GALERIE U JAKOBA - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
GALERIE U JAKOBA

OC Breda & Weinstein, U Fortny 49/10, 1. patro, 746 01, Opava, tel.: +420 604 244 364
www.galerieujakoba.cz
e-mail: galerieujakoba@gmail.com

otevřeno: po - pá 13.00 - 18.00, so 10.00 - 16.00 hod.PRODEJ UMĚLECKÝCH PŘEDMĚTŮ    

-
 OBRAZY, GRAFIKY, PLASTIKY, KERAMIKA, ŠPERKY


29.6. - 9.7.
PLENÉR BRETAŇ - NETRADIČNÍ CESTOVÁNÍ
Ateliér volného umění při Galerii U Jakoba pořádá plenér, který potrvá 11 dnů. Počet lidí pro komfortní průběh je omezen. Pokud máte zájem, dejte prosím závazně vědět a to co nejdříve, hotely vždy tlačí na termíny. Cena plenéru zahrnuje dopravu tam i zpět luxusním autokarem (WC, klimatizace, DVD, kávovar, nápojový servis za Kč u řidičů), výlety autobusem po Bretani (autobus nebude celý zaplněn, takže bude pohodlnější), 9 noclehů v tříhvězdičkovém hotelu v centru města s kontinentální snídaní, pobytová taxa. Také přítomnost výtvarného lektora po celou dobu pobytu. Cena nezahrnuje cestovní pojištění - nutno se pojistit!
Co nás čeká? Nádherný mystický kus země, kde dodnes žijí potomci Keltů. Plenér v zemi krále Artuše. Vítáme na plenéru také nemalíře, budeme poznávat, fotografovat, ochutnávat, odpočívat. Podlehněte podmanivému kouzlu nejzápadnějšího výběžku Francie, kde vznikla legenda o meči Excaliburu a je ukrytý hrob čaroděje Merlina. Bretaň však kromě tajemné minulosti nabízí také krásná města, nedotčenou přírodu a divoké pobřeží. Bretaň se stala od konce 19. století stálicí i českých malířů: Jan Zrzavý, František Kupka, Václav Brožík, Alfons Mucha,   Antonín Chittussi, Rudolf Kremlička, Otakar Kubín, Toyen a mnoho dalších.

Popis cesty:
Sobota 29.6.2024
Odjezd z Opavy autobusem v ranních hodinách. Pokud se někdo hlásí mimo Opavsko - po dohodě je možné cestou přistoupit. Trasa vede směr Olomouc, Brno, Praha. V sobotu večer při přejezdu přespíme ve městě Nancy - perla Lotrinska - večer malou procházku městem. Hotel: Ibis Nancy Centre Gare et Congres*** se snídani.
Neděle 30.6.2024
Po snídani přesun do Chartres (z Nancy asi 4 hodiny) ke slavné Katedrále Notre-Dame ve Chartres. Zde zastavení a potom již směr Vannes - zde budeme ubytování po dobu pobytu v Bretani (opět 4 hodiny cesty), příjezd ve večerních hodinách. Hotel: Escale Oceánie *** Vannes se snídaní. Hotel je 6 minut pěšky od historického jádra. Jsme ve městě květinových zahrad, starý jiho-bretaňský přístav s hrázděnými domy a také středověkými prádelními domy. Prohlídka města, seznámení s místy pro malování.
Pondělí 1.7.2024
Celý den ve Vannes strávíme poznáváním, malováním, focením, kafíčkováním. Večer bude taktéž ve městě hodnocení.
Úterý 2.7.2024
Po snídani pojedeme (50 minut našim autobusem) na poloostrov Quiberon, do oblíbeného mořského letoviska Quiberon. Zde se můžeme taky koupat - dle počasí, poznávAt, malovat, fotit. Třeba taky proběhne hodnocení výtvarných projevů. Večer si zde na pláži můžeme udělat náš oblíbený piknik - místní pochutiny. Odjezd večer zpět do hotelu.
Středa 3.7.2024
Navštívíme (30 minut našim autobusem) Carnac - nejvýznamnější prehistorické náleziště v Evropě z období cca 5000 - 2000 př. Kr. Téměř 3000 megalitů, jedna z největších záhad světové archeologie. Po návštěvě Carnacu můžeme třeba k moři na poloostrov Quiberon (30 minut autobusem) a zpět do Vannes.
Čtvrtek 4.7.2024
1) Pont Aven - malebné městečko malířů, na sklonku 19. století zde vznikla tzv. Pont Avenská malířská škola, ke které patřil také P. Gaugin, který zde pobýval. Jeho pobyt přilákal další umělce a dnes se z Pont Avenu stala umělecká galerie pod širým nebem. Vannes - Pont Aven - 1 hodina autobusem.
2) Možná ..... Pointe du Raz - jeden z nejkrásnějších mysů světa - pomyslný konec světa. 1 hodina cesty z Pont Aven...uvidíme, doladíme.
Pátek 5.7.2024
1) Navštívíme pro Bretaň tak typické farní dvorky. Nejslavnější a nejkrásnější farní komplex - St. Thégonnec asi 2 hodiny cesty z Vannes, ale stojí za to. Při cestě zpět, asi jedna hodina cesty, navštívíme slavnou vesničku Locronan.
2) Locronan, vesnička ze seznamu nejkrásnější vesnice Francie, malebná vesnička se kamennými domy z 15.-17. století, katedrála porostlá lišejníkem. Pobýval zde Jan Zrzavý. Oblíbené místo filmařů a malířů. Celý den strávíme poznáváním, malováním, focením, kafíčkováním - samozřejmě je vše dobrovolné.
Sobota 6.7.2024
Vannes v místě našeho hotelu
1) Ráno je v historické části Vannes místní trh - Marche de Vannes - čerstvé místní potraviny a taktéž řemeslné výrobky.
2) Odpoledne městečko Rochefort en Terre jedna z nejkrásnějších vesnic Francie se zachovalým středověkým jádrem - 30 minut busem.
Neděle 7.7.2024
Asi celý den ve Vannes.
Pondělí  8.7.2024
Odjezd domů.
Úterý 9.7.2024
Příjezd domů.

Více informací na www.galerieujakoba.cz nebo pište na e-mail galerieujakoba@gmail.com nebo volejte na 604 244 364 či osobně Galerie U Jakoba - OC Breda & Weinstein v Opavě - I. patro.


8.7. - 12.7. / s angličtinou a malováním
15.7. - 19.7. / s výtvarným zaměřením a kreativitou
22.7. - 26.7. / s výtvarným zaměřením a kreativitou
VÝTVARNÉ PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2024
Vážení a milí rodiče, také letos pořádáme oblíbené výtvarné příměstské tábory pro děti ve věku 6 - 15 let zakončené výstavou. Nabízíme kvalitní lektory, individuální přístup, tvůrčí prostředí a naše zkušenosti s výtvarnými kurzy a plenéry. Program zohlední věk dítěte. (2 skupiny - rozděleno mladší a starší děti). Začínáme vždy v 8.15 a končíme mezi 15.00 - 16.00 hodinou. Zajišťujeme dětem obědy. Tábory probíhají v prostorách Ateliéru volného umění a zahrady kláštera v Minoritském klášteře, Masarykova třída 39, Opava. Cena zábavného týdne je 4300,- Kč (včetně obědů a výtvarných pomůcek).

Něco o táborech:
TÁBOR S VÝTVARNÝM ZAMĚŘENÍM A KREATIVITOU  
S dětmi hlavně malujeme, kreslíme, tvoříme... akrylem, úhlem, pastelem.… v ateliéru, ale také plenéru. Necháváme děti objevit a udržet si celoživotně lásku ke tvoření. Týden bude zakončen společnou výstavou. Nabízíme kvalitní lektory, individuální přístup, tvůrčí prostředí a naše zkušenosti s výtvarnými kurzy a plenéry. Nebudou chybět pohybové či zábavné hry.
ANGLIČTINA A MALOVÁNÍ
V týdnu s hravou angličtinou je angličtina dopoledne a odpoledne malujeme a tvoříme. Děti formou her a rozhovorů praktikují angličtinu a je to zábava. Výuku angličtiny povedou dva lektoři. Taky zde jsou děti rozděleny dle věku do dvou skupin. Starší děti povede rodilý mluvčí. Pro malování jsou přítomní lektoři s výtvarným zaměřením.

Více informací na www.galerieujakoba.cz nebo pište na e-mail galerieujakoba@gmail.com nebo volejte na 604 244 364 či osobně Galerie U Jakoba - OC Breda & Weinstein v Opavě - I. patro.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky