OPAVSKÁ KULTURNÍ ORGANIZACE DĚTEM - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

AKCE PRO DĚTI A MLÁDEŽ
OPAVSKÁ KULTURNÍ ORGANIZACE DĚTEM

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.oko-opava.cz
e-mail:
obecni.dum@oko-opava.czGALERIJNÍ ANIMACE

Pro školní a organizované skupiny (družiny, kroužky, rodiče s dětmi, nadšence a další) nabízíme k vybraným výstavám animační programy, které zprostředkovávají zábavnou formou nejen informace o autorech, dílech či uměleckých směrech,   ale především zážitky z interakce s vystavenými díly uskutečněné přímo v prostorách Domu umění či Galerie Obecního domu.

Aktuální animační programy:

3.9. - 1.11.
O ČEM KNIHA VYPRÁVÍ
Galerijní animace k výstavě Renáty Fučíkové - Svět v ilustracích.1.9. - 4.11.
KÁVIČKA PRO VŠECHNY
Animační program k výstavě Svět opavských kaváren v expozici Cesta města.
Přijďte se dát kávičku netradičně. Děti si vyzkouší mletí kávy historickým mlýnkem, díky exponátům  na výstavě si názorně vysvětlíme proces přípravy a na kávě a její dětské variantě si společně pochutnáme. Během programu se dozví nejen to, jak vypadá kávovník a kde se pěstuje, ale rovněž zajímavosti z historie opavského kavárenského prostředí.
Program je vhodný pro MŠ, ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi.

10.9. - 31.12.
PRVOREPUBLIKOVÝM OPAVANEM
Doprovodný animační program k výstavě Opava v éře 1. republiky (panelová výstava na Horním náměstí) vhodný pro vyšší ročníky 1. stupně a 2. stupeň ZŠ.
Program probíhá v expozici Cesta města.
Zábavnou formou získají žáci představu o životě v našem městě v období první republiky. Mimo jiné se dozví, kam se chodilo do školy, nakupovat, za kulturou či sportem.

1.9. - 31.12.
OSMIČKY V OPAVSKÝCH DĚJINÁCH
Program pro všechny, kteří se zajímají o dějiny města Opavy. Výběr událostí bude určen věkem návštěvníků. Kromě toho, že se dozví, jak se obecné mezníky v českých dějinách dotkly Opavy, zjistí, že také Opava má své zajímavé události v letech zakončených osmičkou.
Program ke stálé expozici vhodný pro 1. a 2. stupeň ZŠ.  

jaro, léto, podzim  
KAPLE SV. KŘÍŽE
Unikátní gotická památka na území města Opavy.
Využijte možnost seznámit se s tímto unikátním objektem blíže nejenom jeho pouhou návštěvou a pohledem na relikty fresek. Animační program Vás provede historií objektu, kterému se dnes říká Švédská kaple a umožní poodhalit jeho uměleckou výzdobu.
Muzejní animace vhodná pro ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi, organizované skupiny.

jaro, léto, podzim za příznivého počasí
POZNEJ OPAVSKÉ PROMENÁDY
Aktivní procházka parky okolo centra města Opavy.
Formou hádanek a her seznámí žáky se současnými i někdejšími památníky, sochařskými díly, fontánami a stavbami, jež spoluvytvářely prostor promenádních parků. Trasa a též pomůcky jsou přizpůsobeny věku účastníků. Nejmladší žáci budou mít k dispozici obrázkovou mapu, pro starší žáky a studenty jsou připraveny pracovní listy.
Vhodný pro MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi a organizované skupiny.

jaro, léto, podzim za příznivého počasí
POZNEJ SVOJE MĚSTO
Aktivní procházka historickým centrem Opavy.
Formou hádanek a her seznámíme žáky s historickými pamětihodnostmi i jinými zajímavostmi centra města Opavy.
V nabídce dvě trasy:
I. trasa (Beethovenova ulice, Matiční ulice, Rybí trh, Horní náměstí, Popská a Ostrožná ulice)
II. trasa (Masarykova ulice, Minoritský klášter, kostel sv. Ducha, Sobkův palác, Blücherův palác, kostel sv. Vojtěcha a bývalý klášter jezuitů, kostel sv. Janů)
Součástí okruhu jsou pozůstatky i nedochované části hradebního komplexu, např.: Zavřená brána, Ratibořská brána a opavský zámek.
Edukační program určený pro 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi a organizované skupiny.

celoročně
CESTA DĚJINAMI MĚSTA
Stálý animační program.
Město Opava oslavilo v roce 2014 výročí 790 let, přijďte poznat prostřednictvím animačního programu bohatou historii našeho města od pravěku po současnost. Animace má varianty pro všechny stupně vzdělávacích zařízení, její součástí jsou zábavné a názorné úkoly s využitím interaktivní tabule, modelu, repliky historických oděvů nebo předmětů. Součástí programů pro ZŠ a SŠ je navíc promítání animovaného filmu „Obživlá Opava“ a pracovní listy.
Vhodný pro MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi a organizované skupiny.

celoročně
POŽÁRNÍ OBRAZ VYPRÁVÍ O BAROKU
Stálý animační program.
Mladší žáci se dozvědí, co je to baroko a jak ho poznáme. Pomohou jim k tomu zvětšené detaily tzv. Požárního obrazu města Opavy, barokní sochy apoštolů, části barokních oděvů, přičemž si sami barokní šat namalují. Se staršími žáky a studenty se kromě obecných poznatků o baroku zaměříme také na jeho projevy v Opavě a to nejen na církevní, ale i světské architektuře.
Vhodný pro MŠ, 1. a 2. stupeň ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi a organizované skupiny.

celoročně
OPAVSKÁ NEJ
Muzejní animace k výstavě Opavská NEJ vhodná pro ZŠ, SŠ, rodiče s dětmi, organizované skupiny.
Program přiblíží zajímavosti z opavské historie, která se pyšní prvenstvím v nejrůznějších oblastech. Má dvě varianty, v každé je 10 opavských nej, která jsou spjatá s výstavami, jež probíhaly vedle Obecního domu.
I. Seznámí s Bredou, největším obchodním centrem své doby, představí Joy Adamsonovou a její lvici Elsu a také básnickou sbírku Slezské písně.
II. Věnuje se například mílovému právu, největší továrně na sušenky, jejíž historie je spjata se jménem Fiedor, nejstaršímu muzeu či jediné konkatedrále v ČR.
Případně je možné absolvovat výběr z obou výstav.


Cena animace pro školy: 10,- Kč za žáka + pedagogický doprovod vstup zdarma.
Cena animace pro rodiče s dětmi: 50,- Kč rodič + 1 - 3 děti zdarma.
V případě dotazů či zájmu o rezervaci kontaktujte lektorku Mgr. Simonu Juchelkovou na telefonu +420 734 527 115 nebo na e-mailu: simona.juchelkova@oko-opava.cz.


duben - říjen
PŘÍBĚHY (Z) KOSTELA
Výtvarně-historický animační program.
Animace nás zavede na magické místo, kterým kostel sv. Václava rozhodně je, a nabídne tak příležitost poznat jednotlivé architektonické slohy související s touto stavbou, seznámit se s příběhy z fresek zdobících tento prostor či zhlédnout výjev ze života sv. Václava na oltářním obraze.
Program je vhodný pro MŠ, ZŠ, SŠ a veřejnost.


Cena animací Příběhy (z) kostela pro školní skupiny: 10,- Kč za osobu + pedagogický doprovod zdarma.
Cena animací Příběhy (z) kostela pro rodiče s dětmi: 50,- Kč rodič + 1 - 3 děti zdarma.
Cena animací Příběhy (z) kostela pro dospělé: skupina do 10 osob 40,- Kč / nad 10 osob 20,- Kč.
Animace probíhají v Domě umění na Pekařské ulici.
S rezervacemi či dotazy se neváhejte obrátit na lektorky programu: Mgr. Simonu Juchelkovou na telefonu +420 734 527 115 nebo e-mailu simona.juchelkova@oko-opava.cz nebo na Mgr. Lenku Přibylovou telefon +420 734 862 482 nebo e-mail: lenka.pribylova@oko-opava.cz.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky