KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czpátek 9.9. / 19.00 hod.

BESEDA S JAKUBEM VEDRALEM
Povídání o českém pouličním divadle na světových výstavách EXPO (Šanghaj, Milano, Dubaj) a živé kultuře v době covidové pandemie.
Jakub Vedral je divadelní producent a eventový režisér, který se již více než 20 let snaží balancovat mezi racionálním, ekonomickým a vizionářským uměleckým světem. Stojí například za festivalem pouličního divadla Za dveřmi, za projektem Art Parking, produkuje a spoluatorsky vytváří představení V.O.S.A. Theatre, realizoval doprovodné programy pro reprezentaci ČR na EXPO v Šanghaji, Miláně a Dubaji.
Vstupné: zdarma.
Akce v rámci festivalu Bezručova Opava.

pondělí 12.9. - pátek 16.9. / 17.30 a 20.00 hod.
BREJLANDO
Virtuální realita.
První divadlo, kdy soubor „přijde“ až k vám. Budete v Opavě a zároveň přímo na představení pražských divadel. Ne v hledišti v první řadě, ale ještě blíž. S virtuálními brýlemi a sluchátky projektu Brejlando se ocitnete přímo na maturitním plese, na divadelní šatně herců nebo uprostřed schůze majitelů bytových jednotek. Záleží jen na vybrané inscenaci.
Můžete zhlédnout: Společenstvo vlastníků (Divadlo Vosto5), Hamleti (Divadlo Na zábradlí), Pusťte Donnu k maturitě (Divadlo pod Palmovkou).
Vstupné: 150,- Kč, studenti a senioři nad 65 let 130,- Kč.
Akce v rámci festivalu Bezručova Opava.

středa 14.9. / 16.30 hod. / Sál purkmistrů
LAIKŮV PRŮVODCE PO NANOČÁSTICÍCH
ANEB S OLIVEREM JANEM HEJTMANEM O TECHNOLOGII BUDOUCNOSTI
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
V rámci středeční přednášky s SGO, která se uskuteční 14. září 2022 v Sále purkmistrů, si vyjasníme, co vše lze považovat za nanomateriály a k čemu jsou dobré. Dozvíte se, zda či jaké zdravotní riziko představují. Pobavíme se o způsobech, kterými se před nimi můžeme chránit. Řeč přijde také na systémy výroby „shora dolů“ a „zespoda nahoru“. Podíváme se na řadu způsobů, jak lze takřka neviditelné částice měřit a identifikovat.
Vstupné: zdarma.sobota 17.9. / 18.00 hod.
KONCERT ŽÁKŮ PĚVECKÉ TŘÍDY ZUZANY VÁVROVÉ
Koncert ZUŠ Opava.
Koncert žáků pěvecké třídy Zuzany Vávrové, během něhož zazní průřez všech žánrů. Vystoupí Anežka Margecínová (zpěv), Tereza Vávrová (zpěv), Jana Podolínská (zpěv), Jáchym Andrýsek (zpěv) a Tomáš Mludek (klavír).
Vstupné: zdarma.pondělí 19.9. / 17.00 hod. / Sál purkmistrů
HRDINOVÉ PODNIKÁNÍ
Přednáška.
Přijďte si poslechnout a inspirovat se podnikatelskými příběhy z praxe.
Vstupné: předprodej na SMS TICKET 60,- Kč, na místě 80,- Kč, senioři a studenti sleva 50%.úterý 20.9. / 18.30 hod.
VEČER HERNÍCH SOUNDTRACKŮ
Koncert.
Nekonvenční projekt opavského pianisty a skladatele Dominika Fajkuse jako procházka světem nejslavnějších herních melodií všech dob. Soundtracky více než třicítky her jako Tetris, Mario, Resident Evil či Minecraft doprovodí speciální vizuální projekce.
Vstupné: 100,- Kč, studenti a senioři nad 65 let 70,- Kč.
Akce v rámci festivalu Bezručova Opava.

středa 21.9. / 18.00 hod.
STŘEDOVĚKÁ POUŤ, UMĚNÍ A DNEŠNÍ ČLOVĚK: 5000 KM NA CESTÁCH MINULOSTI
Přednáška.
Studium středověké poutní zkušenosti a zážitky z cest, kde se minulost a současnost stává tímtéž. Přednáška prof. Ivan Foletti. V životě není možné dvakrát zažít tu samou událost, natož tak cestovat v čase. To činí studium minulosti - ať již blízké nebo vzdálenější - tak neuvěřitelně strhujícím. Jde totiž o pokus o nemožné: obrátit tok času. Zažít středověkou pouť z logiky věci tedy není možné, vše se změnilo. Jiné jsou cesty, boty, oblečení, jiná jsou města a jiné jsou dokonce i středověké památky, opotřebované zubem času. A přece již 11 let se svými studenty vytrvale chodím - a za tu dobu jsme ušli více než 5000 km - po poutních cestách minulosti, abych se o něco málo přiblížil tomu, jak lidská bytost mohla něco takového prožívat.
Vstupné: zdarma.
Akce v rámci festivalu Bezručova Opava.

pátek 23.9. / 17.00 hod.
VÝTVARNÉ KUCHAŘKY ZUŠ
Beseda a workshop.
Nahlédnutí do originální a jedinečné online výuky výtvarného oboru. Umělecká kuchařka není kniha o vaření, jak by se mohlo zdát, nýbrž didaktický materiál pro účely distančního vzdělávání, který vznikl na jaře roku 2020. Duchovními matkami projektu Uměleckých kuchařek jsou kolegyně a přítelkyně - učitelky výtvarného oboru ZUŠ Opava - Markéta Janečková, Zuzana Tázlarová a Lenka Lazarová. Edukační videa vymyslely a realizovaly na jaře roku 2020 v době koronakrize, když byly poprvé uzavřeny školy, aby udržely kontakt se svými žáky a studenty.
Vstupné: zdarma.
Akce v rámci festivalu Bezručova Opava.

středa 28.9. / 18.00 hod.
ART EXPO 2020 V DUBAJI
OČIMA PETRA ROTREKLA (FILM) A ROMANA KONEČNÉHO (FOTOGRAFIE)
Přednáška.
Čtyřiadvacet milionů návštěvníků zavítalo na světovou výstavu EXPO 2020 v Dubaji, která se kvůli covidu konala s ročním zpožděním od podzimu 2021 do jara 2022. V rozsáhlém areálu v blízkosti Dubaje se prezentovalo okolo 160 zemí či nadnárodních organizací. Na výstavě s mottem Connecting Minds, Creating the Future (Spojování myšlenek, vytváření budoucnosti) a dílčími tématy „udržitelnost, mobilita a příležitost“ samozřejmě nemohla chybět ani Česká republika. Na návštěvníky architektonicky zajímavého pavilonu České jaro (Czech Spring) zaměřeného právě na udržitelnost, čekala mimo jiné česká unikátní technologie S.A.W.E.R, která vytváří úrodnou půdu v pustých podmínkách pouště extrakcí vodní páry ze vzduchu.
Vstupné: zdarma.
Akce v rámci festivalu Bezručova Opava.

čtvrtek 29.9. / 19.00 hod.
MEXIKO - ZEMĚ OPEŘENÉHO HADA
Přednáška / cestopis Petra Rotrekla.
Milované dítě vyprav do světa na zkušenou… japonské přísloví. A já k tomu dodávám - sdílej s ním tu cestu i své zkušenosti. Je to skvělý prostředek hlubšího vzájemného poznání i společného sdílení vzrušujících i netradičních zážitků z objevování nových světů, které jsou v běžném všednodenním životě nepravděpodobné. A od poznání jiných světů je přímá cesta k toleranci, nadhledu a pochopení jinakosti, tolik potřebné ve dnešním multikulturním světě. Mám tři děti a s každým z nich jsem kromě běžných prázdninových evropských cest k přímořským krajinám i za poznáním postupně absolvoval také vzdálenější a exotičtější destinace na jiných světadílech. A to dle našeho společného výběru, našich tužeb, přání a snů.
Vstupné: zdarma.
Akce v rámci festivalu Bezručova Opava.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky