- Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KINA, FILMOVÉ KLUBY
FILMOVÝ KLUB KINA MÍR OPAVA

Kolářská 5, 746 01, Opava, tel.: +420 553 650 342, +420 777 203 923
www.kino.opava.org
e-mail:
kinomir.opava@seznam.czpondělí 7.1. / 18.00 hod.

CLIMAX
Poslední noc v chatě uprostřed lesů, zima 1996. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink na turné v USA, zbývá už jen závěrečná party. Na vinylech Daft Punk nebo Aphex Twin. A k tomu jedna velká nádoba sangrii, která na chvilku zmizela z očí. Drogový muzikál či taneční horror Climax získal v Cannes pověst nejlepšího snímku režiséra Gaspara Noého, zvítězil v sekci Quinzaine des Réalisateurs a stal se jedním ze největších překvapení celého festivalu. Zrození a smrt jsou mimořádné zážitky. Život je pomíjivé potěšení.
Režie: Gaspar Noé
Hororové drama Francie 2018 (95 minut).

pondělí 14.1. / 18.00 hod.
SOUMRAK
Režijní debut Saulův syn maďarského režiséra László Nemese byl absolutní senzací: snímek, který získal mj. Velkou cenu poroty v Cannes i Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Po tomto triumfu přichází někdejší asistent žijícího klasika Bély Tarra s novinkou, která se odehrává v jeho rodné Budapešti na počátku 20. století. Drama sleduje dvacetiletou Irisz Leiter, která přijíždí do maďarského hlavního města poté, co strávila dospívání v sirotčinci a je náhle konfrontována s vlastní minulostí a temným tajemstvím obestírajícím její rodinu.
Režie: Lászlo Nemes
Maďarské drama 2018 (144 minut).

pondělí 21.1. / 18.00 hod.
SAULŮV SYN
Hlavní hrdina Saul je členem takzvaného Sonderkommanda, které má na starosti mimo jiné odklízení mrtvých těl vězňů. Saula všudypřítomná hrůza a nelidskost nevyhnutelně otupila. Když však narazí na tělo chlapce, který může a nemusí být jeho synem, rozhodne se, že dotyčného pohřbí. K tomu však musí nejprve sehnat rabína. Saul prochází táborem a stává se aktérem či svědkem řady situací, z nichž však často vidíme jen krátké výseky. Tvůrci tak diváka nenutí, aby se v přímé konfrontaci s odpudivým násilím dojímal či hrozil. Namísto toho po něm chtějí něco emocionálně mnohem náročnějšího - aby si toto násilí sám dokreslil.
Režie: Lászlo Nemes
Válečné drama Maďarsko 2016 (107 minut).

pondělí 4.2. / 18.00 hod.
A DÝCHEJTE KLIDNĚ
Debut islandské režisérky nabízí silně emotivní, nikoli však sentimentální příběh dvou na první pohled velmi odlišných žen, které osud svede dohromady a vyjeví, jak moc toho mají společného. Komorní příběh o vyčleněnosti a obětavosti protkaný existenciální atmosférou získal cenu za režii na Sundance. Mlčenlivé drama o obětavosti zaujme subtilními hereckými výkony a impresivními obrazy, které ukazují jiný Island, než jaký známe z katalogů cestovních kanceláří. Navzdory silně emotivnímu tématu o údělu matek-samoživitelek a příslušnic minorit (sociálních, politických, rasových i sexuálních) se snímek vyhýbá zbytečnému sentimentu, vzpírá se melodramatičnosti a nemá tendence manipulovat s divákem.
Režie: Ísold Ugadóttir
Drama Island 2018 (95 minut).


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky