KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czpátek 1.3. / 18.00 hod.

NAHUM, INNER SPHERE, PURNAMA + APATHY AGAIN
Koncert.
V roce 2019 vyráží kapela Nahum na turné po Česku, Slovensku a Polsku na podporu své třetí desky, jež vydává Metalgate production. Kapelu na turné podpoří další stájová kapela Metalgate production Inner Sphere a přátelé Purnama. Obě tyto kapely mají čerstvě vydané debutové album.
Nahum - death thrash metal (Ostrava)
Ostřílená ikona svého žánru vydává třetí desku nahranou ve světově uznávaném studiu Hertz. Kapela má za sebou více než stovku úspěšných koncertů, početnou fanouškovskou základnu a mnoho velmi kladných recenzí a ohlasů z celého světa. Zároveň příští rok oslaví 15 let své existence.
Inner Sphere - melodic death metal (Plzeň)
Mladá kapela výborných muzikantů. V roce 2018 vydává u Metalgate production své velmi dobře hodnocené debutové album Amnesia. Kapela má za sebou řadu výborných koncertů a letos se podívá i na Brutal Assault open air.
Purnama - deathblack metal (Turnov)
Dravá štika v českém metalovém rybníce. Parta zručných muzikantů, která svým nasazením nechá vzplát oheň. Kapela má za sebou řadu úspěšných koncertů na podporu své debutové desky Lioness. Členové kapely se rovněž angažují v charitativní oblasti, zvláště při pořádání projektů na podporu nemocných dětí. Rozběhli úspěšný projekt Metal for Hope.
Vstupné: předprodej 110,- Kč, na místě 150,- Kč.

sobota 2.3. / 20.00 hod.
SMRTISLAV + NICELAND
Koncert.
Smrtislav
Dark-folk? Vamp-Folk? Goth-Folk? Může bejt?
Ať už se vám to líbí nebo ne, strejda Smrtislav začátkem loňskýho roku transformoval svoji kapelu do akustický podoby. Jakkoliv se to může zdát jako bizarní nápad, veřte, že ve složení dvou akustickejch kytar a jednoho cella se jedná o to nejzajímavější, co vám tenhle divno-chlápek může nabídnout. Zkuste v jeden večer zapomenout na všechny sluníčkáře, Tomáše Kluse, Toma Artwaye nebo Pokáče a nechte se unášet svěžím vánkem z pražskýho záhrobí.
Niceland
Kdyby spolu chodili Severus Snape a Michael Stipe, nejspíš by se jim narodil právě Niceland. Pražský, anglicky zpívající indie-rock/pop/folkový písničkář s emotivními songy a punkovou dravostí i folkovou naléhavostí, kterému na pódiu stačí pouze akustická kytara, láhev vína a nostalgie alternativních hudebních devadesátek.
Vstupné: předprodej 70,- Kč, na místě 100,- Kč.

středa 6.3. / 16.30 hod.
UŽ ŽÁDNÉ „O NICH BEZ NICH“
ANEB PROJEKT ZAOSTŘENO NA RODINU DÁVÁ PŘI ŘEŠENÍ RODINNÝCH PROBLÉMŮ HLAS I DĚTEM
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
Alkoholismus rodičů, nefungující střídavá péče nebo třeba špatná sociální situace rodičů dopadající na děti? To je jen malý výběr z témat, která se výrazně dotýkají celé rodiny, přesto je mají dospělí tendenci řešit bez dětí. Projekt Zaostřeno na rodinu, který funguje v Brně, se tento přístup snaží měnit. Jeho tým ve spolupráci s pracovníky péče o dítě pořádá pro děti a jejich rodiny setkání, kde se mohou do řešení problémů zapojit všichni. Jak taková setkání vypadají? A jaké jsou konkrétní příklady dobré praxe? To se dozvíte od vedoucí projektu Sabiny Maňkové.
Vstupné: zdarma.

čtvrtek 7.3. / 19.00 hod.
OCHEPOVSKY QUINTET
Koncert.
Ochepovsky Quintet RU/CZ/SK
Ochepovsky Quintet je progresivní kapela skladatele a kytaristy Igora Ochepovského. Tento původem Rus žijící v Praze už osmým rokem založil před třemi lety ambiciózní kapelu Ochepovsky. Debutová deska I’m The Wind vyšla na jaře 2016 a okamžitě získala spoustu pozitivních ohlasů v médiích i v hudební komunitě, Český rozhlas jazz díky tomuto debutu o kapele píše jako o „největším objevu posledních let”. Kapela mísí prvky jazzu, neo-soulu, ale také vážné hudby a elektroniky a je známá svým ojedinělým eklektickým zvukem, kterým protkává energická vystoupení. Na jaře 2019 vychází nové Live EP, které na rozdíl od prvního CD obsahuje většinu zpívaných songů v podání výjimečné mladé slovenské zpěvačky Kristíny Mihaľové.
Line up:
Kristýna Mihaľová - zpěv
Igor Ochepovsky - kytara, samply
Jan Aleš - klávesy
Ondřej Hauser - baskytara
Michal Kolouch Daněk - bicí
Vstupné: předprodej 100,- Kč, na místě 150,- Kč.

pátek 8.3. / 20.00 hod.
QUEEN WILL ROCK YOU
Koncert.
Queen will rock you je bezmála jedno hodinový moderovaný hudební program, sestavený z nejslavnějších hitů skupiny Queen v takové podobě, jak znějí v muzikálu We will rock you, který sklízí úspěchy v Londýně i New Yorku. Než zavítá také do naší země, užijte si ukázky z něj v podání českých muzikálových hvězd. Zpívají Bořek Slezáček, Genny Ciatti, Petr Poláček a Tomáš Löbl.
Vstupné: předprodej 200,- Kč, na místě 240,- Kč.

středa 13.3. / 20.00 hod.
VANUA 2
Koncert.
Skupina Vanua 2 je poprvé v Opavě v rámci koncertní šňůry po moravských městech Ostrava a Brno. Kapela Vanua 2 vznikla v roce 2017 spojením muzikantů ze skupin Yannick Tevi band a Blue Effect.
Vstupné: předprodej 70,- Kč, na místě 100,- Kč.

pátek 15.3. / 21.00 hod.
HEARTBREAK
Drum and Bass party.
Heartbreak je koncept drum and bassových večírků v Opavě, který vznikl spoluprací Klubu Art a Clownfish crew. Dává si za cíl nabídnout posluchačům kvalitní hudební zážitek v malebném prostředí Klubu Art. V pořadí 12. díl jsme se rozhodli opět posunout o kus dál, a proto je nám ctí oznámit, že do Opavy dorazí až z dalekého Bristolu producent OCTO PI, jehož deepovou produkci jsme si zamilovali a doufáme, že ne jinak tomu bude také u Vás. Heartbreak opět věnujeme československé spolupráci Clownfish a IIITrident, kdy nás svými sety rozpálí členové IIITRIDENT.sk společně s domácími členy Clownfish nebo BamFight.
Pozvání přijali Gesi a Disgustin Justin, zástupci IIITRIDENT.sk crew, která letos oslaví již sedmnáct let od začátku svého fungování. Za tu dobu se stala nejoblíbenější a nejdéle působící crew na Slovensku! Tato noc bude zároveň „zahřívací“ akcí na Trident Festival, která se uskuteční 27. června - 29. června v nádherném prostředí rekreačního areálu Duchonka v Prašicích. Na akci Heartbreak bude možno zakoupit vstupenky na Trident Festival za zvýhodněnou cenu bez poplatků. Dva z Vás budou moci získat vstup na Trident Festival zcela zdarma!!!
Line up: Octo Pi / Uk - Viperrecordings, Gesi / Sk - IIItrident, Disgustin Justin / Cz - IIItrident / Clownfish, Bassin / Cz - Clownfish, Majal / Cz - Clownfish / Dnn, La.Zoo / Cz - Clownfish, Inspectre / Cz - Clownfish, Subroy / Cz - Clownfish, Mc Ryzza / Cz - Clownfish, Mc Cagi / Cz - Clownfish, Olli / Cz - Bamfight a W-Cub / Cz - Bamfight.
Vstupné: předprodej 80,- Kč, na místě 120,- Kč.

sobota 16.3. / 20.00 hod.
PROGRESS 2
Koncert.
Skupina Progres 2 vychází z poctivého rocku, který je v jejím podání velice pestrý a též invenční. Pohybuje se od jemnějších poloh přes energické vypalovačky a těžké, syrové skladby až někam k art rocku a hard rocku. Nápaditě střídá hutné, temné pasáže s těmi melodickými, vstřícné rytmy s magickými a převažující smutek s nehynoucí nadějí, což desce zajišťuje velkou barevnost. Koncepční alba dneska nejsou zrovna v kurzu. Ale to je legendární kapele Progres 2 úplně fuk. Stejně jako si neláme hlavu s nějakými moderními hudebními trendy. Dělá muziku, které věří, a dělá to moc dobře. Důkazem je velice aktuální a zásadní album Tulák po hvězdách, které brněnská pětice natočila po dlouhých třiceti letech.
Vstupné: předprodej 250,- Kč, na místě 300,- Kč.

čtvrtek 21.3. / 19.00 hod.
ESTER KOČIČKOVÁ & MOODY CAT BAND
Koncert.
Jazzové standardy nestandardně (a česky).
Tyhle nadčasové a strhující melodie uchvátily Ester Kočičkovou natolik, že u nich neodolala a přiřkla jim své originální i provokativní texty. V jednoduchých aranžích ožívají klasické písně třeba od Cole Portera či Dizzy Gillespieho, ale posluchači se dočkají také mnoha žánrových odskoků - třeba k Esteřině oblíbené Chavele Vargas nebo také rockovým melodiím, vždy se šlapajícím soundem tříčlenné kapely. A kdo od koncertu očekává i pro Ester typické doprovodné slovo, bude rozhodně spokojen.
Vstupné: předprodej 250,- Kč, na místě 300,- Kč.

pátek 22.3. / 19.00 hod.
VÍTÁNÍ JARA, COUNTRY S.R.O. SE SAŠOU ŠPRUNCOVOU
Poslechový a taneční večer.
Opavská kapela „Country s.r.o.“, jejíž tváří je zpěvačka Saša Špruncová, již řadu let náleží ke stálicím regionální hudební scény. Na tradiční poslechový a taneční večer s názvem „Vítání jara“ zve skupina nejen své stálé příznivce, ale také všechny, pro které je moderní country hudba srdeční záležitostí.
Vstupné: předprodej 130,- Kč, na místě 130,- Kč.

pondělí 25.3. - pátek 29.3.
JEDEN SVĚT V OPAVĚ 2019
Festival dokumentárních filmů o lidských právech.
Identita, jistota, bezpečí. Dokumentární festival Jeden svět hledá, co nás spojuje.
Kdo jsem a kam patřím? Odpovědi na tyto otázky jsou v době politických krizí, rozdělené společnosti a na prahu nevratné klimatické změny stále složitější. O to více potřebujeme najít vlastní identitu, která nám dává pocit jistoty a bezpečí. Jak chápat sama sebe, odlišit se od ostatních a nevytvořit přitom ve společnosti hlubokou propast? Po tom bude pátrat letošní 10. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který se koná od 25. března do 29. března v Opavě. Motto Bezpečná blízkost odkazuje na stav, kdy si lidé ve společnosti, ač je každý jiný, dokáží porozumět či naslouchat. „Nenávistné šermování s identitou se stalo zbraní v rukou některých médií nebo politiků, kteří se snaží poštvat jednu skupinu proti druhé. Vzniká tak propast - my versus oni. Chceme zjistit, co nás od sebe navzájem odlišuje; najít to, co nás spojuje, skrze co si můžeme být bezpečně blízko,“ říká ředitel Jednoho světa Ondřej Kamenický.
Moderovat jubilejní 10. ročník opavského festivalu bude Jiří Siostrzonek a festival zahájí 25.3. v 17.30 hodin výkonná ředitelka festivalu Lenka Lovicarová a první náměstkyně primátora statutárního města Opavy Hana Brňáková. Za Opavskou kulturní organizaci srdečně zvou koordinátorky projekcí Vladana Fuchsová a Simona Juchelková.
Vstupné na jeden film je 60,- Kč, na celý den 100,- Kč a na celý festival 230,- Kč. Všechny projekce jsou pro ZTP, ZTTP se slevou 50 %.

Program:
pondělí 25.3.
17.30 hod. - Ještě nekončíme / zahájení 10. ročníku opavského festivalu - Příběhy ze života českých seniorů a seniorek, kteří navzdory svému věku a zdravotnímu postižení neúnavně naplňují své životy nejrůznějšími aktivitami.
20.00 hod. - Láska a prázdná slova - Před pěti lety byla Wandě diagnostikována Alzheimerova choroba. Nyní je zcela odkázána na péči svého manžela. Z intimní blízkosti natočený příběh o síle lásky, která přetrvává tváří v tvář nevyléčitelné nemoci.

úterý 26.3.
16.00 hod. - Na jejích bedrech - Celý svět mluvil o jezídce Nadje Muradové, když získala Nobelovu cenu míru za boj proti sexuálnímu násilí ve válce. Málokdo si ale uvědomil, jak náročné pro ni je znovu a znovu otevírat staré rány.
18.00 hod. - Obléhání města / hosté: režiséři filmu Vít Janeček a Kateřina Piussi - Nový film Zuzany Piussi a Víta Janečka o tom, jak se obyvatelé slovenské obce Kremnice postavili proti těžařské firmě. Povedou jejich snahy ke kýženému cíli?
20.00 hod. - Vítejte v Sodomě - Býval to africký močál. Dnes je to obří skládka vyřazené evropské elektroniky a jedno z nejjedovatějších míst na světě. Přesto ghanské Agbogbloshie kypí čilým ruchem.

středa 27.3.
16.00 hod. - #FollowMe - Reportér Nicolaas se rozhodne založit si svůj první instagramový účet a nasbírat co nejvíce followerů. Postupem času se začíná více zajímat o pozadí celé sociální sítě Instagram a odhaluje dobře fungující systém založený na podvádění.
18.00 hod. - O čem sní pekáči / host: punkáč Bart - V Indonésii, zmítané jinak celou řadou vážných problémů, je společnost vždy připravená trestat takové prohřešky, jakými jsou svobodné myšlení, tetování nebo číro na hlavě.
20.00 hod. - Vesnice plavajících krav - Co se stane, když tři neohipíci z Berlína dorazí na farmu do východního Polska? Humorný dokument zachycuje střet vzletných představ se tvrdou vesnickou realitou.

čtvrtek 28.3.
10.00 hod. - Začít znovu - Příběh profesionálního sňatkového podvodníka a jeho poslední oběti, která s ním i po odhalení pravdy pokračuje ve vztahu a čeká na něj, až vyprší trest, až se vrátí z vězení.
16.00 hod. - Bezpodmínečná láska / host: Jan Droščák - Mladý polský gay a jeho babička se sice navzájem mají rádi, rozumějí si ale hůř. Intimní dialog o svobodě volby a naplnění tradičních povinností.
18.00 hod. - Maďarsko 2018 - V zákulisí demokracie / host: politolog Lubomír Hlavienka - Dvě různě vedené předvolební kampaně v roce 2018 v Maďarsku. Vládní strana Fidesz vsadila vše na jedinou kartu: strach. Co může nabídnout zástupce opoziční koalice Ferenc Gyurcsány?
20.00 hod. - Bohové z Molenbeeku - Poetický film o přátelství tří dětí uprostřed bruselské čtvrti Molenbeek, místě soužití mnoha kultur nebo vyznání, které především po teroristických útocích v Paříži ale také v Bruselu v roce 2016 získalo pověst líhně islámského terorismu.

pátek 29.3.
16.00 hod. - Vrt - Dian bylo šest let, když zaslechla dunění. Na její vesnici se řítilo tsunami bahna. Sedm let poté se tisíce lidí stále marně domáhají odškodnění od mocné těžařské firmy.
18.00 hod. - Dobré zprávy + Volání divočiny / host: režisérka Volání divočiny Karolína Peroutková.
20.00 hod. - Čonhova planeta - Jihokorejský chlapec Čonha chodí do čtvrté třídy a jeho problémové chování vyžaduje chápavý a vstřícný přístup rodičů, pedagogů, ale také dětí ve škole.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky