- Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KINA, FILMOVÉ KLUBY
FILMOVÝ KLUB KINA MÍR OPAVA

Kolářská 5, 746 01, Opava, tel.: +420 553 650 342, +420 777 203 923
www.kino.opava.org
e-mail:
kinomir.opava@seznam.czpondělí 2.12. / 18.00 hod.

TŘI BLÍZCÍ NEZNÁMÍ
Díky shodě náhod se setkají tři muži na prahu dospělosti a zjistí, že jsou trojčata, která byla hned po narození adoptována třemi různými rodinami. Zahraničními kritiky oceňovaný dokument rekonstruuje prostřednictvím archivních záběrů, rozhovorů a také hraných scén odlišné životy tří bratrů a odhaluje šokující skutečnost, kvůli které byli rozděleni. Skutečnost bývá podivnější než fikce.
Režie: Tim Wardle
Životopisný dokument Velké Británie, 2018, 96 minut.

pondělí 9.12. / 18.00 hod.
SLUNOVRAT
Vztah Dani a Christiana už nestojí za nic. Možná to ale spraví výlet do severní Skandinávie s partou kamarádů. V odlehlé vesničce odstřihnuté od okolního světa se tu jednou za 90 let, na letní slunovrat, koná speciální slavnost. Mladí Američané si užívají bezstarostné prázdninové veselí v místě, kde slunce nikdy nezapadá. Vše se ale zvrtne, když je vesničané přizvou k rituálům, při kterých se místní ráj na zemi mění v čím dál děsivější peklo. Horor ukazuje, že za bílého dne se mohou odehrávat ty nejtemnější věci.
Režie: Ari Aster
Drama, horor USA, Švédsko, 2019, 147 minut.

pondělí 16.12. / 18.00 hod.
SVÁTKY KLIDU A MÍRU
Hořká komedie dánské herecké hvězdy Papriky Steen o tom, že rodina je největší požehnání… i prokletí. Svoje o tom ví Katrine, která se vždycky děsí vánočních svátků. Znamená to pro ni nejen vařit pro třináct členů rodiny, ale zároveň vyčerpávající diplomacii mezi jednotlivými aktéry. Letošní Vánoce jsou ale obzvlášť stresující, protože za sváteční vánoční stůl má zasednout také Katrinina sestra Patricia, která právě vyšla ze protialkoholní léčebny.
Režie: Paprika Steen
Komediální drama Dánsko, 2018, 101 minut.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky