KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czstředa 1.11. / 16.00 - 18.00 hod. / sady Svobody Opava

STRAŠIDELNÝ PARK
1. listopadu se na vás od 16.00 do 18.00 hodin budeme těšit v parku pod Ptačím vrchem na venkovní akci s názvem Strašidelný park. Připraveny pro vás budou pohybové, výtvarné a literární stanoviště plné zábavy. V případě špatného počasí se akce ruší. Vstup zdarma.čtvrtek 2.11. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
ALENA A JIŘÍ MÁROVI - VE STOPÁCH VIKINGŮ
Cestovatelská přednáška.
Alena a Jirka Márovi vám představí expedici za evropskou exotikou na trase: Dánsko - Faerské ostrovy - Island - Grónsko.
V Dánském království jsme viděli například druhou největší sbírku krokodýlů na světě, vodní zámek na dřevěných kůlech nebo rytířské souboje. Podívali se do Legolandu, tropických skleníků i mezi netopýry. Následovaly nesčetné vodopády a úžasné fjordy Faerských ostrovů.
Island nás svými sopkami, ledovci i vařícím blátem přesvědčil, že si právem zaslouží své pojmenování Země ohně a ledu. Vyzkoušeli jsme ale také, jak chutná shnilý žralok a žasli nad pestrobarevnou přehlídkou polodrahokamů i muzeem penisů.
V Grónsku jsme díky pobytu v místních rodinách poznali tradiční způsob života a také lovu a zblízka se podívali na telení ledovců. Jiří Mára je autorem dvaceti cestopisných knih a dokumentárních filmů z různých koutů světa.úterý 7.11. / 17.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
ROBERT ZWINGER - PÁLAVA NENÍ JEN CUKR
Tradiční degustační večer moravských vín s Robertem Zwingerem.
Nutná je registrace na telefonním čísle 721 884 130. Vstupné 50,- Kč.úterý 14.11. / 17.30 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
PETR ZAHNÁŠ A HOSTÉ - JÁNSKÉ KOUPELE
Fenomén Jánských Koupelí připomíná stejnojmenná kniha s podtitulem Minulost, současnost a budoucnost, která bude součástí přednášky.středa 15.11. / 18.00 hod./ sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
LEOŠ KYŠA - SUDETENLAND
Beseda s autorem knihy Sudetenland Leošem Kyšou alias Františkem Kotletou, novinářem, publicistou, scénaristou a především spisovatelem sci-fi a postapo fantasy po česku.
Na Bruntálsku je zavražděn bývalý inspektor Gestapa a jeho smrt otevírá staré křivdy či dávná tajemství. Podmanivý příběh z alternativní reality napsal Leoš Kyša, známý pod pseudonymem František Kotleta. Vydejte se do Československa na počátku devadesátých let, které je jiné, než si pamatujete. Blíží se první svobodné volby ve Československu po pádu komunistického režimu a v pohraničí to vře. Více než milion Němců, kteří zůstali na česko-polském pohraničí po zastaveném odsunu, se hlásí o svá politická práva. V Praze se obávají návratu komunismu a v Bratislavě začínají snít o silné autonomii. A nezapomeňte, že dojde k vraždě…
Jak by vypadal příběh Československa po Sametové revoluci, kdyby neproběhl kompletní odsun sudetských Němců? V této knize najdete jedinečný pohled na historii, která se sice nestala, ale přesto před vámi ožívá. Příběh je inspirován skutečnými místy a osudy.čtvrtek 23.11. / 8.30 hod. / online - multimediální učebna KPBO
BRAIN & BREAKFAST: HRANICE, KOMUNIKACE A VZTAHY V KONTEXTU HRUBNOUCÍ SPOLEČNOSTI
Knihovna Petra Bezruče v Opavě se zapojila do cyklu živých vysílání projektu Brain&Breakfast, který si klade za cíl zastávat protiváhu zkratkovitosti zpráv, které se ke nám dostávají přes sociální sítě, nebo televizi. Ukazují, že svět je ve skutečnosti mnohem barevnější, zajímavější a optimističtější, než by se mohlo zdát. Inspirují k tomu, že každý může něco významného dokázat.
Snídaně vznikly, aby inspirovaly. Jejich cílem je ukazovat zajímavost lidí i světa kolem nás a propichovat bubliny, ve kterých každý z nás žije. Chceme, aby snídaně představovaly inspirativní osobnosti se silnými hodnotami i příběhem a umožnily nahlédnout do oborů, se kterými se často nesetkáme. Snídaně mají také propojovat lidi, z nichž každý přichází odjinud, ale nad zajímavým tématem najdou společnou řeč.
Téma nacházejícího vysílání bude Hranice, komunikace a vztahy v kontextu hrubnoucí společnosti. Narůstající agresivitu ve společnosti v souvislosti s pandemií, válkou na Ukrajině a energetickou krizí už nelze dále ignorovat. I zde ale existuje prevence v podobě vzdělávání. Koncept tzv. Empowerment Self Defense je již rozšířený v 80 zemích světa. Co nového může přinést jednotlivcům, firmám a společnosti v ČR? Jak hranice, komunikace a vztahy pomohou zvýšit osobní bezpečnost? AI se umí vůči agresivitě velmi dobře vymezit. A co my jako jednotlivci, firmy a společnost?neděle 26.11. / 10.00 - 16.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče - pobočka Kylešovice
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
Těšit se můžete na prohlídku všech prostor knihovny, výtvarné dílničky pro šikovné ručičky, divadélko Pajáda a jejich Perníkovou chaloupku, vernisáž výstavy Fotodílna, na které budou prezentovány fotografie dětí z letošního fotografického příměstského tábora a další.středa 29.11. / 10.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
KLUB MAMINEK
Knihovna Petra Bezruče v Opavě pobočka v Kateřinkách připravila pro nejmenší setkání Klubu maminek. Vstup zdarma.

neděle 10.12. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
VÁNOČNÍ KONCERT
V neděli 10. prosince 2023 v 18.00 hodin se můžete v našem sále těšit na Vánoční koncert klavíristy Miroslava Beinhauera a zpěvačky Pavly Radostové. A proč vám to sdělujeme již nyní? Protože jsou v prodeji lístky, tak ať to neprováháte. Jsou k zakoupení ve Sluně nebo přes portál ColosseumTicket.
1.9. - 19.12.
HRAČKÁRUM - TURNAJ NÁPADŮ
Výstava hraček studentů SŠPU, oboru Tvorba hraček a herních předmětů.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době oddělení: po, út, čt 8.00 - 18.00 hod., pá 8.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.6.9. - 7.11.
KOMENSKÉHO FASCINUJÍCÍ LABYRINT SVĚTA A RÁJ SRDCE V KOLÁŽÍCH MIROSLAVA HUPTYCHA
Výstava je prodloužena do 7.11.2023.
Život Jana Amose Komenského byl plný výzev, zvratů a životních zkoušek. Největší spisovatel a reformátor pobělohorské emigrace jim ale všem čelils obdivuhodnou houževnatostí a vnitřní silou. Měl celoživotní sen, toužil vidět nápravu celého lidstva. Věděl, že věci lidské nejsou v pořádku, ale byl také přesvědčen, že nejsou ztraceny, že ještě není pozdě na jejich nápravu. Výstava, kterou připravilo Národní pedagogické muzeum knihovna J. A. Komenského v Praze, představuje životní osudy J. A. Komenského, seznamuje s jeho přelomovým dílem a dodnes moderními učebnicemi, filozofickým odkazem a reflexí jeho života i díla v umění. Nalezneme zde také výběr stále platných myšlenek z díla této nadčasové osobnosti.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.


13.11. - 22.12.
JILJÍ SLÍVA - ČTYŘI ROČNÍ OBDOBÍ NA HRADCI
Výstava fotografií k jeho životnímu jubileu.
Snímky zachycují Hradec nad Moravicí v průběhu posledních asi dvaceti let ve všech ročních obdobích. Autor se zaměřuje na dominanty Hradce, ale také na různé přírodní detaily v jeho okolí.
Výstava bude zahájena 11.11. v 16.00 hodin vernisáží, na které vystoupí mimo jiné brněnští básníci Vít Slíva a Robert Fajkus.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.31.10. - 31.12.
RADIM MASIARIK - PAMÁTKY MORAVY A SLEZSKA, BALT A JADRAN
Fotografická výstava.
Do konce letošního roku bude na pobočce v Kateřinkách k vidění nová výstava fotografií, tentokrát s názvem Památky Moravy a Slezska, Balt a Jadran, jejímž autorem je Radim Masiarik.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.26.11.2023 - 29.2.2024
FOTODÍLNA
Výstava fotografií z příměstského tábora.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.

 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky