NZDM KLUB MODRÁ KOČKA - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

AKCE PRO DĚTI A MLÁDEŽ
NZDM KLUB MODRÁ KOČKA

Hradecká 16, 746 01, Opava, tel.: +420 774 063 618
www.opava.eurotopia.cz
e-mail:
modra.kocka@eurotopia.cz   eva.grydilova@eurotopia.cz


Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Modrá kočka

provozuje organizace Eurotopia.cz, o.p.s.
otevřeno: po - út 14.00 - 18.00, st 15.00 - 17.00, čt 14.00 - 18.00 hod.


neděle 3.9. / 10.00 - 18.00 hod. / Tesco Opava
ŠKOLÁKŮM OD SRDCE
Zapojte se s námi do sbírky školních pomůcek „Školákům od srdce”!
Diakonie ČCE a TV Nova pořádají v termínu od 2. do 3. 9. 2023 sbírku školních pomůcek „Školákům od srdce”. Sbírka bude probíhat ve vybraných prodejnách Tesco od 10.00 do 18.00 hodin. Jedná se o druhý ročník této akce, která pomáhá dětem, pro jejichž rodiny jsou výdaje spojené se začátkem školního roku a výbavou do školy příliš vysoké.
V uplynulém roce tato sbírková akce pomohla 6 730 školákům a celkem jim bylo předáno více než 45 000 školních pomůcek. Sbírka je určená pro všechny potřebné děti bez ohledu na národnost a má ambici stát se každoroční tradicí.
V letošním roce se do akce zapojí také organizace EUROTOPIA.CZ, o.p.s., a to konkrétně ve neděli 3. září 2023, kdy budou naši pracovníci k dispozici darujícím v opavském hypermarketu Tesco na Těšínské ulici. Pokud se rozhodněte do sbírky zapojit a darovat potřebným dětem našim prostřednictvím školní pomůcky, stačí nakoupit v Tescu cokoliv ze sortimentu školních pomůcek a věci odevzdat dobrovolníkům připraveným na místě. Sbírat budeme nové školní a výtvarné potřeby (penály, pera, sešity, bloky, tužky, pastelky, fixy, pravítka, gumy, štětce, barvy, lepidla, nůžky, kružítka, desky apod.).
Školní pomůcky bude Diakonie rozdávat ve spolupráci s dalšími organizacemi, které pracují s dětmi ohroženými chudobou. Pomůcky budou směřovat přímo k jednotlivým školákům přes různé sociální služby (azylové domy, sociálně aktivizační služby, nízkoprahové kluby), OSPODy nebo služby doprovázení pěstounů. Mohou být využity také přímo v preventivních službách pro děti a mládež na doučování, kreativní anebo volnočasové aktivity a na pobyty pro děti v průběhu celého školního roku.
Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.

září 2023
DNY RODIN 2023


září 2023
TANEČNÍ KROUŽEK
Taneční kroužek je každou středu od 15.30 do 17.00 hodin pod vedením pana Jana Baloga.září 2023
DOUČOVACÍ KLUB - DOUČOVÁNÍ
Statutární město Opava podpořilo také pro letošní rok 2023 realizaci doučovacího klubu pro děti a mládež. Kontakt a informace najdete na níže přiloženém plakátu.září 2023
O MODRÉ KOČCE - POSLÁNÍ
Modrá kočka je klub v Opavě, který patří organizaci EUROTOPIA.CZ, o.p.s., do kterého můžeš přijít, pokud je ti 6-15 let. Když se doma nudíš, nemáš kam jít, přijď k nám do klubu, kde si můžeš posedět, popovídat si s kamarády, zahrát fotbálek, poslouchat hudbu, zahrát si různé hry na zahradě nebo v klubu. Pokud budeš mít sám nějaký zajímavý nápad, pomůžeme ti s jeho uskutečněním. A hlavně, pokud tě něco trápí, můžeš si o tom popovídat s pracovníky Kočky a společně zjistíme, jak dál. Navíc, když nevíš kam o víkendu nebo kam o prázdninách, s Modrou kočkou můžeš jet na různé výlety nebo také tábory. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky