KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART


strožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czpátek 3.3. / 20.00 hod.

BABY SECONDHAND SLAVÍ 10 LET
Punkový koncert.
Opavská kabaret punková formace Baby Secondhand slaví 10 let. V kapele můžete vidět známé opavské tváře nejen z hudební scény. Bart - zpěv, basa (také Staré Pušky, Proti Směru, Projekt 11), Bekus - bicí (známý opavský tatér), Šonaj - kytara (Ghostface), Béďa - kytara (Proti Směru). Hudební těleso pak doplňují zpěvačka Pája (Ex R.A.T),  konferenciér a tamburinista Had. Kapela je známá svou živelnou koncertní show s prvky kabaretu. Jako hosté zahrají ostravští punk’n’rolloví matadoři Degradace a punkrocková formace ze Litomyšle Upside Down!CZ.
Vstupné: předprodej 250,- Kč, na místě 270,- Kč.sobota 4.3. / 19.00 hod.
BUBENICKÁ SHOW DRUMMING SOUL
Jediná bubenická show v ČR hraná s několika perkusními nástroji současně. Tento jedinečný nářez si nemůžete nechat ujít. Dvouhodinová bubenická rock-metalová show se maximálním drivem s podkresem originální hudby největších rockových a metalových velikánů od QUEEN přes heavy metalové AVENGED SEVENFOLD, nu metalové KORN, veterány JOURNEY, METALLICU až po zamaskované SLIPKNOT. Hostem je DAN (11 let) bubenický mega talent. Precizně ovládá herní techniku, za kterou by se nestyděla žádná světová bubenická hvězda.
Vstupné: předprodej 100,- Kč, na místě 150,- Kč.středa 8.3. / 10.00 hod. / Sál purkmistrů
KOLOBĚH ŽIDOVSKÉHO ROKU
Přednáška z cyklu „Opava v minulosti a dnes“ Petra Aharona Tesaře, předsedy spolku Beit Silesia, přiblíží tradiční svátky a zvyky židovského náboženství.
Vstupné: 30,- Kč.středa 8.3. / 19.00 hod.
VAŠEK MÜLLER - ROK NA HOUBY
Přednáška, přednáší Vašek Müller.
Co roste na Opavsku od listopadu do dubna a dá se třeba také sníst, a to více než jednou? Nečeká vás odborná mykologie, ale houbařská radost.
Vstupné: 100,- Kč.pátek 10.3. / 19.00 hod.
OLDIES TANČÍRNA V KLUBU ART
Tančírna s nesmrtelnými hity 80. a 90. let. Přijďte do Artu protancovat celou noc. Těšit se můžete na nesmrtelné světové hity 80.-90. let. Bude to večer plný zábavy a krásných vzpomínek. Hudbu, kterou jste poslouchali z desek a kazeťáků, si teď můžete se svými přáteli vychutnat na plné pecky při OLDIES TANČÍRNĚ v Klubu Art. Máme pro vás akci 1+1 Finladia.
Vstupné: zdarma.sobota 11.3. / 20.00 hod.
METAL IN ART - SCARS OF THE INSANE + CORRIDOR + HEADLOCK
Energetický metalový koncert.
Opavská kapela SCARS OF THE INSANE se po čase vrací na pódium klubu Art. Díky covidové pauze a personálním změnám se kapela na čas nuceně stáhla ze scény. Koncert v klubu Art bude jedním z prvních koncertů s novými členy v sestavě. Můžeme se těšit na energickou show jedné z nejoriginálnějších metalových kapel na scéně. SCARS OF THE INSANE v Artu doprovodí kapely Corridor a Headlock.
Vstupné: předprodej 160,- Kč, na místě 200,- Kč.středa 15.3. / 16.30 hod.
NABERTE KURZ ANEB S JANOU ŠATÁNKOVOU O HRÁČSTVÍ A RIZICÍCH S NÍM SPOJENÝCH
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
Služba Naberte kurz se věnuje preventivní e-terénní sociální práci. E-terénní pracovníci této služby se zaměřují na snižování rizik spojených s hraním hazardních her u hráčů či jejich blízkých. Služba je poskytována výhradně on-line nebo telefonickou formou. V centru Naberte kurz pracují s filozofií harm reduction, tzn. se snižováním rizik způsobených hraním hazardních her. O koncepcích, programech a činnostech směřujících k minimalizaci nepříznivých zdravotních, sociálních a ekonomických dopadů hráčství si budeme 15. března povídat s Janou Šatánkovou v rámci Středečních přednášek se Slezským gymnáziem Opava.
Vstupné: zdarma.čtvrtek 16.3. / 18.30 hod.
LANGE NACHT DER KURZEN TEXTE / DLOUHÁ NOC KRÁTKÝCH TEXTŮ
Literární večer plný německy čtených, zpívaných a hraných textů.
Dlouhá noc krátkých textů je literární večer plný krátkých vystoupení a německy čtených, zpívaných či hraných textů. Každý účinkující má možnost představit německy psanou knihu, která ho zaujala, přečíst z ní kousek a doporučit ji ostatním. Účinkující také mohou představit svou vlastní tvorbu, tedy své vlastní německy psané básně a krátké povídky. Vystoupení se však neomezuje pouze na četbu či recitaci textů. Účinkující mohou zahrát divadelní scénku či skeč nebo mohou zazpívat německy psanou píseň.
Vstupné: zdarma.

pátek 17.3. / 19.00 hod.
SILVIE BEE A VÁCLAV KRAMÁŘ
Koncert šansonů, nejen Edith Piaf…
Sylvie Bee se šansonu věnuje již více než deset let. Spolupracuje s výraznými hudebními osobnostmi  Moravskoslezského kraje, ale také například s šansoniérem Joelem Brosem. V roce 2011 získala první místo na mezinárodní soutěži v interpretaci frankofonní písně, která se konala ve Splitu. Několikrát vystupovala na Festivalu v ulicích, který je součást multižánrového hudebního festivalu Colours of Ostrava. Vystupovala v pořadech Kultura.cz České televize či Dobré ráno s Českou televizí, několikrát byla hostem Českého rozhlasu Ostrava. Do jejího repertoáru patří známé písně nejen Edith Piaf, J. Brela, Ch. Aznavoura, ale také Hany Hegerové či Marty Kubišové. Díky jejímu výraznému, expresivnímu pojetí hudby a projevu, se přenesete do zákoutí francouzských kaváren nebo rušných pařížských bulvárů.
Václav Kramář působí jako hráč na klávesové nástroje v různých hudebních formacích (např. jazzbarockní částečně autorský projekt Ostaš, dále projekt Sporcelain houslisty Pavla Šporcla, doprovodná kapela Heleny Zeťové, Venduly Příhodové, částečně autorská poprocková formace Gazdina Roba, jazzrockové seskupení RHG kolem ostravského kytaristy Rudy Horvata, fusion-projekt jazzu a world music opavského kytaristy Petra Uviry Heimat, či autorský projekt jazzrockových chansonů na české básnické texty Off Side Story). Hudebně spolupracuje s ostravskými, brněnskými, olomouckými a pražskými divadelními soubory, které se zabývají improvizací (Odvaz, Kamarádi nacvičených scének, Just!Impro, Olivy).
Vstupné: předprodej 230,- Kč, na místě 250,- Kč.středa 22.3. / 18.00 hod.
OHLÉDNUTÍ ZA ČESKÝM PŘEDSEDNICTVÍM, MY V EU A EU V NAŠEM KRAJI
Přednáška Davida Březiny.
Jaké bylo české předsednictví v Radě EU a jaké že jsme to měli nastavené priority? Předsednictví v Radě EU, kterému ČR předsedala, byla jedinečná příležitost, jak prezentovat ČR navenek a spolu s tím i české zájmy. Jaké jsou nyní priority ČR na evropské úrovni a jak funguje Eurocentrum v Moravskoslezském kraji? I o tom bude přednáška, na kterou se můžete těšit.
Vstupné: zdarma.pátek 24.3. / 21.00 hod.
NEŽFALEŠ + HOUBA TOUR 2023
Punkový koncert.
Dvě přední české punkrockové kapely po delší době opět v Opavě !!! Koncert se uskuteční v rámci společného turné. Nežfaleš oslavila v loňském roce 20 let existence vydáním kompilace „Dvě desítky let“ a služebně starší Houba přijede představit také aktuální počin - kompilaci „Svět sám pro sebe.“
Vstupné: předprodej 200,- Kč, na místě 250,- Kč.sobota 25.3. / 9.00 hod.
HLAS ČESKA, MORAVY A SLEZSKA - VÝBĚROVÉ KOLO
Československá pěvecká soutěž - registrace na www.hlasceska.cz.
Zakladatelkou soutěže je operní pěvkyně a pedagožka Ilona Rédlová, dipl. um., která má za cíl propojit klasický zpěv se zpěvem moderním a dát příležitost mladým talentům, jež se ukáží renomovaným umělcům a producentům.
Ti nejlepší soutěžící dostanou možnost spolupracovat s nahrávacím studiem Big Win, zazpívají si na významných koncertech, setkají se s osobnostmi, které jim dají do života cenné rady a zkušenosti. Soutěž je jediná svého druhu v ČR a SR. Dává příležitost nejen talentovaným zpěvákům v oblasti klasického zpěvu, populárního zpěvu, komorního zpěvu, ale také autorům vlastní tvorby a kapelám. Vyhlašovatelem a hlavním pořadatelem je nezisková organizace Hlas Česka, z. s.
Do soutěže se mohou přihlásit všichni od 8 do 99 let. Kategorie jsou rozdělené nejen podle věku, ale také podle vzdělání soutěžících v oboru zpěv. Proto se nemůže stát, že by student konzervatoře soutěžil s někým, kdo se zpěvu věnuje jen okrajově na ZUŠ.
Vstupné: veřejnost 100,- Kč, soutěžící a jejich doprovod vstup zdarma.

pondělí 27.3. - pátek 31.3.
FESTIVAL JEDEN SVĚT 2023 - CENA BEZPEČÍ
Festival dokumentárních filmů o lidských právech.
Jaká je cena bezpečí? Na to se bude ptát Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět, který pořádá v Opavě Opavská kulturní organizace už potřinácté.
Zdá se, jako by současným světem otřásala jedna krize za druhou. Válka na Ukrajině, energetická krize i změny klimatu. To vše jsou témata, která Jeden svět nemůže přehlížet. Festival každoročně přináší do kin desítky dokumentárních filmů o lidských právech anebo jejich porušování. Pro letošní ročník zvolil téma Cena bezpečí. Třináctý ročník festivalu se uskuteční od 27. března do 31. března v klubu Art v Opavě. Vybrané filmy budou doprovázet pofilmové besedy s režisérkami, či odborníky na téma.
„Všemi filmy letošního ročníku prostupuje téma nejistoty a hledání bezpečí. Tak ať už jde o pocity finančního zajištění, rodinného zázemí, anebo jistoty garantované státem, pro každého z nás tato spojení znamenají něco jiného. I cena, kterou jsme za bezpečí ochotni platit, je pro každého jiná. Sloganem Cena bezpečí bychom proto chtěli přimět publikum napříč ČR k zamyšlení a vzájemnému respektu k různorodým projevům strachu,“ popisuje ředitel festivalu Ondřej Kamenický.
V klubu Art nabídneme divákům 14 filmů, které budou začínat v 16.00, 18.00 a 20.00 hodin. Festival slavnostně zahájíme v pondělí 27. března od 17.30 hodin.
Kompletní program naleznete již brzy na www.oko-opava.cz nebo www.jedensvet.cz. Vstupenky budou od 1.3. v předprodeji na recepci Obecního domu nebo také online na GoOut.
Vstupné: jedna projekce 100,- Kč, celodenní 250,- Kč, celofestivalová 1000,- Kč.

 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky