DIVADLO GAFA - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

DIVADLA
DIVADLO GAFA

Písková 256/6, 746 07, Opava - Jaktař, tel.: +420 735 502 253
www.divadloGAFA.cz
e-mail:
info@divadloGAFA.czDivadlo GAFA, z.s. je nezávislá profesionální scéna zaměřená na produkci komorních divadelních inscenací činoherního i alternativního typu. Divadlo GAFA, z.s. se taktéž specializuje na kulturní a vzdělávací akce pro širokou veřejnost, jako jsou Zážitkové víkendy v divadle a Kabarety U Kulhavého jednorožce. Jeho zakladateli jsou z velké části umělci Slezského divadla v Opavě.
Filozofie Divadla GAFA, z.s. vychází z filozofie „otevřeného divadla“. Dramaturgie divadla spočívá v uvádění atraktivních titulů, které mají přesah do současnosti.
Ve svých projektech se divadlo snaží navázat kontakt s diváky, dát jim možnost vyzkoušet si i jinou pozici, než pasivního diváka a probouzet v něm zájem o českou divadelní scénu.


Představujeme naše inscenace:

MANON LESCAUT
Svůdná Manon, které neodolá snad žádný muž. Mladá dívka, která své vnady dokáže užít k tomu, aby získala vše, co potřebuje. Co když její chování není ani tak vypočítavé, jako spíš zoufalá prosba o pomoc? A co Tiberge tak urputně táhne k mladému rytíři Des Grieux? Postmoderně zpracovaný klasický příběh o lásce čisté i falešné, o touze změnit svůj osud. Příběh, který je vlastně věčný. Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, ale tváří se přitom vlastně tak vyrovnaně…

Režie: Jakub Stránský
Asistent režie: Martina Kostelanská
Dramaturgie: Hana Grigarcziková
Hudba: Matěj Keberle
Světla a zvuk: Jiří Malík
Hrají: Manon Lescaut: Lucie Horáková / Hana Grigarcziková, Rytíř Des Grieux: Vendelín Němec, Duval: Jakub Stránský a Tiberge: Daniel Volný


MUŽ MOJÍ ŽENY
Lepši to, jak hovno!
Dva muži a jedna žena. Pět let je dokáže vodit za nos, než dojde k odhalení jejího podvodu. Jeden o druhém neměli ani tušení, ale chybička se přece jen vloudila. Setkávají se, aby vzniklou situaci po chlapsku vyřešili. Ale jejich milovaná se jim do toho nepřestane plést.

Režie: Blanka Fišerová
Hrají: Michal Stalmach, Jakub Stránský, Šárka Vykydalová


DENÍK ANNY FRANKOVÉ
Tento příběh je jen jedním z mnoha.
Obyčejný život takové normální židovské rodiny. Může být ale život obyčejný, když ve světě zuří válka? Když se před celým světem musíte schovávat? Skutečný příběh o tom, že zdi nezabrání v tom, abyste prožili lásku i zklamání, radost, a že v každé rodině si lidé občas lezou na nervy. Prožijte s námi autentickou zpověď dívky, která celý život toužila stát se spisovatelkou a jejíž deník se posléze stal druhou nejprodávanější nefiktivní knihou na světě.

Režie: Jakub Stránský
Dramatizace: Hana Grigarcziková
Hrají: Lucie Šmírová / Lucie Horáková, David Depta, Hana Grigarcziková, Michal Stalmach, Kamila Srubková, Jakub Stránský


TA MOJE LOLITA
Každá kočička má drápky a každá kočička se může občas zatoulat.
Miluje Lolitu - tu slavnou knihu. Taky chce prožít tenhle zakázaný románek. Jenže v knize se všechno stane tak, jak chce autor. Ve skutečném životě ne. Autorský příběh o po- sedlosti knihou, ženou i holkou. Může být kniha nebezpečná? Anebo je to jediný způsob obrany?

Režie: Jakub Stránský
Dramaturgie: Hana Grigarcziková
Hrají: Jakub Stránský, Hana Grigarcziková, Kamila Srubková, Michal Stalmach, Martin Táborský


Představujeme naše scénické čtení:

EDGAR ALLAN POE - POVÍDKY
Hororový velikán při svíčkách a baterkách. Berenice, Jáma a kyvadlo, Černý kocour, Havran.
Čte: Michal Stalmach, David Depta, Jakub Stránský

KAREL ČAPEK - POVÍDKY Z JEDNÉ A DRUHÉ KAPSY
Detektivní povídky předního českého dramatika, spisovatele, novináře, atd. Věštkyně, Naprostý důkaz, Básník, Případ s dítětem, Příběhy sňatkového podvodníka.
Čte: Michal Stlamach, Jakub Stránský, Hana Grigarcziková

VEČER PROKLETÝCH BÁSNÍKŮ
Netradiční pojetí klasické literatury s nádechem bohémství, Francie a humoru.
Čte: Michal Stalmach, Jakub Stránský, Hana Grigarcziková

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY - MALÝ PRINC
„Prosím pěkně, nakresli mi beránka...“ Srdcová záležitost mnohých z nás. Četli jsme ho asi všichni. A my ho chceme přečíst znovu. S vámi. Tak, zavřete oči… „Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, je očím skryto.“
Čte: Hana Grigarcziková, Michal Stalmach, Jakub Stránský, Lucie Šmírová


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky