SLEZSKÁ UNIVERZITA V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KURZY, PŘEDNÁŠKY, BESEDY
SLEZSKÁ UNIVERTIZA V OPAVĚ

Na Rybníčku 626/1, 746 01, Opava, tel.: +420 553 684 647
www.slu.cz
e-mail:
rektorat@slu.czúterý 20.9. / 11.30 hod. / Fakulta veřejných politik v Opavě

LADISLAV HERYÁN - PROČ ČÍST BIBLI JEŠTĚ VE 21. STOLETÍ
Přednáška z cyklu Moderní výzvy lidstva.
Proč číst Bibli ještě ve 21. století? Nejen o tom bude beseda s biblistou, salesiánem, vysokoškolským pedagogem a katolickým knězem Ladislavem Heryánem. Určena je pro studenty středních a vysokých škol i veřejnost. Akce v rámci cyklu Moderní výzvy lidstva proběhne 20. září 2022 na půdě Fakulty veřejných politik na Bezručově náměstí 14 od 11.30 hodin.
Starší část Bible je tvořena prastarými spisy židovského národa, novější část bible tvoří texty, které jsou posvátné pro křesťany a týkají se Ježíšova působení a jeho příslibů. Může tato kniha, která inspirovala nesčetné množství uměleckých a literárních děl, být přínosná i pro člověka, který v Boha nevěří? Akci připravuje Mendelovo gymnázium Opava společně s Fakultou veřejných politik v Opavě za podpory statutárního města Opava.pátek 30.9. / 17.00 hod.
NOC VĚDCŮ 2022
Zveme vás na již tradiční večer setkání zájemců všech věkových kategorií s vědou a též vědci! Těšit se můžete na večer plný zajímavých akcí spojených jednotným tématem VŠEMI SMYSLY!
Tajemná, nedostižná a komplikovaná. I tak na vás může věda působit, ale ne, když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář.
srpen 2022 - září 2022
VÝSTAVY
Výstavy, na kterých se Slezská univerzita v Opavě podílí.


MODERNÍ VÝZVY LIDSTVA
Soubor přednášek špičkových českých odborníků, s cílem poskytnout studentům, ale také veřejnosti základní vhled do geopolitických, klimatických a především etických problémů, které vznikají v souvislosti s exponenciálním technologickým rozvojem. Společný přednáškový cyklus Mendelova gymnázia a Slezské univerzity v Opavě. Každý měsíc jedna přednáška. Vstupné zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky