KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czúterý 6.2. / 19.00 hod.

NEZLOMENÉ
Dokumentární film.
Dokumentární film českých režisérek (Lenka Klicperová, Markéta Kutilová, Olga Šilhová, Jarmila Štuková) za osobní účasti režisérky a aktivistky Markéty Kutilové. Po filmu následuje diskuze. Tři ženy, tři hrdinky, tři příběhy. Žijí v odlišných zemích, kulturách, mají jiné vzdělání i osudy. Přesto jsou si podobné. Ritu je mladá žena z Indie, kterou v 17 letech polili útočníci kyselinou. Fomuso žije v západoafrickém Kamerunu a bojuje proti staré tradici žehlení prsou. Oryakhil se narodila v Afghánistánu, v snad nejhorší zemi, kde se může žena narodit. Číst a psát umí jen 15% žen a jsou jim upírána základní lidská práva. Oryakhil přesto vystudovala medicínu a praxi provozovala potají také za Tálibánu. Oryakhil, Ritu i Fomuso dokázaly vzdorovat osudu a pomáhají nejen sobě, ale i ostatním. Prostě ženy, které zůstaly Nezlomené.
Vstupné: 50,- Kč.

pátek 9.2. / 16.30 hod.
GYMPL BANDS
Tradiční akce studentských kapel Slezského gymnázia.
Skupina ZIPáků na Slezském gymnáziu již od roku 2010 organizuje koncert žáků pro žáky. Tato akce se stala tradicí a získala příznačný název Gympl Bands. Je to jedinečná příležitost, kde všichni muzikanti a milovníci hudby mohou ukázat svůj talent na veřejnosti a okusit záře reflektorů. Na pódiu mohou vystoupit kapely, jednotlivci nebo dokonce celé třídy. Klubem Art, kde se koncert pravidelně koná, se tak také tento školní rok rozezní zvuky elektrických kytar, prolínající melancholicky laděné skladby a také interpretace současné mainstreamové hudby. Zkrátka každý si přijde na své. Vítání jsou žáci, učitelé, ale i široká veřejnost. Celým večerem provází moderátoři z řad žáků. Každý dosavadní ročník se těšil o něco většímu úspěchu než ten předešlý, ale co zůstává vždy, je skvělá atmosféra. V letošním roce se předvedou tyto kapely: Kopyto, The Fifth Curse, Draath 42, Zatím nevím, Tomorrow’s Hannover, Matěj Kostera, Barbora Larischová, Firepulsation.
Vstupné: 50,- Kč.

sobota 10.2. / 21.00 hod.
HEARTBREAK
Drum and bass party.
Heartbreak je koncept drum and bassových večírků v Opavě, který vznikl spoluprací klubu Art a Clownfish crew. Dává si za cíl nabídnout posluchačům kvalitní hudební zážitek v malebném prostředí klubu ART. V pořadí devátý díl jsme se rozhodli věnovat opět pejskům. Je to již 5let, co Clownfish Crew takto pomáhá našim čtyřnohým kamarádům. Podporu nabídlo hodně přátel, jak z řad dj’s, tak i partnerů. Pojďme si je všechny představit: Jako první host dorazí jedna z nejvlivnějších osobností české dnb scény Bifidus Aktif, který stojí za největším světovým festivalem Let It Roll. Bifidus Aktif je rezidentní dj Let It Roll, klubu Storm a hrál také např. na Slovensku, Polsku, Německu, Rakousku, Francii, Itálii, Španělsku, Velké Británii, Irsku nebo Dubaji. Doplní jej domácí posádka Clownfish Crew - Bassin, Disgustin Justin, La.Zoo, Majal, Inspectre, Subroy. Na mikrofonu pak MC Ryzza a MC Cagi. Za BamFight Crew dorazí Mahi a Nemo.
Všichni výše uvedení vystupující umělci se rozhodli věnovat svůj honorář pejskům! My společně s přispěním našich partnerů tyto finanční prostředky přeměníme na krmivo či další psí potřeby a osobně je dopravíme do Městského útulku pro psy v Opavě. Na akci bude také připravený speciální box, do kterého můžete přispět krmivem či hračkami i Vy.
Vstupné: předprodej 70,- Kč, na místě 100,- Kč.

úterý 13.2. / 19.00 hod.
HOVORY S…
Talk show.
Hovory s… je talk show studenta Slezské univerzity Jakuba Plaskury, která funguje od října roku 2016. Základním mottem jeho talk show je představení regionálně známých, zajímavých lidí Opavanům tak, jak je třeba neznají. Talk show probíhá vždy jednou měsíčně v Klubu Art. Do únorového dílu přijali pozvání žokej Marek Stromský a herec Slezského divadla Daniel Volný.
Daniel VOLNÝ: Herec Slezského divadla a jeden z nejpopulárnějších členů opavského souboru. Opavský rodák je tak trochu patriotem. Po studiích herectví na JAMU se vrátil do Opavy, aby přijal angažmá ve Slezském divadle, ve kterém je od roku 2008. Zde si zahrál například Laerta v Hamletovi, Kleanta ve Zdravém a nemocném, Kurta Cobaina ve inscenaci Kurt a Sid. Daniel patří k těm hercům, kterým bylo přáno a zahrál si také Romea v notoricky známém díle Williama Shakespeara Romeo a Julie. Sportovní fanoušek a též příležitostný zpěvák, který umí napodobit slona!
Marek STROMSKÝ: Když se řeknou dostihy, každého napadne jméno Josef Váňa, ale Marek Stromský - rodák z našeho regionu se vypracoval taktéž v jednoho z nejlepších českých žokejů současnosti. Patnáctinásobný účastník Velké Pardubické vlastně jeden ze nejprestižnějších evropských dostihů dvakrát vyhrál, ale ve vitríně se trofeje nedočkal. Doping se totiž může týkat i koní. V roce 2010 pro změnu prohrál doslova o pár centimetrů s Tiumenem Josefa Váni. Marek Stromský bohužel patří zatím k největším smolařům Velké pardubické. To ovšem nijak nesnižuje dlouholetou výkonnost a také erudovanost žokeje ze Štěpánkovic, z obce v srdci Slezska, který to dotáhnul do velkého světa koňských dostihů.
Vstupné: zdarma.

pátek 16.2. / 20.00 hod.
ELEMENT + SLEPÍ KŘOVÁCI + TERALODON
Koncert mladých kapel z našeho regionu.
Multižánrová akce tří regionálních kapel rozproudí krev rockerů, příznivcům crossoveru tak metalistům. Kapela Element je opavská parta kluků hrajících funk’n’roll s nádechem syrovosti Sudet. České texty, depresivní i humorné hudební a příběhové zápletky, to je Element. Slepí křováci jsou banda z Frýdku-Místku. Kdo je neslyšel, nepochopí. Že nejde didgeridoo zakomponovat do crossoveru? Slepí křováci Vám předvedou, že jde ledasco, navíc spolu s nadhledem a svůdným tanečním rytmem. Teralodon pak bude tvrdou tečkou z nedalekých Kozlovic. Hráli na řadě fesťáku v nedalekém okolí a předskakovali kapelám jako Dymytry nebo Hentai Corporation, ze zahraničních pak zpěváku Blaze Bayleymu (ex Iron Maiden).
Vstupné: předprodej 70,- Kč, na místě 100,- Kč.

středa 21.2. / 19.00 hod.
VLADIMÍR MERTA A ONDŘEJ FENC
Koncert folkové legendy.
Vladimír Merta je básník, písničkář, spisovatel. Po maturitě (1964) vystudoval architekturu na ČVUT v Praze (1971). Studia režie na pražské FAMU zakončil filmem Smrt krásných srnců (1976, podle Oty Pavla). Poté působil ve svobodném povolání především jako folkový zpěvák, skladatel filmové a scénické hudby a filmový režisér, intenzivně se věnoval rovněž fotografování. Od roku 1971 byl členem folkově-literárního sdružení Šafrán (Jaroslav Hutka, Jiří Pallas, Petr Lutka, Vlastimil Třešňák, Vladimír Veit a Dagmar Voňková) a od roku 1974 členem volného hudebního sdružení Čundrground (Vladimír Mišík, Jan Hrubý aj.). Jeho zřetelné politické názory mu ztěžovaly přístup do nahrávacích studií a masmédií, konflikt s politickou mocí vyvrcholil po folkovém hudebním festivalu Porta 1986, kdy mu bylo po dva roky zakazováno veřejné vystupování. V této době byl angažován jako herec a tvůrce scénické hudby v Divadle Vítězného února v Hradci Králové, psal hudbu k animovaným a krátkým filmům. V roce 1991 založil vlastní nakladatelství ARTeM. Věnuje se též pedagogické činnosti.
Vstupné: předprodej 150,- Kč, na místě 180,- Kč.

čtvrtek 22.2. / 19.00 hod.
ROBERT BALZAR TRIO
Robert Balzar Trio hraje od 2015 v novém složení Jiří Levíček - piano, Robert Balzar - kontrabas, Kamil Slezák - bicí. Hudba RB Tria zachycuje nový, současný zvuk tří zkušených hudebníků v jednom organickém celku. Většinu repertoáru tria tvoří vlastní skladby, nebo úpravy nejen jazzových standartů. Zatím posledním počinem bylo vydání DVD „One Day” (2016), které bylo natočeno v lese u Poličky v koprodukci s ČT. Poslední dvě alba „Discover Who We Are“ (2013) a „Vuja De“ (2014) Robert Balzar Trio nahrálo v New Yorku, v Sear Sound Studiuza asistence věhlasného zvukaře Jamese Farbera. Trio pravidelně vystupuje s vynikajícím českým zpěvákem Danem Bártou, v současné době pracují na nové desce, kterou natáčí opět v New Yorku, v Sear Sound Studiu s Jamesem Farberem a bude složena převážně z vlastních skladeb. RB Trio zatím vydalo šest autorských alb a vystupovalo na mnoha zahraničních koncertech a festivalech na evropském kontinentu a v USA.
Vstupné: předprodej 150,- Kč, na místě 180,- Kč.

pátek 23.2. / 20.00 hod.
JOHN WOLFHOOKER + ALL THESE MEMORIES + GLAD FOR TODAY
Koncert kapel.
John Wolfhooker je československá banda složená ze čtyř šílenců, žijících především pro hudbu s cílem zachránit rock´n´roll. Kapela vznikla v létě 2013. Za svou krátkou existenci se kapele podařilo vydat množství videoklipů a dělila se o pódium se zahraničními kolegy jako např. Our Last Night, Anti-Flag, Bury Tomorrow, Hands Like Houses, Helia… Odehrála dva ročníky Rock For People po sobě a zahrála také na jednom z největších kanadských festivalů EnvolEtMacadam v Quebec City. Na jaře 2016 John Wolfhooker odjeli téměř kompletně vyprodané tour s českou stálicí Rybičky 48.
Na podzim 2014 vydali své debutové album John Wolfhooker nahrané analogově bez použití počítačů na pás. O dva roky později, na podzim 2016, vydávají druhé studiové album nesoucí název When The Hunter Becomes The Hunted, tentokrát nahrané za použití všech dostupných moderních technologií. O mastering alba WTHBTH se postarala americká legenda Alan Douches, který masteroval alba kapelám jako Architects, HIM, Fall Out Boy, Pierce The Veil, A Day To Remember, aj.
Vstupné: 150,- Kč.

sobota 24.2. / 20.00 hod.
PANÁČIK
Hudební skupina Panáčik ve své tvorbě spojuje hudbu, film, videoart, současný tanec, divadlo a performance. Experiment není to správné slovo. Jasná vize a každodenní závislost, intermediální přístup. To je Panáčik. Enfant terrible. Teatrálnejší, bizarnější, romantičtější než kdykoliv předtím. Panáčik, orchestr a jeho tanečně - dramatická kapela v ženském složení. Tříštivé harmonie a absolutní logika. S dekadentním nádechem, výraznými vokály, elektronickým i živým aranžmá a přes netradiční videa si získává Panáčik stále více příznivců. Ještě nevšednější jsou jeho vystoupení. Hudební skladatel, vizuální tvůrce a interpret Tomáš Moravanský, který vystupuje pod pseudonymem „Panáčik“, tvoří na poli současné vážné hudby, kontrastující s mozaikami populárních hudebních stylů a jejich kompozičních postupů. V průběhu své tvorby vytvořil 21 nahrávek a kompozic, které byly uvedeny publiku na Slovensku, stejně jako v Česku či Polsku. Album Zahrada (2012) byl nominován na Radio_Head Awards ve čtyřech hlavních kategoriích a prezentován na festivalu Pohoda. Dostal skvělé hodnocení také od Virtualfestivals a český Musicserver ho zařadil mezi 20 nejlepších zahraničních počinů. Alba Mrakodrap (2013) a Postmoderna (2014) byly koncertně uvedeny jednak na Slovensku, ale také v zahraničí. Tomáš Moravanský v současné době spolupracuje se mladými osobnostmi fyzického divadla v České republice, se kterými také vystupuje.
Vstupné: předprodej 80,- Kč, na místě 110,- Kč.

středa 28.2. / 16.30 hod.
KATALÁNSKÁ KRIZE ANEB S KAMILEM PLAČKEM O VÝVOJI POD PYRENEJEMI
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
Prezentace učitele španělského jazyka Mgr. Kamil Plačka se dnes zaměří na historické pozadí současného vývoje ve Španělsku a snah Katalánska o samostatnost. Lektor se bude věnovat postoji Evropské unie, evropských politiků a mezinárodní reakci na vyhlášení nezávislosti Katalánska. Autor prezentace představí význam Katalánska pro zbytek Španělska a možný důsledek jeho odchodu. Zamyslí se rovněž nad budoucím vývojem v regionu a v Evropě.
Vstupné: zdarma.

středa 28.2. / 18.30 hod.
10 MILIARD - CO MÁTE NA TALÍŘI?
Dokumentární film a beseda.
Film z platformy Promítej i ty!, za kterou stojí festival Jeden svět, jehož letošní projekce pro Vás připravujeme na březen. Po promítání proběhne beseda.
Za několik desítek let bude na zemi přes deset miliard obyvatel. Jedna šestina z tohoto počtu už dnes trpí chronickým hladem. Jak budeme schopni produkovat potraviny pro všechny na každý den za pár let? Film Valentina Thurna poukazuje na dva tábory lidí, kteří tvrdí, že znají odpověď. Podle jedněch je jedinou cestou průmyslové zemědělství, které počítá s intenzivní a masovou produkcí, zásobující celý svět. Na druhé straně stojí ti, kdo zastávají organické, tradiční zemědělství, které je udržitelné s ohledem na omezené přírodní zdroje. Valentine Thurn se ptá obou táborů, jakým způsobem chtějí nakrmit svět v budoucnu. S kamerou navštěvuje jednotlivé osoby zapojené do procesu zemědělské výroby v různých fázích (osiva, hnojiva, pesticidy, krmivo pro zvířata, drůbež, velkoobchody či maloobchody) a poukazuje na úzké propojení těchto fází v globálu. Film se snaží kriticky analyzovat celý systém po všech stránkách, také ale představuje možné návrhy a vize jakým směrem se ubírat v budoucnosti a tím přináší obsáhlý vhled do problematiky potravinové bezpečnosti.
Vstupné: zdarma.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky