- Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KINA, FILMOVÉ KLUBY
KINO MÍR OPAVA

Kolářská 5, 746 01, Opava, tel.: +420 553 650 342, +420 777 203 923
www.kino.opava.org
e-mail:
kinomir.opava@seznam.czčtvrtek 12.1. / 18.00 hod.

IL BOEMO
Il Boemo vypráví o úspěchu nejslavnějšího českého skladatele 18. století Josefa Myslivečka, jeho jedinečném talentu, ale také úsilí, které věnoval své hudbě až do vlastního konce. Vtahuje nás do světa neobyčejného člověka, který jde za svou touhou, za opravdovou vnitřní a neuhasitelnou nutností tvořit. Do světa, v němž se práce plná dobrodružství a vášní prolíná s intimním životem milostných pletek a vztahů k mocným, kteří rozhodují o jeho uměleckém osudu.
Hrají: Vojtěch Dyk, Barbara Ronchi, Elena Radonicich, Lana Vlády
Režie: Petr Václav  
Hudební životopisný film Česko, Itálie, Slovensko, 2022, 140 minut.

pátek 13.1. / 18.00 hod.
WHITNEY HOUSTON: I WANNA DANCE WITH SOMEBODY
Snímek je oslavou jedinečné a nezapomenutelné Whitney Houston. Od mladé gospelové sboristky z New Jersey až po jednu z nejprodávanějších a nejoceňovanějších umělkyň všech dob - taková je inspirativní, dojemná a emocionální cesta životem a kariérou Whitney Houston, kterou si diváci mohou na filmovém plátně vychutnat zároveň se velkolepými vystoupeními a soundtrackem nejoblíbenějších hitů této hudební ikony.
Hrají: Naomi Ackie, Stanley Tucci, Tamara Tunie, Clarke Peters, Ashton Sanders, Nafessa Williams
Režie: Kasi Lemmons  
Americký hudební životopisný film, 2022, 145 minut.

čtvrtek 19.1. a pátek 20.1. / 18.00 hod.
čtvrtek 26.1. a pátek 27.1. / 18.00 hod.
PŘÁNÍ K NAROZENINÁM
Líba má každý rok jediné narozeninové přání. Trvá na tom, aby se na její oslavě sešla celá rodina, což všichni vždy splnili. Tedy až do letošních narozenin. Její syn Petr má na tenhle rok jiné plány, a tak před rodinou předstírá nemoc. Letos chce totiž poprvé strávit narozeniny se svým přítelem Karlem, který má narozeniny ve stejný den. A Karel je pro zbytek rodiny Petrovým dlouho skrývaným tajemstvím. Líba se však své oslavy nehodlá jen tak lehce vzdát. Rozhodne se Petra překvapit a s celou rodinou se přesunout k němu. Nečekaná návštěva donutí Petra k rychlé improvizaci. Udělat před svou rodinou z přítele Karla kolegu z práce a z jeho sestry Veroniky svou přítelkyni je v podstatě hračka. Jenže to ještě Petr netuší, že tohle je teprve začátek a dnešní den bude jedna velká jízda na horské dráze…
Hrají: Eva Holubová, Jaroslav Dušek, Veronika Khek Kubařová, Tomáš Klus, Igor Orozovič, Jaroslav Plesl, Matěj Hádek, Simona Babčáková, David Švehlík
Režie: Marta Ferencová
Česká komedie, 2022, 93 minut.KULTURNÍ AKCE V KINĚ MÍR OPAVA


sobota 28.1. / 19.00 hod.
S TVOJÍ DCEROU NE
Divadelní představení.
Komedie o tom, jak snadno spadnout do manželské krize a jak těžko z ní ven.
Příběh dvou docela obyčejných manželských párů způsobí nejprve lehkou zápletku. Postupně však doslova gejzír bláznivých situací, a to za přispění dospívající dcery, jejího kluka a ubohého bytaře, který přijde poctivě krást, zamotá se do světa intelektuálů a jen zírá, kam se to připletl.
Hrají: Petr Nárožný, Naďa Konvalinková, Martin Zahálka / Pavel Kikinčuk, Antonín Procházka / Viktor Limr, Zuzana Slavíková / Dagmar Novotná, Týna Průchová, Vilém Dubnička. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky