KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czstředa 1.5. / 19.30 hod.

ELLES BAILEY
Koncert.
Koncert skvělé britské bluesové zpěvačky. Elles Bailey - vocal, keyboard, Joe Wilkins - Guitar, Matthew Waer - Bass, Michal Danek - Drums.
Bristolská zpěvačka Elles Bailey má talent pro smysluplnou fúzi blues, roots music, amerikany a oduševnělého rocku, jemně okořeněné špetkou country. Osud ji požehnal „zakouřeným“ hlasem, který dokonale zapadá do její hudby. Debutové album Wildfire (vyšlo 9/2017) bylo natočeno ve studiích Blackbird v Tennessee a produkoval je Brad Nowell, který přizval k natáčení řadu nejlepších muzikantů z Nashville, včetně kytaristy Brenta Masona (Grammy) a Bobbyho Wooda (3x zařazen do Síně slávy). Pak se Elles vrátila na promoturné po Británii spolu s Jonny Hendersonem na hammondky a Joe Wilkinsem na kytaru - výsledkem bylo jedinečné transatlantické spojení britského a též amerického stylu. Recenze na Wildfire byly více než nadšené, každá píseň alba byla označena jako „fresh & original“ a měsíčník Blues v Británii připomněl, že „ne každý to dotáhne na velká pódia, ale Elles Bailey má zároveň potřebný talent, tah na branku nebo nyní také ten správný produkt“ (myšleno debutové CD). Rok 2018 začal londýnským vystoupením v legendárním klubu 100, pak přišla únorová účast na prestižním „The Great British Rock & Blues Festival“ v Skegness na východním pobřeží Anglie a v březnu-červnu následovalo rozsáhlé evropské turné. Během října a listopadu pokračovalo její turné po Velké Británii a před Vánocemi 2018 zavítala do Irska.
Akce se koná v rámci festivalu Další břehy.
Vstupné: předprodej 150,- Kč, na místě 180,- Kč.

pátek 3.5. / 20.00 hod.
PROTI SMĚRU + BULBULATORS
Koncert.
V pátek 3. 5. vystoupí v Klubu Art nejstarší opavská punková kapela Proti směru, která je na scéně od roku 2001. Jako host se představí legendární polská punkrocková formace Bulbulators, která vznikla v roce 1989.
Vstupné: předprodej 120,- Kč, na místě 150,- Kč.

sobota 4.5. / 19.00 hod.
FAJER + CANDIE SAUCE + D. ROCK
Hardrocková sešlost v klubu Art.
Candle Sauce
Jsme česká rocková - hard rocková kapela z Dolního Benešova, která vznikla v květnu 2018. Náš repertoár tvoří výhradně skladby, založené na vlastním ztvárnění jak hudby, tak i textu. Doufáme, že naše skladby přinesou fanouškům radost a snad je i některé texty budou někdy inspirovat k něčemu jinému, novému v životě.
Fajer
Jsme hardrocková kapela z nedalekého Dolního Benešova. Naše oficiální hudební kariéra byla odstartovaná v roce 2017 vydáním cd „Vzplanutí“. Během našeho hudebního působení s vlastními songy jsme absolvovali již mnoho koncertů a soutěží. Dokonce se nám podařilo vyhrát soutěž MUZIKOMAT 2018 za českou stranu. Doufáme, že se vám naše hudba líbí a s chutí se do tónů našich skladeb zaposloucháte.
D. Rock
Legendární hardrocková kapela z Bolatic, která byla založena již v roce 1985.
Vstupné: 100,- Kč.

úterý 7.5. / 16.30 hod.
VRAŤ SE!
Divadelní den Opavského majálesu.
Autor Kateřina Tomanová, hrají studenti KDD.
Vstupné: zdarma.

úterý 7.5. / 18.00 hod.
MAJÁLESOVÉ HOVORY S…
Talk show.
Hovory s… je talk show studenta Slezské univerzity Jakuba Plaskury, která funguje od října 2016. Základním mottem talk show je představení regionálně známých nebo zajímavých lidí Opavanům tak, jak je třeba neznají. Talk show probíhá vždy jednou měsíčně na půdě opavského Klubu Art. Do květnového majálesového dílu přijali tentokrát pozvání hosté: Kapela Naděje, Jiří Dobrý - autor projektu Dobré vědět, Lucie Zelinková - prezidentka Studentské unie.
Vstupné: zdarma.

úterý 7.5. / 20.00 hod.
STAND UP COMEDY POPLACH
Várka historek a skečů na stojáka jediné stand up comedy show z Opavy.
Vstupné: zdarma.

čtvrtek 9.5. / 17.00 hod.
KŘEST SBORNÍKU ARTEMISIA
Artemisia, čili hořká poezie. V pořadí již osmnáctý křest majálesového sborníku, obsahujícího básně, povídky a kresby studentů, absolventů a zaměstnanců Slezské univerzity v Opavě. Vstup Artemisie do dospělosti posvětí Jan Kunze, který se stane kmotrem vydání. K poslechu zahraje skupina Botanyk.
Vstupné: zdarma.

pátek 10.5. / 14.30 hod.
SPOLEČNĚ PRO ÚSMĚV PO DRUHÉ
Charitativní výstava a aukce.
Společně pro úsměv po druhé je název pro tichou aukci, které bude předcházet menší výstava. Vystavovány a draženy budou výtvory a výkresy dětí ze základních a středních škol. Veškerý výtěžek z této akce poputuje především neziskovým organizacím Elim Opava, o.p.s. a Asociace rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou a přidruženými neurologickými onemocněními.
Vstupné: zdarma.

sobota 11.5. / 15.00 hod. / Městské sady Opava
OPAVSKÝ MAJÁLES 2019
Velkolepý Open Air festival pod širým nebem letos bude opravdu výjimečný! Pro návštěvníky je připraveno mnoho novinek! V rámci festivalu proběhnou dvě veřejné sbírky. K dispozici bude Fun zóna pro rodiny s dětmi a Chill zóna pro chvíle odpočinku. Těšit se můžete na zajímavé interprety na dvou pódiích. Na RENTAL.CZ stage se můžete těšit na interprety Pokáč, James Cole, Mucha nebo Light&Love. Na OKO stage pro vás zahrají NME, Baluu, PK, Fantek&Pex, Disgustin Justin b2b Basssin a mnoho dalších.
Vstupné: zdarma.

středa 15.5. / 16.30 hod.
SOCIÁLNÍ SÍTĚ ANEB JAK TO VLASTNĚ VŠECHNO FUNGUJE?
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
Středeční přednáška se Slezským gymnáziem Opava se 15. května 2019 vydá cestou na rozhraní reálného a virtuálního světa. Bude se totiž týkat sociálních sítí a youtuberství. Pohledem youtuberky Jullo’ Brien prozkoumáme nejen technickou stránku věci, ale především si ujasníme, jaké nástrahy mohou nové youtubery na síti čekat. Zajímavé jistě budou také poznatky o vhodných a méně vhodných tématech.
Vstupné: zdarma.

pátek 17.5. / 20.00 hod.
TREMENS
Koncert.
Opavská kapela Tremens hraje moderní country. Začala se tvořit před dvěma a půl lety. Ve dvou Pepa Vitásek a Milan Birklen. Později přibrali k sobě bubeníka Julka Szabo, v této sestavě hráli dva roky. Od roku 2019 mají nového bubeníka a to Milana Víchu. Všichni hráči v minulosti hráli v jiných kapelách. Hrají převzaté a vlastní skladby pro radost nebo potěšení všech příznivců nejen country hudby.
Vstupné: předprodej 100,- Kč, na místě 130,- Kč.

sobota 18.5. / 17.00 hod.
KONCERT PRO TOMA
Koncert.
Skupina Jiří Foltýn a jeho hosté, zpěv Hana Gavlasová.
Komorní koncert formou osobní zpovědi vyjádřené prostřednictvím různorodých hudebních žánrů.

středa 22.5. / 19.00 hod.
MY JSME ULGAT!!!
Studentská párty.
Ve středu 22. 5. 2019 od 19.00 hodin se uskuteční premiéra soukromé párty pořádané studenty s názvem „My jsme ULGAT!!!.“ Studenti Filozoficko-přírodovědecké fakulty, oboru lázeňství, gastronomie a turismu Slezské university v Opavě si pro Vás připravili odpolední a večerní program. Odpolední program je určen pro budoucí studenty ULGATu, který bude probíhat v opavském Gastrocentru. Večerní program bude probíhat v Klubu Art, kde vystoupí studenti spolu s vyučujícími a doprovodným programem. Celá událost bude věnována všem současným, minulým a taky budoucím studentům ULGATu nebo jejich vyučujícím. Srdečně Vás zveme.
Vstupné: 50,- Kč.

středa 22.5. - čtvrtek 23.5. / 8.00 - 13.00 hod.
MFF T-FILM 2019
Filmový festival pro školy.
Zajímavé snímky z celého světa na témata ochrana životního prostředí, zelená planeta, sociální témata, filmy o cestování a další. Moderuje Jakub Plaskura.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky