SLEZSKÁ UNIVERZITA V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KURZY, PŘEDNÁŠKY, BESEDY
SLEZSKÁ UNIVERTIZA V OPAVĚ

Na Rybníčku 626/1, 746 01, Opava, tel.: +420 553 684 647
www.slu.cz
e-mail:
rektorat@slu.czpátek 4.9. / Městské sady Opava

OPAVSKÝ MAJÁLES
Tradiční oslava mládí a studentského života pořádaná Studentskou unií Slezské univerzity v Opavě. Letošní Opavský Majáles se z důvodů přijatých opatření k zamezení šíření koronaviru uskuteční v náhradním termínu 4. září. Tedy řeč je o Open Air festivalu ve Městských sadech. Už teď organizátoři prozradili, že přijede Jakub Děkan & Band či Poetika. Součástí festivalu bude také křest sborníku Artemisia, doprovodný program pro děti, další stage pod patronací Opavské kulturní organizace a spoustu občerstvení. Těšit se můžete na pivní speciály Slezáček a Májová Ippa. A pozor! Opět, speciálně pro tuto akci, jeden druh piva uvařil rektor Slezské univerzity.
Doprovodné akce Opavského Majálesu by se měly uskutečnit až se startem zimního semestru a přesné dny budou včas odtajněny. Odloženou majálesovou várku začátkem zimního semestru by měl odstartovat Dialog s rektorem, který se uskuteční v Ka-Varně OC Breda. Svůj tradiční majálesový prostor dostane také divadelní den, který bude tentokráte zahalen pod rouškou poezie, stand up comedy a improvizačního divadla. Divadelní den by měl dle předpokladů stejně jako loni proběhnout v Klubu ART na Beethovenově ulici. Novinkou v celém programu bude majálesová projížďka Opavou historickým trolejbusem. Trasa a veškeré informace k této kratochvíli budou včas zveřejněny. Celý Majáles bude dle studentského kodexu zdarma. Tak co? Těšíte se?úterý 29.9. - čtvrtek 1.10.
OPAVSKÝ PÁV
Mezinárodní festival studentských filmů.
Festival se kvůli aktuální krizové situaci přesouvá na podzim. Proběhne na konci září jako doprovodná součást přehlídky Bezručova Opava. Termín přihlášek filmů do soutěže je posunut na 28. června 2020.
MODERNÍ VÝZVY LIDSTVA
Soubor přednášek špičkových českých odborníků, s cílem poskytnout studentům, ale také veřejnosti základní vhled do geopolitických, klimatických a především etických problémů, které vznikají v souvislosti s exponenciálním technologickým rozvojem. Společný přednáškový cyklus Mendelova gymnázia a Slezské univerzity v Opavě. Každý měsíc jedna přednáška. Vstupné zdarma. V současné době je cyklus přerušen! 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky