SLEZSKÁ UNIVERZITA V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KURZY, PŘEDNÁŠKY, BESEDY
SLEZSKÁ UNIVERTIZA V OPAVĚ

Na Rybníčku 626/1, 746 01, Opava, tel.: +420 553 684 647
www.slu.cz
e-mail:
rektorat@slu.czpondělí 9.5. / 10.00 - 18.00 hod. / prostor před Univerzitní knihovnou SU

MAJÁLESOVÝ JARMARK
Majálesový týden letos zahájíme tak trochu jinak, než jste zvyklí. Čeká na vás vůbec první Majálesový jarmark.
A na co všechno se můžete těšit?
✔ něco na památku si odnesete z tvořivé dílny
✔ zvěčnit se můžete v našem stylovém fotokoutku
✔ občerstvíte se jarním občerstvením
✔ vytřídit a naplnit šatník můžete díky dobročinnému swapu
Budeme se na Vás těšit 9. 5 .2022, v čase od 10.00 do 18.00 hodin, v prostorách před Univerzitní knihovnou Slezské univerzity na Bezručově náměstí v Opavě.čtvrtek 12.5. / 11.00 hod. / kostel svatých Janů
JAROSLAV KMENTA - INVESTIGATIVNÍM ŽURNALISTOU V ČR
Přednáška z cyklu Moderní výzvy lidstva.
Novinář, spisovatel a nakladatel Jaroslav Kmenta bude 12. května 2022 od 11.00 hodin hostem cyklu Moderní výzvy lidstva, který tradičně proběhne netradičně v kostele svatých Janů v Opavě. Akce je určena pro studenty středních a vysokých škol a také širokou veřejnost.
Jaroslav Kmenta se zabývá vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce. Jeho články odhalující korupci či spojení mafie a politiky dovedly k rezignaci řadu politiků. Je jedním ze průkopníků investigativní žurnalistiky v České republice. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku, za rok 2018 pak novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky.
„Proč je dobré mít v redakci Jaroslava Kmentu? Protože ho nikdo nemá rád. Tedy přesněji, nemá ho ráda drtivá většina politiků, ať zprava, nebo zleva. To může být důkazem, že svou práci investigativního reportéra dělá dobře a navíc nestranně,” uvedl Robert Čásenský, šéfredaktor časopisu Reportér Magazín, v jehož redakci Jaroslav Kmenta aktuálně působí.
Akci pořádá Fakulta veřejných politik ve spolupráci s Mendelovým gymnáziem Opava. Přednáška bude po jejím skončení dostupná na  YouTube kanálu Moderní výzvy lidstva.sobota 14.5. / 15.00 hod. / Městské sady Opava
OPAVSKÝ MAJÁLES 2022
Tradiční svátek mládí a oslava studentského života nemine ani Opavu. Dne 14. května 2022 se můžete těšit na studentský Majáles s bohatým programem a konečně zcela off-line! Poprvé od roku 2019 to konečně můžeme společně rozjet na téhle luxusní párty! Čeká vás hudební program, Teva Family zóna, Chill zóna, stánky s pivem a občerstvením anebo v neposlední řadě náš oblíbený Red Bull bar.

MODERNÍ VÝZVY LIDSTVA
Soubor přednášek špičkových českých odborníků, s cílem poskytnout studentům, ale také veřejnosti základní vhled do geopolitických, klimatických a především etických problémů, které vznikají v souvislosti s exponenciálním technologickým rozvojem. Společný přednáškový cyklus Mendelova gymnázia a Slezské univerzity v Opavě. Každý měsíc jedna přednáška. Vstupné zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky