KUPE - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KUPE
Vodárenská věž, Janská 7, 746 01, Opava, tel.: +420 555 501 415

otevřeno: út - ne 14.30 - 18.30 hod. (není-li uvedeno jinak)


sobota 3.10. - neděle 4.10. / 14.00 - 20.00 hod.
DEN ARCHITEKTURY
Dny architektury v Opavě budou letos opravdu bohaté. Program začíná v pátek odpoledne a bez pauzy končí v neděli večer. V Kupečku nás čekají filmové produkce, přednáška a komentovaná prohlídka KUPE.

čtvrtek 8.10. / 18.00 hod.
NA VODÁRNĚ S... MARKEM HILŠEREM
Besedu se senátorem, lékařem, vysokoškolským pedagogem a vědcem povede Jiří Siostrzonek.

neděle 11.10. / 19.00 hod.
TANGO QUARTETTO RE CAMPO: HISTORIA DEL TANGO
Koncert renomovaného tangového kvarteta, vývoj tanga od počátků přes Astora Piazzollu po autorské skladby Petra Zámečníka.

pátek 16.10. / 19.00 hod.
JAZZ GYPSY N TANGO
Mezinárodní trio, pestrá směs jazzu, tanga, flamenca a latiny.
Projekt kytaristy Paula Novotneho, kanadského hudebníka s českými kořeny, Jazz Gypsy N Tango je mezinárodní trio hrající pestrou směs stylů od moderního amerického jazzu či funku, k argentinskému tango nuevo, brazilské sambě a francouzskému jazz manouche. Hudba plna energie a emocí, interpretovaná virtuózními hudebníky - Saša Yasinski na akordeon a Taras Volostchuk na kontrabas.

středa 21.10. / 18.00 hod.
JEDLINSKÝ & FISCHER DUO
Strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu.
Tato energická dvojice překračuje s lehkostí hranice hudebních žánrů a přináší strhující spojení world music, klasické hudby a jazzu. V jedinečných barvách zvuku houslí a též akordeonu uslyšíte vlivy balkánské, židovské, irské, skotské, romské i mnohé další. Oba instrumentalisty svedlo dohromady společné působení v uskupení Bardolino music (crossover - lidová a etno hudba, klasická hudba). Vedle Bardolina je můžete rovněž znát z působení ve Škampově kvartetu či Escualo Quintetu (tango nuevo) a v řadě spoluprací se dalšími významnými hudebníky jako je: Iva Bittová, Dagmar Pecková, Kathryn Stott či Jethro Tull.
Pavel Fischer - housle, zpěv
Jakub Jedlinský - akordeon, zpěv

pátek 23.10. / 18.00 hod.
KONCERT MILANA VAVREČKY
Písničkář, bluesman z Havířova, s vlastní folkovou tvorbou.

sobota 24.10. / 19.00 hod.
MICHAL SVOBODA: LA BÚSQUEDA
Koncert Michala Svobody, který studoval klasickou kytaru na hudební akademii ve Vídni, kde nyní působí jako asistent.
Na koncertě kytaristy Michala Svobody budou uvedena díla skladatelů, kteří se intenzívně zabývali hudebními kořeny svých národů, ale zároveň uctívali západoevropskou hudební tradici. Období zpracování lidové hudby a období tvorby nové vážné hudby se u těchto velikánů různě prolínala a střídala, dalo by se tedy říci, že tito autoři ve své umělecké činnosti neustále hledali. Hledání („la búsqueda“) je také název kytaristova debutového alba, z něhož zazní několik titulů. Dále jsou na programu koncertu převážně skladby 19. a 20. století, např. Joaquína Rodriga (1901-1999), Isaaca Albénize (1860-1909), Leo Brouwera (1939) a dalších.

čtvrtek 29.10. / 18.00 hod.
JUBILANT KAREL KOSTERA
Pořad k životnímu jubileu významného sbormistra připravil Evžen Trupar.

sobota 31.10. / 19.00 hod.
LÁSKA VE STARÉM ZÁKONU
Inspirativní spojení starozákonní moudrosti a židovské hudby, autorský projekt Gabriely Onderkové.

čtvrtek 5.11. / 19.00 hod.
BUŽMA
Folk-bluesový koncert v rámci 26. ročníku festivalu Dny umění nevidomých (změna termínu z 9.10.).
Lubomír BUŽMA Khýr, hráč na akustickou kytaru, dobro kytaru, banjo a foukací harmoniku se věnuje akustické bluesové muzice s českými texty. Repertoár tvoří z velké části vlastní písničky a také tradicionály a gospely s originálními úpravami textů do češtiny. Své bohaté zkušenosti ze společného hraní s polským bluesmanem Markem Wojtowiczem a následného desetiletého působení v duetu Retro Blues, kde se autorsky, ale také interpretačně podílel na polovině repertoáru souboru a v neposlední řadě také společného vystupování a hraní s Pepou Streichlem dnes bohatě využívá nejen ve studiu, ale zejména na živých vystoupeních. Tento bluesman s banjem na klíně, foukací harmonikou ve stojánku v ústech, s pravou nohou na ozvučené dřevěné krabici a se tamburínou na levé noze nejen vypadá, ale i skutečně zní originálně, zejména když při tom zpívá jednu ze svých písniček ve slezském nářečí. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky