- Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KINA, FILMOVÉ KLUBY
FILMOVÝ KLUB KINA MÍR OPAVA

Kolářská 5, 746 01, Opava, tel.: +420 553 650 342, +420 777 203 923
www.kino.opava.org
e-mail:
kinomir.opava@seznam.czpondělí 6.1. / 18.00 hod.

TENKRÁT PODRUHÉ
Jakou dobu byste chtěli zažít, kdybyste měli tu možnost? Před tuto otázku je postaven Victor, když od svého syna dostane dárkový poukaz agentury, která dokáže zinscenovat jakoukoli epochu a zprostředkovat svým klientům setkání se slavnými osobnostmi dějin dle jejich přání. Zatímco jiní zákazníci se chtějí podívat na dvůr Ludvíka XVI. nebo povečeřet s Hitlerem, Victor touží vrátit se do nespoutaných sedmdesátých let a ještě jednou prožít první rande se svou ženou - dobu, kdy v něm dokázala vidět víc než jen nudného páprdu v pruhovaném pyžamu.
Režie: Nicolas Bedos
Romantická komedie Francie, 2019, 115 minut.

pondělí 13.1. / 18.00 hod.
25 KM/H
Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian a Georg,  setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější vypité množstvím pálenky - to vše nakonec vede bratry k rozhodnutí. I cesta může být cíl, a tak se oba bratři vydávají na výlet, o kterém snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h.
Režie: Marcus Goller
Komedie Německo, 2018, 116 minut.

pondělí 20.1. / 18.00 hod.
PRVNÍ ZRÁDCE
Osmdesátá léta v Itálii. Klany sicilské mafie mezi sebou nelítostně válčí o moc. Vláda si se situací neví rady, dokud se neobjeví první zrádce. Tommaso Buscetta udělá dosud nemyslitelné. Poruší přísahu, popíše praktiky největší italské mafiánské organizace Cosa Nostra a pomůže soudci Falconemu dostat stovky jejích příslušníků za mříže.
Režie: Marco Bellocchio
Kriminální drama Itálie, Francie, Německo, Brazílie, 2019, 152 minut.

pondělí 27.1. / 18.00 hod.
PORTRÉT DÍVKY V PLAMENECH
Bretaň, Francie, rok 1760. Talentovaná malířka Marianne dostane zadání odjet do panského domu na izolovaném ostrově a namalovat tam svatební portrét Héloise - mladé dívky z bohaté rodiny, která na přání své matky právě opustila klášter, aby se provdala. Héloise domluvenému manželství vzdoruje, Marianne proto hraje roli najaté společnice. Mezi oběma dívkami postupně roste vzájemná přitažlivost umocněná blížícím se koncem svobody.
Režie: Céline Sciamma
Historické drama Francie, 2019, 120 minut.

pondělí 3.2. / 18.00 hod.
NARUŠITEL SYSTÉMU
Emotivní drama o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla. Strhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce.
Režie: Nora Figscheidt
Drama Německo, 2019, 118 minut.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky