drum´n´bass poslechovka

pátek 26.1.2018
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (film ČR)
19.00  Slezské divadlo Opava: Arizona Lady (sk.3)
19.30  Svaz zahrádkářů Štěpánkovice / zahrádkářský areál U vrby: Zahrádkářský ples
20.00  Music bar Jam: Rockotéka
20.00  Music club 13: Oldies dance party - Killaz night
20.00  U Vočka: Disco night
20.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Nemilovaní (film Rusko, Francie, Belgie, Německo)
20.00  Město Kravaře / zámek Kravaře: Zámecký ples
20.00  Kulturní dům Dolní Benešov: XXI. reprezentační ples města
20.00  Buly Centrum Kravaře: Sportovní ples
22.00  Tara Střelnice music club: Mega popcorn párty

sobota 27.1.2018
08.30  Středisko volného času Opava / Zimní stadion Opava: Škola bruslení 2018
14.00  Areál dobré pohody Žimrovice: Pirátský maškarní karneval
14.30  Roháček / sál Obecního domu Rohov: Maškarní ples
16.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Jumanji - vítejte v džungli! (film USA)
18.15  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Tři billboardy kousek za Ebbingem (film USA)
19.00  Slezské divadlo Opava: Příběhy obyčejného šílenství - derniéra (mimo)
19.30  SDH Domoradovice / Kulturní dům Domoradovice: Hasičský ples
20.00  Klub Art: Irena Budweiserová a Jakub Racek (koncert)
20.00  Music bar Jam: Joys, Defibe, Fantom (koncert)
20.00  Café Evžen: Povídali, že mu hráli (taneční večírek)
20.00  Kulturní dům Hlučín: Společenský ples města Hlučína
20.00  Kulturní dům Dolní Benešov: Ples MSA a.s.
20.00  Myslivecký spolek Kalvarie Hradec nad Moravicí / Kultruní dům Branka: Myslivecký ples
20.00  FK Dolní Životice / Sokolovna Dolní Životice: Fotbalový ples
20.00  SDH Služovice / Obecní sál Služovice: Hasičský maškarní bál
20.00  HC Štěpánkovice / klub Cobra Štěpánkovice: Sportovní ples
20.30  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (film ČR)
20.30  Restaurace Familie Kobeřice: Disco ples oldies

neděle 28.1.2018
07.45  Středisko volného času Opava / Zimní stadion Opava: Škola bruslení 2018
09.00  Středisko volného času Opava / Husova ulice: Minizoo pro veřejnost (do 12.00 hodin)
10.00  Loutkové divadlo Opava: Perníková chaloupka
10.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Coco (film USA)
14.00  Slezské divadlo Opava: Ferda mravenec (mimo)
15.00  ZŠ a MŠ Strahovice / Obecní sál U Nevřelů: Dětský maškarní ples
16.00  Loutkové divadlo Opava: Perníková chaloupka
16.30  Slezské divadlo Opava: Ferda mravenec (mimo)
19.00  Divadlo GAFA / Café Evžen: Šach mat! (talk show)
20.00  Music bar Jam: Slug Abuse, False Attack, Negative Vibes (koncert)

pondělí 29.1.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Limonádový Joe (pro školy)
20.00  Music bar Jam: Hip Hop poslechovka

úterý 30.1.2018
09.30  Spolek pro rodinu Opava / Matiční dům Opava: Arťásek (klub pro rodiče s malými dětmi)
18.00  Klub Art: Kde se vzaly tu se vzaly, názvy opavských ulic… (přednáška)
18.00  Statutární město Opava / Loutkové divadlo Opava: Peru - země kontrastů, paradoxů a … (přednáška)
18.00  Knihovna Petra Bezruče v Opavě / sál: Milan Zacha Kučera - Alžběta Báthory a nové objevy … (přednáška)
19.00  Slezské divadlo Opava: Noc na Karlštejně (mimo)

středa 31.1.2018
10.00  Slezské divadlo Opava: Souborné dílo Williama Shakespeara (ve 120 minutách) (pro školy)
14.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Vražda v Orient Expresu (film USA, Malta)
17.30  Slezské zemské muzeum / Historická výstavní budova: Československo-lichtenštejnské vztahy … (přednáška)
18.00  Kino Orion Hradec nad Moravicí: Zoufalé ženy dělají zoufalé věci (film ČR)
18.00  Kino Holasovice: Hurvínek a kouzelné muzeum (film ČR, Belgie)
18.00  Baby club Kačka: Přednáška pro těhotné maminky (cyklus přednášek)
19.00  Slezské divadlo Opava: Arizona Lady (sk.2)
20.00  Evžen jazz café club: Jazzíček do ouška


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky