KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czstředa 24.5. / 10.00 hod. / Sady Svobody Opava

KLUB MAMINEK - HRÁTKY S KNIHOVNOU
Stejně jako loni přesouváme část našich aktivit pro děti do Sadů svobody, abychom zpříjemnili maminkám i dětem středeční dopoledne. Na středu 24. května jsou v Sadech Svobody připraveny Hrátky s knihovnou. Nebudou chybět pohybové aktivity, soutěže anebo výtvarná dílnička. Moc se na Vás těšíme!
1.2. - 31.5.
SKLENĚNÁ KRÁSA
Ve vitrínách oddělení pro dospělé čtenáře je připravena nová výstava Skleněná krása, která představí výrobky z korálků a doplňků ze skla.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době oddělení: po, út, čt 8.00 - 18.00 hod., pá 8.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.


16.5. - 31.8.
KRAJINY DALIBORA BEDNÁŘE
Výstava renomovaného ostravského fotografa Dalibora Bednáře, který není opavské veřejnosti zcela neznámý. Svou výstavou Krajiny Dalibora Bednáře nás vtáhne do horské přírody. Snímky této výstavy vznikaly postupně v delším časovém rozpětí převážně ve Jeseníkách, Beskydech, na moravsko-slovenském pomezí i na Slovensku.
Svou tvorbou navazuje na tradici českých fotografů, kteří se alespoň z části své tvorby věnovali krajině - např. Karel Plicka, K. O. Hrubý nebo Zdenko Feyfar. Hlavní zdroj jeho inspirace jsou práce především Josefa Sudka a fotografa pralesů Rudolfa Jandy, neboť také téma pralesa Mionší zpracoval Dalibor Bednář s přibližně padesátiletým odstupem. Výstavu fotografií z pralesa Mionší nazvanou Se Sudkem za zády představil Dalibor Bednář v Opavě v roce 2020. Každý jednotlivý snímek Dalibora Bednáře představuje osobní prožitek z cesty, z okouzlení přírodou a objevování kouzla detailu.
Výstava bude k vidění také během letních měsíců, aby se stala vítanou inspirací pro prázdninové cesty milovníků přírody.
Dalibor Bednář (nar. 1960 v Opavě) své dosavadní fotografické dílo soustředil jednak do autorských výstav, tak do obrazových publikací a kalendářů. Úplný přehled výstav či publikační činnosti lze najít na webových stránkách autora www.fotobednar.cz. Publikace dokumentující jeho tvorbu najdete také ve fondu naší knihovny.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.
Vernisáž výstavy proběhne v úterý 16.5. v 17.00 hodin.1.5. - 30.6.
KAREL JÁCHIM - OPAVSKÉ NEBE, PŘÍRODA, LIDÉ
Výstava fotografií.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.

1.3. - 30.5.
POSLEDNÍ HOST
Výstava fotografií Kateřiny Skalíkové a Renáty Veselské.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky