STATUTÁRNÍ MĚSTO OPAVA - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
STATUTÁRNÍ MĚSTO OPAVA
Magistrát města Opavy
Horní náměstí 69, 746 26, Opava, tel.: +420 553 756 306


čtvrtek 2.2. / 19.00 hod. / Kulturní dům Na Rybníčku
BRATŘI NA STEJNÉ VLNĚ
Josef Špaček - housle, Petr Špaček - violoncello.
Program: Händel - Halvorsen, Ravel, Ysaye, Kodaly, Martinů.
První abonentní koncert statutárního města Opavy pro milovníky krásné hudby.pátek 17.2. / 19.00 hod. / kostel sv. Václava
REPREZENTAČNÍ PLES MĚSTA
Po třech letech se v Opavě bude opět konat Reprezentační ples města. Uskuteční se 17. února a vypukne v 19.00 hodin předtančením slavnostního valčíku z baletu Labutí jezero. Po příchodu dostane každý host welcome drink, který ještě pozvedne honosnou atmosféru kostela svatého Václava, ve kterém se celý večer odehraje. Až do dvou hodin ráno bude tanečníky bavit kapela Dolbend z Dolního Benešova. V jejím repertoáru se nacházejí skladby všech možných žánrů, takže na své si přijdou milovníci latiny, swingu, rock and rollu i klasického rocku a popu. Ve chvílích, kdy budete odpočívat od tance, si můžete užít jedinečnou podívanou na umělecká vystoupení. Pozvání přijal také David Pargač z Cirkus trochu jinak, který je držitelem Guinessova rekordu v handstandu. Předvede své akrobatické vystoupení na artistických židlích, ze kterého se vám bude tajit dech. Svou show představí taneční soubor Slezského divadla s latinskoamerickými rytmy sestavy Mexicana. Pokud si nejste jistí, jestli si z tanečních správně pamatujete všechny kroky, můžete si je oživit s tanečním lektorem, který vám svým výstupem všechno rád připomene a přiměje vás připojit se k němu na tanečním parketu. Později naváží mistryně republiky v double pole dance Nikola Klapetková a Alena Vítečková. V jejich podání se tento už tak náročný sport posune na ještě vyšší úroveň, protože spolu při akrobatických pozicích sdílejí jednu tyč. Pro všechny návštěvníky je v průběhu večera připravena velmi štědrá tombola a bohatý raut. Ten bude umístěn v atriu Domu umění, který je s kostelem propojený. Zároveň se bude možné občerstvit u barů a využít alternativní taneční parket, který roztančí Dj Kuchyňka.
Cena vstupenky v hlavním sále je 450,- Kč, v přísálí pak 400,- Kč. Prodej vstupenek probíhá v Turistickém informačním centru Opava na Horním náměstí.
21.11.2022 - 6.1.2023 / arkády ve Dvořákových sadech
KOUZLO VÁNOC
Kouzlo Vánoc a krásu starých časů nabízí zbrusu nová výstava v opavských arkádách, kterou město vytvořilo z historických vánočních pohlednic ze sbírky Slezského zemského muzea. Tak se běžte podívat a naladit se na vánoční čas! 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky