KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czčtvrtek 1.10. / 16.00 hod.

SOCHY VE VEŘEJNÉM PROSTORU - ZDARY A NEZDARY
Akce se koná v rámci festivalu Bezručova Opava.
Povídání Václava Fialy bude postaveno na příbězích o jednotlivých sochách. Od nenávisti až k pláči a dojetí. Umístění výtvarného díla do veřejného prostoru vyvolá pokaždé reakci. Někdy jsou emoce vyhrocené, někdy je přijetí dojemné. Václav Fiala se věnuje práci do veřejného prostoru třicet let a příběhy, které osazování soch provázejí, jsou mnohdy vzorovou ukázkou překvapivého přijetí nebo odmítnutí uměleckého díla.
Václav Fiala (1955) se sochařské tvorbě pro veřejný prostor věnuje přes třicet let. Realizoval řadu prací od pomníků a náhrobků přes fontány a parkové úpravy, až po volná sochařská díla vytvořená ve výrazném formátu, ze dřeva, železa či kamene. Své práce představil na desítkách výstav doma i v zahraničí. Zúčastnil se více jak šedesáti mezinárodních sympozií, pobýval na tvůrčích pobytech v Evropě, v USA i v Austrálii. Za svou práci obdržel řadu ocenění. Jedním z nejdůležitějších rysů Fialovy tvorby je jeho cit pro začlenění sochy do prostoru. Pracuje s čistými geometrickými tvary a jeho práce je často inspirovaná architekturou. Kultivaci veřejného prostoru vnímá jako důležitý aspekt pro kvalitu našeho života.
Vstupné: zdarma.

sobota 3.10. / 19.00 hod.
FAJER, CANDLE SAUCE, HELPNESS
Koncert, hardrocková sešlost kapel.
Candle Sauce je dolnobenešovská hardrocková kapela, která se vylíhla v roce 2018, byť její zrod sahá za účasti pouze kytaristy a bubeníka již do roku 2017. Kapela se rozhodla dělat muziku po svém. Vlastní hudba, texty, drsné rify a melodické pasáže jsou portrétem této kapely. Naslouchat jejím textům je jako vidět svůj vlastní život. Kapela má po svém, dá se říci, velmi krátkém působení za sebou mimo jiné také vydání své debutové placky „Útěk z chaosu“, kterou vydala v roce 2019.
Druhá kapela na pořadu večera bude opět kapela z Dolního Benešova a to Fajer, která hraje výhradně autorskou tvorbu. Tato partička působí na místní scéně (i mimo ní) od roku 2015 a za tu dobu si získala své publikum, stihla vydat svůj debut „Vzplanutí“, projít některými soutěžemi (z nichž jednu a to Muzikomat 2018 vyhrála). Vidět kapelu Fajer můžete na TV Rebel nebo slyšet v rádiu Časrock. Vše zajímavé se také dozvíte na stránkách kapely www.fajer.cz.
Poslední kapelu není třeba moc představovat, protože to je kapela Helpness. Tato kapela byla založena v roce 1995 a po několika změnách na postu kytaristů, baskytaristů se celá sestava ustálila v roce 2016. Helpness vydali pět alb, hrají je v rádiích Časrock a RockMax, odehráli spoustu koncertů v klubech a na festivalech jak v Čechách tak i na Slovensku.
Vstupné: 100,- Kč.

pátek 9.10. / 20.00 hod.
KOPYTO - PODZIMNÍ FOLKOVÁ TRADICE - ZRUŠENO!!!
Koncert je zrušený a přeložený na 11.12.2020.středa 14.10. / 16.30 hod.
LOGOPEDIE NENÍ O „TDNCE“ NEBO „TDUBCE“
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
Ze všech stran dnes slýcháme, že stále větší počet dětí má obtíže s řečí. Logopedie se však netýká pouze dětí, ale také dospělých. Tlak společnosti na všestranný rozvoj jedince včetně precizního verbálního projevu je stále intenzivnější. Proto se ve Středeční přednášce se Slezským gymnáziem 14. října zmíníme o několika tématech: logopedie jako vědní i aplikovaný obor, profese klinického logopeda, nejčastější diagnózy v praxi klinického logopeda u dětí i dospělých. Lektorky Mgr. Veronika Hlubková a Mgr. Eva Halfarová také poradí, v jakých případech je vhodné vyhledat klinického logopeda a co je k tomu potřeba.
Vstupné: zdarma.

pátek 30.10. / 20.00 hod.
PRASKÁNÍ ROSTI PETŘÍKA ANEB VEČER PRO MILOVNÍKY FILMOVÉ HUDBY
Taneční večer.
Kouzlo vinylu v podání zkušeného DJ Rosti Petříka. Ti, kdo mají rádi praskání vinylových desek a legendární songy napříč historií, by si neměli nechat ujít taneční večer.
Vstupné: předprodej 100,- Kč, na místě 130,- Kč.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky