KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czpátek 2.11. / 20.00 hod.

ZNOUZECTNOST
Koncert.
32 let v životě člověka není zrovna málo a v životě kapely už vůbec ne.Tohoto věku se dožije málokterá, pokud nemá dar určité výjimečnosti. Znouzectnost je svérázná kombinace rocku, folku, undergroundu, punku a garážového rocku, vycházející především z tradičního tří akordového písničkářství. Vznikla v roce 1986 v Plzni, inspirována jednoduchostí nastupující punkové a nové vlny (zprostředkované za tehdejší „železnou oponu“ německým televizním a rádiovým vysíláním), dovolující založit skupinu podstatě každému, kdo v sobě našel drzost vzít do ruky hudební nástroj, bez ohledu na to, zda uměl, či neuměl hrát. Znouzectnost časem překročila jak šuplík daného žánru, tak lokální hranice města Plzně a postupně se přetavila ve svéráznou, autentickou hudební skupinu, v naprosté většině fungující systémem „udělej si sám”. Dodnes hraje ve zakládající sestavě a s mírnou nadsázkou lze v její souvislosti hovořit i o „kultovním” statusu pro několik generací fanoušků. Tož rekapitulace: 32 let na scéně, skoro 3000 vystoupení, 13 vydaných autorských alb, lehce ke 300 písním. Většinou příslovečné tři akordy. Někdy také pouhé dva. Celkem obdivuhodné skóre. Slovem náhodného kolemjdoucího: „Kdyby Jára Cimrman založil hudební skupinu, vypadala by jako vy.“
Vstupné: předprodej 150,- Kč, na místě 200,- Kč.

sobota 3.11. / 20.00 hod.
ONDŘEJ RUML - ONE MAN SHOW NAHUBU
Koncert.
One Man Show Nahubu je ojedinělý projekt, na tuzemské poměry naprosto neotřelý, protože zpěvák si veškerou hudbu vytváří sám pouze svým hlasem. Nejedná se o klasické hudební vystoupení, ale spíše o unikátní a zábavné propojení divadla a hudby.
„Nepopírám, že velkou inspirací je mi Bobby McFerrin, jen jdu trochu jinou cestou, protože k tomu ještě používám přístroj looper, za pomocí kterého nahrávám svým hlasem smyčky a tak vznikají vícehlasé písně.“ říká Ondřej, který byl za svůj poslední počin, album Nahubu, nominován na zpěváka roku v prestižní hudební anketě Ceny Anděl 2017 a získal ocenění Zpěvák roku v anketě Žebřík.
„Zpěvák Ondřej Ruml v úterý v pražském Divadle Rokoko předvedl svoji „one man show“, při níž dvě hodiny bavil diváky pouze tím, co vyluzoval ústy on či jeho dva hosté. A bylo to nejen hudebně dotažené, ale taky neskutečně zábavné.“ Václav Hnátek, iDnes.
Vstupné: předprodej 250,- Kč, na místě 300,- Kč.

středa 7.11. / 16.30 hod.
JAK SPRÁVNĚ UPLATNIT REKLAMACI?
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem.
Chcete reklamovat zboží a nevíte jak? Liší se vaše práva při nákupu v kamenných obchodech a na internetu? Na tyto a řadu dalších otázek vám 7. listopadu odpoví studenti Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci na další ze Středečních přednášek se Slezským gymnáziem Opava.
Vstupné: zdarma.

čtvrtek 8.11. / 19.00 hod.
TOMÁŠ HOBZEK QUARTET
Koncert.
„...originální, tvůrčí kapela bubeníka Tomáše Hobzeka, hrající svěží, moderní jazz, respektující své vzory z historie, jakými jsou např. Miles Davis, nebo Wayne Shorter.”
Kapela je neobyčejná svým obsazením, spojuje dohromady přední české jazzové hudebníky: Marcel Bárta je kapelníkem hned dvou dalších těles - Muff a DoMA Ansamble, člen Vertigo Quintet, spolupracuje se Zuzanou Dumkovou a s mnohými dalšími projekty Vítek Křišťan - absolvoval magisterské studium v dánském Odense, kapelník svého tria, jinak známý z quintetu Inner Spaces a ze spolupráce s Jaromírem Honzákem, momentálně působí jako pedagog na JAMU Tomáš Liška - založil vlastní trio, se kterým vydal velmi úspěšné album „Invisible World“, člen tria Davida Dorůžky a mimo jiné basista kapely Druhá Tráva. Před časem kapela natočila album „Stick It Out“ pod vydavatelstvím Animal Music. Deska obdržela velmi pozitivní recenze, např. Lubomír Dorůžka ji ve svém článku pro MF Dnes považuje za možného kandidáta na jazzovou desku roku, nebo Petra Svoboda o ní píše na webu českého rozhlasu Vltava kompozičně poutavý, energeticky nadupaný a bravurně podaný moderní jazz.
Vstupné: předprodej 150,- Kč, na místě 180,- Kč.

středa 14.11. / 18.30 hod.
LANGE NACHT DER KURZEN TEXTE
Večer německé literatury.
Lange Nacht der kurzen Texte je událost pořádaná Oddělením germanistiky Slezské univerzity v Opavě. Tato událost má již dlouhou tradici a také spoustu příznivců. Během „Lange Nacht“ mají všichni účastníci k dispozici 5 minut na předvedení libovolného německého textu na jevišti: lyriku, prózu, drama, divadelní scénku nebo hudební vystoupení - texty známých autorů, ale také vlastní tvorba. Po všech vystoupeních následuje hudba a tanec!
Vstupné: zdarma.

pátek 16.11. / 19.00 hod.
INDIE ROCK NIGHT
Koncert.
Munroe, February, Porcelaine People, David John Lloyd.
Vstupné: předprodej 120,- Kč, na místě 150,- Kč.

sobota 17.11. / 20.00 hod.
METAL IN ART
FORREST JUMP, SCARS OF THE INSANE, SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY
Koncert.
Koncert kapel Forrest Jump (hard core-crossover), Scars Of The Insane (metal alternative) Silent Stream Of Godless Elegy (ethnodoom).
Koncert pro příznivce kvalitní metalové hudby s přesahem do jiných žánrů. Na této akci vystoupí kapely, které patří ke špičce na tvrdě rockové-metalové scéně. Domácí Scars Of The Insane pohrobci zaniknuvších Insane se představí s novou posilou za mikrofonem Ivanou Svítkovou. Nebude chybět také nový singl v podobě skladby Monsters, kterou kapela čerstvě vydala. Kapela představí též další zbrusu nové skladby, které slibují velmi zajímavý mix  ženského vokálu a nekompromisní metalové bouře s velkou dávkou emocí.
Forrest Jump představí své nové album, které je napěchováno energií. Velmi zkušená, vyhraná kapela, která svou živelností rozhýbe celý sál. Pravidelní účastníci festivalu Masters of rock, Metalfest, Basine firefest atd.
Silent Stream Of Godless Elegy je opravdový klenot ve svém žánru. Představí kritikou, ale též fanoušky, velmi kladně přijaté album Smutnice. Můžeme se těšit na silný hudební zážitek v podání osobité kapely, pojící folkové a folklórní prvky s metalovou hudbou.
Vstupné: předprodej 180,- Kč, na místě 200,- Kč.

středa 21.11. / 19.00 hod.
HOVORY S…
Talk show.
Hovory s… je talk show studenta Slezské univerzity Jakuba Plaskury, která funguje od října 2016. Základním mottem talk show je představení regionálně známých nebo zajímavých lidí Opavanům tak, jak je třeba neznají. Talk show probíhá vždy jednou měsíčně v Klubu Art. Do listopadového dílu přijali pozvání hosté psychiatrička a taky odbornice na závislosti Renata Koláčková a choreograf a baletní mistr Martin Tomsa.
Vstupné: dobrovolné.

čtvrtek 22.11. / 19.00 hod.
ZKOUŠKA NARUBY
Divadelní soubor Bez Názvu Slezského gymnázia Opava.
Autorská divadelní skeč podle scénáře absolventky Slezského gymnázia Natálie Janyškové. Detektivní příběh o ukradených perlách, chaotických vztazích a svérázném divadelním světě.
Vstupné: 50,- Kč.

pátek 23.11. / 20.00 hod.
ELECTRO SWING FEVER
Electro Swing Fever už několikrát zaplnila opavský Klub Art k prasknutí. Teď se po letní pauze vrací na místo činu. Elegantní a velkolepá s nabitým programem! O skvělou hudbu se postará rakouská hvězda Swing Bot a oblíbený ostravský DJ z Electro Swing Bohemia. Na pomoc si navíc vezmou zkušeného saxofonistu Radima Nováka.
Akce je přístupná od 15 let.
Vstupné: předprodej 120,- Kč, na místě 150,- Kč.

sobota 24.11. / 20.00 hod.
COCOTTE MINUTE
Koncert.
Cocotte Minute se hlásí ve vrcholné formě s novou studiovou nahrávkou Veď mě.
Tři roky po comebackovém Rituál, kmen a srdce a kmen a osm let od posledního studiového alba Sado Disco 2, přicházejí Cocotte Minute s novou studiovou nahrávkou. Ve druhé polovině září vychází EP s názvem Veď mě. Šesti trackové EP představuje Cocotte Minute ve vrcholné formě jak hudební, tak autorské. A protože Cocotte Minute vždycky nabízejí svým fanouškům nejvyšší možnou kvalitu, rozhodli se pro spolupráci se rakouským producentem. „Vždycky jsme se snažili dávat svým fanouškům nejvyšší možnou kvalitu, a proto jsme se rozhodli nahrát EP v Rakousku pod taktovkou rakouského producenta i s vědomím, že tato investice nemá naději se nám vráti,“ popisuje důvody výběru producenta Zeller.
Spolupráce s rakouským kytaristou a producentem Mikem Wolffem dobrou kondici kapely umocňuje. „Poprvé v životě jsem stavěl a míchal 1 píseň ze 120 stop, překvapilo mě, že kluci neuvažují o anglické verzi, věřím, že by to mělo smysl,“ komentuje nahrávání skladby Veď mě Wolff. Nahrávka je mixem toho nejlepšího z hudebního a textařského potenciálu současné ústřední dvojice kapely Czendál/Zeller. „Pro mě je obrovská výhoda a inspirace, že pracuju s jedním z nejlepších kytaristů a skladatelů v zemi,“ pochvaluje si spolupráci s autorským kolegou Czendálem Zeller. Fanoušky čekají tvrdé cocotťácké songy jako „Zapal“, kterou již znají z letošního jara, ale též téměř „Adelovskou“ baladu Veď mě, která dala nahrávce název.
“Myslím, že tyhle skladby jsou tím nejlepším, co jsme zatím udělali … až si to pustíte, pochopíte, že Zeller je opravdu excelentní textař a psát hudbu na taková slova je super… navíc je na tomhle materiálu slyšet, jak vyzrál pěvecky...má to neskutečnou hloubku...byla radost na tom s ním dělat, jak ve zkušebně, tak pak i ve studiu ve Vídni...,” říká kytarista a autor hudby Czendál.
EP Veď mě bude kromě avizovaných šesti skladeb obsahovat také bonus, který kapela nahrála ve volném čase pro zábavu.  „Ze srandy jsme složili písničku pro Roberta Kodyma, ale nakonec jsme mu ji neprodali. Pravděpodobně by ji stejně nechtěl“ dodává Zeller. Na září připravují Cocotte Minute videoklip ke skladbě Králům Koruny a na podzim koncertní turné.
Vstupné: předprodej 230,- Kč, na místě 300,- Kč.

čtvrtek 29.11. / 19.00 hod.
ZAHRADA HOSTINA
Křest knihy Jany Richterové.
Knižní křest závěrečného dílu magicko-realistické pentalogie Zahrada opavské autorky Jany Richterové. Po Sféře, Lovci, Návratu a Velmistrovi přichází završení v Hostině, jejíž kmotrou se stane místopředsedkyně OS ČR, spisovatelka a básnířka PhDr. Lydie Romanská. Slovem uvede nakladatel Libor Richter, součástí programu bude hudební vstup a autogramiáda.
Vstupné: 50,- Kč.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky