KUPE - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KUPE
Vodárenská věž, Janská 7, 746 01, Opava, tel.: +420 555 501 415

otevřeno: út - ne 14.00 - 20.00 hod. (není-li uvedeno jinak)


pátek 3.5. / 19.00 hod.
TOM OAKLAND
Koncert uličníka a zpěváka kapel Ukulele orchestra jako Brno a Oakland Sisters, zpěváka se britskými a anglickými kořeny, který překračuje hranice folku, bluesu a country.

čtvrtek 9.5. / 19.00 hod.
JEM KID - KONCERT ZRUŠEN !!!
Koncert mladého poetického anglického folkového zpěváka, kterého přirovnávají ke folkovým hvězdám 70. let.

neděle 12.5. / 16.00 hod.
JUBILANTKA TEREZA KAVECKÁ
Večer pro jubilantku, sólistku Slezského divadla v Opavě, s hudebním doprovodem, moderuje Jan Kunze, v rámci cyklu Jubilanti.

čtvrtek 16.5. / 17.00 hod.
NA MINUTKU S KRAJEM
Neformální moderovaná diskuze s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem především o tom, jaký kraj je a jaký by měl být za 10 let, vstup zdarma.
Právě teď společně plánujeme budoucnost našeho kraje na příštích 10 let. Přijďte o ní diskutovat s hejtmanem Moravskoslezského kraje. Jak by podle vás měl kraj vypadat? Jakým směrem by se měl ubírat život na Opavsku? Co je pro kraj, Opavu a vás důležité, na co se při uvažování o rozvoji kraje zaměřit? Co funguje a co by mělo fungovat lépe? Jak zlepšit image kraje?

pondělí 20.5. / 19.00 hod.
JAN BURIAN: EKOLOGIE DUŠE ANEB JAK PŘEŽÍT A NENADÁVAT
Pořad pražského písničkáře s opavskými kořeny.

pátek 24.5. / 18.00 hod.
OBYČEJNÉ ZÁZRAKY VŠEDNÍCH DNŮ
Večer s poezií Daniely Waldhans s hudebním doprovodem, úvodní slovo Evžen Trupar.
Klavíru se ujme paní Libuše Vondráčková, violoncella paní Daniela Waldhans a její poezie procítěně paní Ludmila Štědrá. O vtipné průvodní slovo se pokusí Evžen Trupar, který ale už teď ví, že uvedené dámské TRIO vás svým koncertem hudby a slova určitě potěší.

pondělí 27.5. / 19.00 hod.
ESCUALO QUINTET
Tangový koncert, jedinečný zážitek nejen s díly slavného Astora Piazzolly, nahlédnutí do vlastní duše prostřednictvím fenoménu tanga.
Escualo Quintet je jedinečné uskupení pěti vynikajících instrumentalistů, kteří se věnují hudebnímu fenoménu argentinského tanga. Tento charismatický soubor již absolvoval řadu prestižních vystoupení v dramaturgii mezinárodních festivalů, a co do nástrojového obsazení je identický s kvintetem legendárního argentinského hudebníka a skladatele Astora Piazzolly. V interpretaci se Escualo Quintet zaměřuje na kombinaci hudebních stylů tanečních a koncertního stylu Tango nuevo, který je strhující syntézou temperamentního argentinského folkloru, klasické hudby a jazzu. V dramaturgii kvinteta se objevuje také filmová hudba i další jihoameričtí autoři.

pátek 31.5. / 19.00 hod.
OPAVSKÁ DVANÁCTKA + JEDNA
Přednáška Jiřího Siostrzonka a projekce filmu Postřižiny s ochutnávkou postřižinského piva, doprovodný program k akci Opavská dvanáctka.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky