SLEZSKÁ UNIVERZITA V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KURZY, PŘEDNÁŠKY, BESEDY
SLEZSKÁ UNIVERTIZA V OPAVĚ

Na Rybníčku 626/1, 746 01, Opava, tel.: +420 553 684 647
www.slu.cz
e-mail:
rektorat@slu.czstředa 23.9. / 17.00 hod. / Fakulta veřejných politik v Opavě

ČLOVĚK A JEHO HODNOTOVÝ SVĚT
Diskuzní fórum s děkanem konkatedrály Nanebevzetí Panny Marie J. Czudkem. Pořádá Fakulta veřejných politik.

úterý 29.9. / 8.30 hod. / Fakulta veřejných politik v Opavě
MAREK ORKO VÁCHA - CHUŤ ŽÍT
Přednáška z cyklu Moderní výzvy lidstva.
Šance žít přichází jen jednou. Svatý Jan od Kříže říká, že Bůh je jako pramen, ze kterého si každý odnese tolik, jak velkou si přinese nádobu. Jaká je odpovědnost člověka za jeho životní příběh? Co je v životě opravdu důležité? Jak naplnit čas, který nám byl dán? Kněz a bioetik Marek Vácha vyzývá k tomu, abychom se nespokojili s málem, abychom „prosili o velké dary“ a naplnili nádoby našich životů vrchovatou měrou.

Cyklus MODERNÍ VÝZVY LIDSTVA
Náš svět prochází významnými proměnami a my považujeme za důležité hovořit o nich ve školách. V loňském roce jsme začali s prvním ročníkem přednáškového cyklu Moderní výzvy lidstva a chceme v něm pokračovat i nadále. Do Opavy zveme významné osobnosti, aby nejen se studenty Mendelova gymnázia a Slezské univerzity, ale také se širokou veřejností, diskutovali o palčivých výzvách naší doby. Jednotlivé přednášky budou moderovat vybraní studenti Mendelova gymnázia, kteří se na přípravě tohoto projektu také podílí. Letošní ročník cyklu zahájí římskokatolický kněz, biolog a bioetik Marek ‚Orko‘ Vácha.

Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D. (*1966, Brno) - římskokatolický kněz, biolog, spisovatel, předseda akademického senátu 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a též administrátor farnosti v Lechovicích na jižní Moravě. Profesně se věnuje výuce etiky, ve svých knihách se dotýká vzájemných vztahů vědy, víry a osobní zkušenosti člověka v pozoruhodném světě. Marek Vácha vystudoval Přírodovědeckou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, teologické vzdělání získal v Olomouci a v Bruselu.úterý 29.9. - čtvrtek 1.10.
OPAVSKÝ PÁV
Mezinárodní festival studentských filmů.
Festival se kvůli aktuální krizové situaci přesouvá na podzim. Proběhne na konci září jako doprovodná součást přehlídky Bezručova Opava. Termín přihlášek filmů do soutěže je posunut na 28. června 2020.
MODERNÍ VÝZVY LIDSTVA
Soubor přednášek špičkových českých odborníků, s cílem poskytnout studentům, ale také veřejnosti základní vhled do geopolitických, klimatických a především etických problémů, které vznikají v souvislosti s exponenciálním technologickým rozvojem. Společný přednáškový cyklus Mendelova gymnázia a Slezské univerzity v Opavě. Každý měsíc jedna přednáška. Vstupné zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky