KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czstředa 15.1. / 16.30 hod.

TEORIE VELKÉHO TŘESKU ANEB ŽÁCI SGO O NÁVŠTĚVĚ CERN
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
Lednová Středeční přednáška s SGO vás seznámí s cestou několika žáků Slezského gymnázia do Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN). Příležitost vidět jeden ze detektorů urychlovače částic jim zprostředkovala Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity. A co se v Ženevě naši žáci dozvěděli? Přijďte si je poslechnout 15. ledna 2020 do Klubu Art.
Vstupné: zdarma.úterý 21.1. / 17.00 hod.
KRAJINA V TÍSNI
Promítání filmu.
Vzpomínky na povodně před několika lety odešly s velkou vodou a dnes spíš Česko řeší problém sucha. Nový film z produkce Člověka v tísni ukazuje, jak spolu obojí souvisí. Bleskové záplavy i vysychání krajiny jsou projevem proměn globálního klimatu a také důsledkem našeho zacházení s přírodou. Film zdůrazňuje dlouhodobý a dalekosáhlý důsledek špatného nakládání s českou krajinou. Jedná se o mezigenerační dialog akcentující dopad našeho jednání na životy našich dětí. Kombinuje výpovědi odborníků, záběry aktuálních problémů i animované sekvence.
Dokumentární film Krajina v tísni vyrobila společnost Člověk v tísni v souvislosti s masivní pomocí, kterou opakovaně poskytuje při povodních v ČR. Hodinový televizní dokument poukazuje na nezdravý stav české krajiny v souvislosti s probíhající klimatickou změnou, zabývá se problematikou vodního režimu a hospodaření s vodou v Čechách, akcentuje podceňované nebezpečí sucha. Jako zjevný a viditelný symptom je ve filmu použit fenomén českých a moravských povodní posledních desetiletí, které jsou stále v živé paměti obyvatel naší země. Celou problematiku pak předkládá v globálních, celosvětových souvislostech. Jednou ze záměrně vybíraných cílových skupin diváků jsou vlastníci zemědělské půdy, tedy přibližně 2,5 milionu lidí. Jen malá část z nich na vlastních pozemcích sama hospodaří, většina svou půdu pronajímá za nevýhodných podmínek velkým zemědělským holdingům. Narace dokumentu je volena tak, aby zároveň oslovoval mladé lidi, proto jsou ve filmu použity nejen rozhovory s odborníky, dokumentární a také historické záběry, ukazující probíraná témata, řada exkluzivních leteckých záběrů české krajiny, ale také animovaný příběh, který diváka provází celým dokumentem.
Vstupné: zdarma.

pátek 24.1. / 20.00 hod.
GHOSTFACE & MARINA (MIKEŠ B-DAY PARTY)
Koncert.
Ghostface (post hc/rock n'roll)
Marina (deathcore)
Koncert a narozeninová party opavského umělce, multiinstrumentalisty a kulturního šamana aneb nálož tvrdé hudby v Artu! Po 7 letech opět pořádá velký koncert na oslavu svých narozenin, tentokrát vstupuje do nebezpečného věku 27 let a oslava to bude vskutku velkolepá.
Vstupné: předprodej 80,- Kč, na místě 100,- Kč.

sobota 25.1. / 20.00 hod.
SAŠA ŠPRUNCOVÁ & BRANISLAV DORKO + LUBOMÍR BUŽMA KHÝR
Dvojkoncert.
První dáma mezi opavskými zpěvačkami Saša Špruncová si jako svůj narozeninový recitál připravila komorní vystoupení v duu s kytaristou Branislavem Dorkem. V jejich podání tentokrát namísto country zazní jazzově laděné hity z 50.-60. let minulého století.
Lubomír BUŽMA Khýr, hráč na akustickou kytaru, dobro kytaru, banjo a také foukací harmoniku se věnuje akustické bluesové muzice s českými texty. Repertoár tvoří z velké části vlastní písničky a také tradicionály a gospely s originálními úpravami textů přeloženými do češtiny.
Vstupné: předprodej 120,- Kč, na místě 120,- Kč.

pondělí 27.1. / 18.00 hod.
DĚTI A TECHNOLOGIE
Přednáška z cyklu Pondělní káva s probačním pracovníkem.
Dobrý sluha, ale špatný pán i tak by se dal definovat neomezený přístup k technologiím. Závislostní potenciál mají pro děti a dospělé nejen hry na počítači, ale také sledování mediálního obsahu a sociální sítě. Moderní technologie dnes již neodmyslitelně patří ke našemu životu a budou jeho součástí i nadále. Kde je však rozdíl mezi tím jestli ovládáme my je nebo ony nás? Diskusi k tomuto tématu otevřeme společně s psycholožkou adiktologického centra při Psychiatrické nemocnici PhDr. Zuzanou Staňovou a též členy Opavského zastupitelstva dětí a mládeže.
Lektoři: PhDr. Zuzana Staňová - psycholožka adiktologického centra PN Opava
Mgr. Eva Holubová - koordinátorka týmu pro mládež za PMS Opava
členové Opavského zastupitelstva dětí a mládeže 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky