- Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KINA, FILMOVÉ KLUBY
FILMOVÝ KLUB KINA MÍR OPAVA

Kolářská 5, 746 01, Opava, tel.: +420 553 650 342, +420 777 203 923
www.kino.opava.org
e-mail:
kinomir.opava@seznam.czpondělí 7.10. / 18.00 hod.

MRTVÍ NEUMÍRAJÍ
Americké městečko Centerville je ospalá díra, v níž stárnoucí šerif Robertson netrpělivě odčítává zbývající dny do důchodu. Jeho mladý kolega Peterson naopak stále doufá, že se k nějakému pořádnému vyšetřování jednou dostane. Zasloužil by si to, protože jako první vytuší, že ty dvě ošklivě zavražděné dámy z místního bistra mají na svědomí zákeřné zombie. V městečku se začnou odehrávat podivností, a když na celé městečko padne noc, z předtuchy se stane jistota. Nejrušnějším místem Centerville se v tu chvíli stává hřbitov, jehož obyvatelé právě procitli a dostali chuť na čerstvé maso. A muži zákona tuší, že dneska je čeká přesčas.
Režie: Jim Jarmusch
Komediální horor USA, 2019, 105 minut.

pondělí 14.10. / 18.00 hod.
DEŠTIVÝ DEN V NEW YORKU
Komedie vypráví příběh Gatsbyho a Ashleigh, jejichž společný prosluněný víkend v New Yorku rozhodně nepůjde podle plánu. Dešťové kapky jim připraví nečekaná setkání či komická dobrodružství. Ashleigh dostane za úkol udělat na Manhattanu pro školní noviny rozhovor se slavným filmovým režisérem Rolandem Pollardem, zatímco Gatsby by rád Ashleigh vzal na oblíbená místa svého rodného města. Jeho plány se bortí, když Pollard jeho dívku pozve podívat se na natáčení filmu. Ashleigh je velkým světem naprosto okouzlená. Gatsby tedy neplánovaně tráví den s Chan, vtipnou a uštěpačnou sestrou své bývalé přítelkyně. Oba najednou zjišťují, že možná nejdůležitější je najít v životě tu správnou osobu.
Režie: Woody Allen
Romantická komedie USA, 2019, 92 minut.

pondělí 21.10. / 18.00 hod.
NICO, 1988
Sex, drogy a rock’n’roll v melancholické biografii ženské hudební ikony. Film je road movie věnovanou posledním letům života Christy Päffgenové známé pod uměleckým jménem Nico. Film odehrávající se mezi Paříží, Prahou, Norimberkem a Manchestrem popisuje sólovou uměleckou dráhu hudební ikony, Warholovy múzy, zpěvačky Velvet Underground a legendárně krásné ženy. Jedná se o příběh posledních turné Nico a její kapely, která ji doprovázela po Evropě v osmdesátých letech minulého století. Během těchto let tato „kněžka temnoty“ znovu našla samu sebe, zbavila se tíhy svojí krásy a též našla cestu ke svému zapomenutému synovi.
Režie: Susanna Nicchiarelli
Životopisné drama Itálie, Belgie, 2017, 93 minut.

pondělí 4.11. / 18.00 hod.
BUDIŽ SVĚTLO
Slovenská vesnička se připravuje na Vánoce a čtyřicátník Milan se vrací z Německa za rodinou, kde pracuje. Poklidnou sváteční atmosféru naruší podezření, že jeho syn je coby člen polovojenské mládežnické skupiny zapleten do šokující události, jež otřásla místní komunitou. Působivé drama o síle a křehkosti rodinných pout, o individuální zodpovědnosti ve světě, kde xenofobie vítězí nad soucitem s bližním.
Režie: Marko Škop
Drama Česko, Slovensko, 2019, 93 minut.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky