KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czúterý 10.1. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě

VLADIMÍR LEMBERK: THAJSKO - TĚŽKÁ ZÁVISLOST
Úvodní lednová přednáška patří Vladimíru Lemberkovi, který nás seznámí se svou velkou závislostí na Thajsku. Vladimír Lemberk, kdysi dávno učitel, ale potom raději zoolog ve Východočeském muzeu v Pardubicích, popularizátor ochrany přírody, fotograf, publicista, v současné době nezávislý biolog a průvodce na volné noze. V přednášce „Thajsko - těžká závislost“ navštívíme nejnavštěvovanější zemi Asie. Jak objevit dosud neobjevené? Jak si užít i ta nejprofláklejší místa? Čemu se vyhnout a co nevynechat? Thajsko je pro všechny věkové kategorie návštěvníků, zkušené i začátečníky, skupiny, ale také samotáře, plážové povaleče i pralesní dobrodruhy.úterý 17.1. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
MARKÉTA CICHÁ A MARTINA ŠÍPKOVÁ: POVÍDÁNÍ O JEŽCÍCH S JEŽKY
Přednáška.
Za ježky se na dnešní přednášce vypravíme s nadšenými ochránkyněmi a propagátorkami správné péče o ježky s Markétou Cichou a Ing. Martinou Šípkovou - přednáška Povídání o ježcích s ježky nás seznámí s péčí o ježky. Výkyvy počasí a nebývale teplý podzim ovlivňují také přezimování ježků. Teplejší klima způsobuje i další pozdní vrhy mláďat ježků, která nedosáhnou tu ideální váhu. Proto se pracovníci záchranných stanic setkávají na podzim doslova s hromadným sběrem ježků a jejich „zachraňováním“, které zvířatům spíše škodí, než pomáhá. O ježcích žijících v přírodě kolem nás se dá najít spousta informací. V dnešní době je nejčastějším zdrojem internet, kde laická i odborná veřejnost sděluje lidem, jak ke ježkům přistupovat, čím je krmit, jak zlepšit prostředí, ve kterém žijí anebo co dělat třeba v průběhu podzimu nebo zimy v případě, že nějakého ježka objevíte. Právě poslední zmíněné bývá hojně diskutováno, neboť se právě tyto informace často rozcházejí nebo bohužel spousta z nich je jen domnělých nebo vyloženě chybných. Existují také různé letáky, na kterých je přesně uvedena váha ježka v konkrétním měsíci, ve případě, že tuto váhu ježek nemá, automaticky se předpokládá, že zimu bez pomoci člověka nepřežije. Tyhle „ježky z předpokladů“ pak mají na starost hlavně záchranné stanice pro volně žijící živočichy, které bývají na podzim a během zimy doslova zahlceny ježky, které lidi v dobré víře seberou z jejich prostředí.úterý 24.1. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
DUŠAN POŘÍZKA: LIBAVÁ
Přednáška.
Poslední lednová přednáška, kterou pro nás připravil Ing. Dušan Pořízka, nás seznámí se nedalekým prostorem Libavá. Libavá byla dlouhá léta veřejnosti zapovězena. Seznámíme se s předválečnou  i poválečnou historií Libavé, kdy se oblast změnila na vojenský prostor. Připomeneme si zaniklé vesnice, historii sakrálních památek a dalších zajímavostí ze oblasti fauny a flory. Dušan Pořízka se celý život zabýval myslivostí, proto logicky bude část přednášky věnovaná také spárkaté zvěři, které se na Libavé mimořádně daří. Přednáška je doplněna bohatou fotografickou prezentací.středa 25.1. / 10.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
KLUB MAMINEK - ZIMA
Knihovna Petra Bezruče v Opavě pobočka v Kateřinkách připravila pro nejmenší setkání Klubu maminek, tentokrát na téma Zima. Vstup zdarma.
1.12.2022 - 31.1.2023
RIFLOVINA - ROMANTICKÁ, KLASICKÁ, CRAZY
Jak se dají ještě využít odložené rifle? Na to se můžete podívat na výstavě s názvem Riflovina - romantická, klasická, crazy. Jedná se o výstavu výrobků z již odložených riflí, které šijí pracovnice sociálního podniku Puntik.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době oddělení: po, út, čt 8.00 - 18.00 hod., pá 8.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.3.1. - 28.2.
HVOZDNICE OČIMA JANA ČECHA
Fotografická výstava.
Zveme vás na výstavu fotografií pana Jana Čecha. Tentokrát si pro nás přichystal snímky zachycující krásy rezervace Hvozdnice.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.2.1. - 28.2.
ČTVERO ROČNÍCH OBDOBÍ / THE FOUR SEASONS / LE QUATTRO STAGIONI
Výstava fotografií Jiljího Slívy.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.2.1. - 28.2.
PŘÍRODNÍ STRUKTURY - BAREVNÉ LINORYTY
Klauzurní práce žáků 1. ročníku oboru grafický design SŠPU Opava, p. o.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky