- Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KINA, FILMOVÉ KLUBY
FILMOVÝ KLUB KINA MÍR OPAVA

Kolářská 5, 746 01, Opava, tel.: +420 553 650 342, +420 777 203 923
www.kino.opava.org
e-mail:
kinomir.opava@seznam.czpondělí 4.3. / 18.00 hod.

3 DNY V QUIBERONU
Pro generace diváků je Romy Schneiderová naplněním romantického snu - noblesní císařovnou Sissi. Do francouzského letoviska Quiberon přijíždí ale v roce 1981 jako zlomená žena, herečka na soumraku své kariéry, matka, která se marně snaží navázat vztah k vlastnímu dítěti, osobnost výrazně rozkolísaná sklony k alkoholismu a také depresím. V melancholických kulisách přímořského střediska má podstoupit pomyslné vzkříšení.
Režie: Emily Atef
Drama Francie, Německo 2018 (115 minut).

pondělí 11.3. / 18.00 hod.
ROMA
Autobiografický film oscarového režiséra se odehrává ve čtvrti Roma v hlavním městě Mexika. Ta vznikla počátkem 20. století a obývala ji především movitější vrstva, takže se seznamujeme s rodinným prostředím, kde zásadní roli hrají například služebné či majetkové vztahy. Sledujeme detailně rodinný život v roce 1971, kdy Cuarónovi bylo deset let a v Mexiku došlo k masakru Corpus Christi. Film Roma je čerstvým nositelem dvou Zlatých glóbů a deseti nominací na Oscara.
Režie: Alfonso Cuarón
Drama Mexiko 2018 (135 minut).

pondělí 18.3. / 18.00 hod.
BEAUTIFUL BOY
Osmnáctiletý Nic má na první pohled vše - skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může otec David pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih.
Režie: Felix Van Groeningen
Životopisné drama USA 2018 (120 minut).

pondělí 25.3. / 18.00 hod.
FAVORITKA
Na začátku 18. století vládne Velké Británii královna Anna, poslední z rodu Stuartovců. Je plachá a přehlížená, trpí bolestivou dnou a není příliš vzdělaná, což z ní činí perfektní oběť manipulátorů. Její jedinou oporou v životě je lady Sarah, která se díky tomu dostala do nejvyšších kruhů britské aristokracie a za nejistou královnu prakticky vládne. Zároveň si svou pozici ostře střeží a nikoho, kdo by se pokusil královnu ovlivnit, k ní nepustí. Podcenila jen svou sestřenici Abigail. Netuší, že by ctižádostivá Abigail mohla ohrozit její roli královniny favoritky.
Režie: Yorgos Lanthimos
Historické drama Irsko, Velká Británie 2018 (119 minut).


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky