OPAVSKÁ KULTURNÍ ORGANIZACE DĚTEM - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

AKCE PRO DĚTI A MLÁDEŽ
OPAVSKÁ KULTURNÍ ORGANIZACE DĚTEM

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.oko-opava.cz
e-mail:
obecni.dum@oko-opava.czGALERIJNÍ ANIMACE

Pro školní a organizované skupiny (družiny, kroužky, rodiče s dětmi, nadšence a další) nabízíme k vybraným výstavám animační programy, které zprostředkovávají zábavnou formou nejen informace o autorech, dílech či uměleckých směrech,   ale především zážitky z interakce s vystavenými díly uskutečněné přímo v prostorách Domu umění či Galerie Eisler.

Aktuální animační programy:

1.9. - 7.11.
BUĎ PŘIPRAVEN(A)!
Animační program k výstavě 100 let opavského skautingu. Interaktivní formou seznámí se ideou skautingu i vlastní výstavou zaměřenou na 100leté výročí tohoto hnutí v Opavě.
Vhodný pro ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi, organizované skupiny.

1.3. - 31.12.
ZAPOMENUTÉ PŘÍBĚHY ŽIDOVSKÉ OPAVY
Aktivní procházka městem inspirovaná příběhem Evy Herrmannové, která vydala své vzpomínky na Opavu před 2. světovou válkou. Formou hádanek a her seznámí žáky se atmosférou v Opavě ve 30. letech 20. století, během procházky si připomeneme místa, která jsou spjatá s významnými židovskými obchodníky v Opavě.
V nabídce jsou dvě trasy:
I. trasa pro mladší žáky: ulice Na Valech, obchodní dům Breda, ulice U Synagogy, Horní náměstí, obchodní dům Herrmann & Vogel
II. trasa pro starší žáky: ulice Na Valech, obchodní dům Breda, ulice U Synagogy, zastávka U soudu, Horní náměstí, obchodní dům Herrmann & Vogel
Nabízíme možnost vytvoření trasy na míru, případně uzpůsobení procházky pro žáky či studenty ze vzdálenějších měst.
Vhodný pro 1. stupeň (od 3. třídy) a 2. stupeň ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi.

jaro, léto, podzim za příznivého počasí
POZNEJ OPAVSKÉ PROMENÁDY
Aktivní procházka parky okolo centra města Opavy.
Formou hádanek a her seznámí žáky se současnými i někdejšími památníky, sochařskými díly, fontánami a stavbami, jež spoluvytvářely prostor promenádních parků. Trasa a též pomůcky jsou přizpůsobeny věku účastníků. Nejmladší žáci budou mít k dispozici obrázkovou mapu, pro starší žáky a studenty jsou připraveny pracovní listy.
Vhodný pro MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi a organizované skupiny.

jaro, léto, podzim za příznivého počasí
POZNEJ SVOJE MĚSTO
Aktivní procházka historickým centrem Opavy.
Formou hádanek a her seznámíme žáky s historickými pamětihodnostmi i jinými zajímavostmi centra města Opavy.
V nabídce dvě trasy:
I. trasa: Beethovenova ulice, Matiční ulice, Rybí trh, Horní náměstí, Popská a Ostrožná ulice
II. trasa: Masarykova ulice, Minoritský klášter, kostel sv. Ducha, Sobkův palác, Blücherův palác, kostel sv. Vojtěcha a bývalý klášter jezuitů, kostel sv. Janů
Součástí okruhu jsou pozůstatky i nedochované části hradebního komplexu, např.: Zavřená brána, Ratibořská brána a opavský zámek.
Edukační program určený pro 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi a organizované skupiny.

celoročně
CESTA DĚJINAMI MĚSTA
Město Opava oslavilo v roce 2014 výročí 790 let, přijďte poznat prostřednictvím animačního programu bohatou historii našeho města od pravěku po současnost. Animace má varianty pro všechny stupně vzdělávacích zařízení, její součástí jsou zábavné a názorné úkoly s využitím interaktivní tabule, modelu, repliky historických oděvů nebo předmětů. Součástí programů pro ZŠ a SŠ je navíc promítání animovaného filmu „Obživlá Opava“ a pracovní listy.
Vhodný pro MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi a organizované skupiny.

celoročně
ŽIVOT V KUTNĚ
Výtvarně-historický program k dějinám dominikánského kláštera.
Menší děti se vydají po stopách mnichů, zjistí, co klášterní život obnášel, jak to v klášteře vypadalo, co se v něm dělo a odkud vlastně dominikáni vzali své jméno. Navíc si vyzkouší trpělivou práci mnichů ve skriptoriu při výrobě vlastní knižní záložky. Žáci a studenti si ujasní události související se vznikem kláštera, odhalí jeho dřívější podobu i chod, naučí se rozlišovat jednotlivé mnišské řády i atributy svatých a na závěr si namalují středověkou iniciálu.
Vhodný pro MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ, veřejnost a rodiče s dětmi.

duben - říjen
PŘÍBĚHY (Z) KOSTELA
Výtvarně-historický animační program.
Animace nás zavede na magické místo, kterým kostel sv. Václava rozhodně je, a nabídne tak příležitost poznat jednotlivé architektonické slohy související s touto stavbou, seznámit se s příběhy z fresek zdobících tento prostor či zhlédnout výjev ze života sv. Václava na oltářním obraze.
Program je vhodný pro MŠ, ZŠ, SŠ a veřejnost.

celoročně
BÁSNÍCI MEZI NÁMI
Animační program s poeziomatem.
Všimli jste si, že před Obecním domem stojí poeziomat? Tato černá roura v sobě skrývá básníky a jejich tvorbu. Pro ty z vás, kteří se chtějí o poezii dozvědět víc a mají chytrý telefon, jsme na poeziomat umístili QR kód, který vás přenese do online světa her či poznání. Nevlastníte chytrý telefon, ale rádi byste si také s poezií hráli? Pak jsou pro vás nachystány pracovní listy na recepci Obecního domu.


Cena animace pro školy: 20,- Kč za žáka + pedagogický doprovod vstup zdarma.
Cena animace pro rodiče s dětmi: 60,- Kč rodič + 1 - 3 děti zdarma.
Cena animace pro dospělé: skupina do 10 osob 40,- Kč / nad 10 osob 20,- Kč.
V případě dotazů či zájmu o rezervaci kontaktujte lektorku Mgr. Simonu Juchelkovou na telefonu +420 734 527 115 nebo na e-mailu simona.juchelkova@oko-opava.cz.


3.9. - 24.10. / Dům umění
POZOR, VYLETÍ PTÁČEK!
Galerijní animace k výstavě institutu tvůrčí fotografie.
V rámci festivalu Bezručova Opava se Dům umění v Opavě naplní od sklepa po půdu fotografiemi z Institutu tvůrčí fotografie. A že se za ty tři desetiletí nafotilo fotek… Fotografie neodmyslitelně patří k našim životům. Zvěčňují důležité i méně důležité momenty našeho života. V animaci se vydáme za příběhy fotografií na stěnách galerie a dozvíme se, o čem daná fotografie vypráví. Součástí animace je výtvarná dílna, která se zaměří na fotografické techniky.
Program vhodný pro 1. a 2. stupeň ZŠ a SŠ.

1.9. - 31.12. / Dům umění
NA KURTA!
Galerijní animace k příležitosti sochařova jubilea.
Kurt Gebauer, slavný rodák z Hradce nad Moravicí, letos oslavil krásné 80. narozeniny. Osobnost stále tvůrčího sochaře si představíme v animaci Na Kurta!, která si klade za cíl seznámit žáky se sochami ve veřejném prostoru Opavy. Animace bude probíhat před Domem umění u Utíkající dívky a výtvarná dílna se uskuteční v prostorách galerie.  
Program vhodný pro 1. a 2. stupeň ZŠ a SŠ.

23.4. - 28.11. / Opava
MAZLÍČCI
Galerijní animace inspirovaná tvorbou sochaře Michala Trpáka.
V centru Opavy se zabydleli návštěvníci ze světa, kam už lidské oko nedohlédne. Tu lezou po budově, tu zase někde visí. Zvětšeniny okem neviditelných bakterií jsou námětem sochaře Michala Trpáka, který svými „mazlíčky“ zabydluje města v České republice. Pojďme se na sochy podívat zblízka a zjistit, jak se jim žije v našem světě. Hravá animace s prvky divadelních aktivit vtáhne žáky do světa „mazlíčků“ a poodkryje jejich příběh.
Program vhodný pro MŠ a 1. stupeň ZŠ.

celoročně / Dům umění a Opava
ZA TAJEMSTVÍM SOCH
Nová stálá animace o sochách ve veřejném prostoru.
„Před Domem umění v Opavě zmizela slavná socha Kurta Gebauera - Utíkající dívka. Prázdný prostor je třeba zaplnit novým uměleckým dílem a Ty a Tvůj tým máte za úkol vytvořit vítězný návrh na sochu před Domem umění…“
… tak zní jedna z úloh pro účastníky animace ZA TAJEMSTVÍM SOCH. Animace věnovaná veřejnému prostoru a jeho zvelebování nabádá žáky k zamyšlení, jak by si představovali, aby jejich město vypadalo, a snaží se v žácích probudit kladný vztah k veřejnému prostoru města, ve kterém žijí.
Procházka historickým centrem Opavy se zaměří především na často opomíjené monumenty, sochy. Sledují nás na každém rohu, z fasád historických domů a kostelů, ze soklů i z fontán. Pojďme poodkrýt tajemství příběhů soch z našeho města. Proč zrovna tady a tato socha? Byl by prostor na náměstí hezčí bez ní?
Program vhodný pro 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ.

celoročně / Dům umění
HLAVA PLNÁ BAREV
Stálá galerijní animace o teorii barev.
Co všechno se odehrává v hlavě malíře? Je jeho mysl pestrá jako paleta barev, nebo černá jako malířský uhel? Protože malování je především o barvách, zaměříme se právě na ně. Objevíme tajemství míchání barev, vnímání odstínů a naučíme se tajné triky malířů. Přesvědčíme se, že barevné zázraky se dají dělat jen za pomoci tří základních barev. Které to jsou? To společně zjistíme v našem barevném programu! Součástí animačního programu je také výtvarná dílna, ve které budeme tvořit barevná kouzla pomocí chromatografie.
Program vhodný pro MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ.

celoročně / Opava
PO STOPÁCH SOCH KURTA GEBAUERA
Pátrací hra v ulicích města Opavy.
Pátrací hra nejen o sochách probíhá v ulicích města Opavy a může se jí zúčastnit každý, kdo má čtečku QR kódů. Připojte se také vy do pátrací hry, ve které jde o to najít osamělé Utíkající dívce spřízněnou duši. První QR kód se nachází přímo u sochy Utíkající dívky a po jeho načtení se přehraje video, které vás seznámí s příběhem a indiciemi, kam se vydat dál. Čeká tak na vás dlouhá procházka s celkem 5 zastaveními. Hodně štěstí při pátrání přejí Lenka Přibylová (ZUŠ Opava) a Nela Vejrostová (OKO).


Cena animace pro školy: 20,- Kč za žáka + pedagogický doprovod vstup zdarma.
Cena animace pro rodiče s dětmi: 60,- Kč rodič + 1 - 3 děti zdarma.
Cena animace pro dospělé: skupina do 10 osob 40,- Kč / nad 10 osob 20,- Kč.
Animace probíhají v Domě umění na Pekařské ulici.
V případě dotazů či zájmu o rezervaci kontaktujte lektorku Mgr. Nelu Vejrostovou na telefonu +420 734 862 482 nebo na e-mailu nela.vejrostova@oko-opava.cz.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky