KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

strožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czčtvrtek 5.1. / 19.00 hod.

PREZIDENTÁLNÍ HYGIENA ANEB PROČ (NE)MÍT PLNÉ ZUBY PŘÍMÉ VOLBY PREZIDENTA
Večer se Slunovratem.
Ještě před prvním kolem ostře sledované volby prezidenta České republiky přichystal festival Slunovrat v opavském klubu Art na toto horké téma besedu s novinářem a také právníkem Tomášem Němečkem. Proběhne ve čtvrtek 5. ledna pod názvem „Prezidentální hygiena aneb Proč (ne)mít plné zuby přímé volby prezidenta“.
Opavský rodák Tomáš Němeček je držitelem celé řady ocenění včetně Ceny Ferdinanda Peroutky. Z novinářské branže odešel ihned poté, co Lidové noviny, v nichž tehdy pracoval, převzal Andrej Babiš. Přestože stále příležitostně publikuje, působí dnes především jako právník. S Tomášem Němečkem, který v odpovědích jistě skloubí bohaté zkušenosti z obou svých profesí, bude debatovat Ivo Mludek, určitě ale dojde také na dotazy návštěvníků. Akce, kterou Slunovrat pořádá ve spolupráci s Opavskou kultruní organizací, začíná v 19.00 hodin.
Vstupné: dobrovolné. Výtěžek bude použit k zakoupení Nocleženek.úterý 10.1. / 17.30 hod.
BUSSINES GATE MASH-UP
Prezentace podnikání.
Poprvé se v opavském Klubu Art uskuteční akce Bussines Mash - Up, pořádaná multifunkčním centrem na podporu podnikání, ve spolupráci s Obchodně podnikatelskou fakultou Slezské univerzity v Opavě. Za účasti partnerů MONDELEZ a eHelper.
Vstupenky k dostání na www.busynessgate.cz.čtvrtek 12.1. / 16.00 hod.
NÁRODNÍ SBÍRKA ZLOZVYKŮ
Přednáška Kateřiny Šedé s přehlídkou již přihlášených zlozvyků na www.sbirkazlozvyku.cz. Přihlaste zlozvyk svůj, cizí nebo národní a poznejte svoje vzdálené příbuzné! Stačí přijít na společné setkání a budete se královsky bavit tím, co už přihlásili vaši předchůdci. Více informací o projektu zde: www.sbirkazlozvyku.cz.
Vstupné: zdarma.středa 18.1. / 16.30 hod.
POJĎTE MĚNIT OPAVU S NÁMI ANEB CO SE NÁM V OPAVĚ POVEDLO A CO NÁS ČEKÁ
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem nabídnou 18. ledna setkání s opavským primátorem Ing. Tomášem Navrátilem. Ohlédneme se spolu s ním za aktivitami města nejen v roce 2022, ale v průběhu celého předchozího volebního období. Řada přijde také na plány do budoucna. Pokud se zajímáte o osudy našeho města, na besedu vás srdečně zveme.
Vstupné: zdarma.pátek 20.1. / 20.00 hod.
TA HAKUNA - TANGLED CONNECTION TOUR
Soulový koncert.
V roce 2014 se na Lidové konzervatoři v Ostravě potkali kytarista Kuba Zeť a zpěvačka Niki Candrová, kteří zde společně navštěvovali jazzová komba a odehráli spolu pár školních koncertů. Vzájemná sympatie přerostla v touhu dělat vlastní muziku, a tak o pár let později vznikl projekt nazvaný Ta Hakuna. Kapela tehdy ještě jako duo začala s vlastní tvorbou a prvními koncerty.
Vstupné: předprodej 120,- Kč, na místě 150,- Kč. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky