KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czstředa 4.5. / 16.30 hod.

ČESKEM PĚŠKY KROK ZA KROKEM ANEB NA DUCHOVNÍ CESTĚ S DAGMAR ŠEVČÍKOVOU
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
Blíží se čas, který přeje putování za poznáním. Jaké máme netradiční možnosti, načrtne při středeční přednášce se Slezským gymnáziem Dagmar Ševčíková. 4. května nás provede regiony naší republiky tak, jak bychom možná nečekali. Jejím heslem totiž je: Čas není něco, co plyne pořád stejným tempem. To tempo určujeme my sami. Těšíme se na viděnou v Klubu Art.
Vstupné: zdarma.čtvrtek 5.5. / 18.00 hod.
ARCHI_KVĚTEN 2022 - MICHAL POLÁŠ
V roce 2009 začal studovat na fakultě architektury v Brně, přičemž zároveň realizoval první projekty menších staveb. Mezi lety 2013 a 2015 se učil u česko-švýcarského architekta, profesora Ivana Kolečka. Po absolutoriu následovala pětiletá spolupráce se Michalem Palaščákem v „dílně“ a část pracovního nasazení začíná směřovat také do vlastních projektů. Zároveň se dynamicky rozvíjela spolupráce s výtvarnou skupinou ArtConsultancy, kde dnes doplňuje tým různorodých umělců, se zaměřením na výstavnictví a expozice. Od roku 2021 má společně s Miroslavem Břemkem vlastní kancelář v Opavě v objektu bývalé kotelny.
Vstupné: dobrovolné.sobota 7.5. / 10.00 hod.
HLAS ČESKA, MORAVY A SLEZSKA
Pěvecká a hudební soutěž.
Československá pěvecká soutěž Hlas Česka, Moravy a Slezska, jediná svého druhu, vyzývá všechny zpěváky od 8 do 99 let v klasickém, moderním zpěvu a ty, co skládají vlastní tvorbu.
Zpíváte a chcete se ukázat před odbornou porotou? Zaregistrujte se do soutěže na www.hlasceska.cz a přijďte se představit do výběrového kola v Opavě 7. května 2022 od 10.00 hodin. Ti nejlepší z vás postoupí do semifinále a finále, které se uskuteční 21.-22. května 2022 v Krnově.
Tváří soutěže je zpěvačka a moderátorka rádia KISS Sonia Edde, která zasedne v porotě spolu s muzikálovým zpěvákem Richardem Pekárkem, zpěvačkou YANNOU, produkčním soutěže Járou Boudou, ředitelem a producentem umělecké agentury Nemoros Romanem Rossim, jazzovou zpěvačkou Marií Velikou a Karolínou Neuvirthovou, zpěvačkou a též zakladatelkou projektu Karol a Kvído.
Na vítěze čekají hodnotné ceny, které je posunou ve zpěvu o level výše, ale hlavně zkušenost, která je nedílnou součástí osobního a profesního růstu.
Jsem soutěž, která letí, tak poleť s námi.
Vstupné: dobrovolné.

čtvrtek 12.5. / 18.00 hod.
ARCHI_KVĚTEN 2022 - WMA ARCHITECTS
WMA architects byli založení jako volné sdružení architektů v květnu 2006 v Opavě. Náš záběr je široký v celém spektru oboru. Věnujeme se urbanismu, práci s veřejným prostorem města a krajiny, návrhům staveb různých typů, obnově památkových objektů až po návrhy interiérů a designu. V naší práci se snažíme rozvíjet naše znalosti místní architektury se zkušenostmi ze zahraničí. Principy našeho pohledu na řemeslo: kontext, respekt, jednoduchost, účelnost, nadčasovost výrazu a dialog.
Ing. arch. Adam Weczerek
Ing. arch. Martin Materna
Ing. arch. Adéla Kudlová
Ing. arch. Vendula Bažová
Bc. Renata Valentová
MgA. Natálie Balková
Kateřina Machů
Vstupné: dobrovolné.

čtvrtek 12.5. / 18.00 hod. / terasa Obecního domu
DIVADELNÍ DEN SE SLAMEM
Divadelní večer Opavského majálesu.
Studentská unie Slezské univerzity ve spolupráci s OKO vás srdečně zvou na Open-mic slam poetry v rámci Divadelního dne Opavského majálesu.
Co to pro vás znamená? To, že se může připojit každý. Jestli se slam poetry nemáš žádnou zkušenost, ale rád by sis to vyzkoušel/a, teď je ten pravý čas. Slam poetry je specifický styl básnicko-zpívaného přednesu. Vznikl ve Spojených státech v druhé polovině 80. let. Nyní se vám představí také na terase obecního domu. Večer se můžete těšit na karnevalový bál ve stylu Alenky v říši divů. Nejzajímavější maska bude ohodnocena drobnými dary. Hřeb večera bude originální tombola.  
Vstupné: zdarma.pátek 13.5. / 20.00 hod.
ROcKY 40 - PROTI SMĚRU, THE FIALKY
Koncert.
Bart a Ivo z Proti směru slaví životní jubileum a jak jinak než koncertem v opavském Klubu Art. K poslechu, ale také tanci zahrají opavští Proti směru, kteří právě slaví 20 let na scéně, a punková legenda z Prahy The Fialky.
Vstupné: 200,- Kč.úterý 17.5. / 18.00 hod.
TENKRÁT V INDOČÍNĚ
Cestovatelská přednáška Milana Zupka.
Když se narodíte ve znamení draka, jest povinností vaší navštívit jeho doupě. A nejlépe hned tři v jednom tahu. Symbolika je na místě, protože bez ní to tam nejde. Ať už písmo, které učíte se za pochodu, a žaludek pak dostává trošku něco jiného, než objednal si. Tak i nebeský klid, kterého se vám nedostává, neboť v celebritu se na každém kroku měníte. Ale západní draci, s krví východní, zvládnou cokoli. Déšť, oheň, propadlé letenky, hromy, blesky, a dokonce opačné jízdenky.
Letní cestování po krásně přeplněném Hong Kongu, úsměvné Číně a deštivém Vietnamu. Před 8 lety navštívili dva kaskadéři kolébku akčního filmu. Kolébku hedvábných polštářů, bojového umění a jedné z nejstarších civilizací, kterou známe spíše jen okrajově. Domov skromného a zaslouženě hrdého národa, se kterým sice žijeme denně, ale opět ho o nic víc neznáme. Země Dálného východu na samém počátku Hedvábné stezky.
Milan Zupko je vyučený herec a cestovatelský požitkář. Když na své první výpravě skončil uprostřed Teheránu s pár dolary v kapse, zjistil, že je fuk, jak a kam cestujete. Ať už je to prodírání se bornejskou džunglí, hledání pravé guatemalské kávy nebo vysedávání ve běloruském kasinu. Hlavní je dobrý pocit.
Vstupné: předprodej 50,- Kč, na místě 80,- Kč.čtvrtek 19.5. / 18.00 hod.
ARCHI_KVĚTEN 2022 - PETR DOLEŽAL
Po studiu na ostravské katedře architektury pod vedením docenta Josefa Kiszky působil pět let jako architekt v opavském Atelieru 38. V roce 2018 se osamostatňuje a zakládá vlastní praxi PETR DOLEŽAL|ARCHITEKT v Opavě. Věnuje se převážně navrhování rodinných a bytových domů a dále také tvorbě realistických 3D vizualizací ve spolupráci se dalšími českými architekty. Při své práci se snaží o jednoduchost, lehkost a také nadčasovost navrhovaných staveb.
Vstupné: dobrovolné.

pátek 20.5. / 19.00 hod.
RETURN TO OPAVACALYPTIC CITY
Koncert.
V pátek 20. května 2022 vystoupí silná trojice zkušených metalových seskupení. Pardubická kapela PLÁN TO KILL hrající metal-hardcore se zpěvačkou, co vás rozseká na kousky. Death metalisté z Tachova NEUROTIC MACHINERY, jež přijedou ukázat prvotřídní technickou práci. TartarO:s ze sousedního Krnova hrající hardcore crossover, co si budou chtít ověřit, že Opava ještě neumřela, a umí rozpoutat apokalypsu v hudebním provedení. Dlouho byla kultura v pozadí, dostaňme ji zase zpět do popředí!
Vstupné: 150,- Kč.úterý 24.5. / 17.00 hod.
SEBEVĚDMY S EVOU AFROU GRAMBALOVOU - TANCEM KE ZDRAVÍ A SEBEVĚDOMÍ
Seminář a také beseda s Evou Afrou Grambalovou o klikatých cestách člověka k sebe - vědomí.
Diskusní cyklus s inspirativními ženami, které se nebály vykročit za svým snem. Třetí díl představí Evu Afru Grambalovou. Eva je tanečnice, lektorka, učitelka ale také příležitostná moderátorka a modelka. Dříve byla také dulou. Aktuálně stříbrná Žena roku ČR pro rok 2021. Zakladatelka opavského tanečního studia Tany Tany. Žena, která lidem ukazuje cestu k sobě samému nejen prostřednictvím tance. Ráda lidem nabízí možnosti ke nalezení sebevědomí. Jak zvládat spoustu rolí, které život přináší, a jak být sebe - vědomý?
Rezervujte si místo na hanakubesova@email.cz nebo sms na telefonním čísle 603 260 454.
Pro předem přihlášené - aktuality k akci sledujte, prosím, na facebooku - Sebevědmy.
Vstupné: zdarma.

čtvrtek 26.5. / 18.00 hod.
ARCHI_KVĚTEN 2022 - ATELIER38
Co je důležité?
Postihnout jedinečnost místa a prostoru?
Individualitu člověka, pro kterého pracujeme?
… emoce?
… prostor?
… zodpovědnost za rozhodnutí, která naleznou zhodnocení teprve v čase?
Opravdovým uměním je hledání otázek. Neboť velikost odpovědi je závislá na hloubce otázky. Snažíme se nacházet odpovědi.
Vstupné: dobrovolné. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky