KLUB ART - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KLUB ART

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.klubart.cz

e-mail: obecni.dum@oko-opava.cz   jan.kunze@oko-opava.czpátek 1.11. / 20.00 hod.

MEME
Koncert členů skupiny Mandrage.
Novinka české hudební scény, která se exkluzivně objeví na koncertě v Opavě. Nedávno založené hudební duo MEME, které tvoří členové kapely Mandrage bubeník Matyáš Vorda a pianista František Bořík.
Vstupné: předprodej 90,- Kč, na místě 120,- Kč.pondělí 4.11. / 18.00 hod.
DĚTI 21. STOLETÍ
Přednáška z cyklu Pondělní káva s probačním pracovníkem.
Vyrůstali s mobilním telefonem v ruce a vše, co potřebují, si najdou na internetu - jsou tedy jiní než jejich rodiče? Jaký je svět dnešních dětí a mladistvých? Na tyto otázky se Vám pokusí odpovědět seminář Děti 21. století.
Lektor: Mgr. Hana Eleková - moped, Mgr. Veronika Charvátová - psycholog, zástupci Opavského zastupitelstva dětí a mládeže.
Vstupné: zdarma.středa 6.11. / 19.00 hod.
MISTŘE, O ČEM SE NEVÍ? - VALÉRIE ZAWADSKÁ
Dialog Karla Soukupa.
Poučný a zábavný dialog z hereckého prostředí. Populární herečka a dabérka Valérie Zawadská se s diváky podělí o své zážitky a historky.
Vstupné: předprodej 170,- Kč, na místě 200,- Kč.

čtvrtek 7.11. / 20.00 hod.
IRENA BUDWEISEROVÁ A JAKUB RACEK
Koncert.
Společný koncertní program Ireny a Jakuba. Zazní starší známé spirituály, ale také nové písně, duety, neotřelé kytarové doprovody, energie i lyrika.
IRENA BUDWEISEROVÁ: zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, která zpívá spirituály, gospely, blues, ale vše v nadčasových a neortodoxních aranžích. Vystudovala zpěv na konzervatoři v Praze. Byla 30 let členkou skupiny Spirituál Kvintet. Účinkovala ve muzikálech (Babylon, Sny svatojánských nocí), v Národním divadle zpívala v Oratoriu Bastard. Podílela se na celé řadě nahrávek, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája, Anděl. Spolupracovala s celou řadou vynikajících muzikantů např. Luďkem Švábenským, Zdeňkem Mertou, Františkem Kopem, Vítem Fialou atd. V současné době vystupuje se svou skupinou Blue Soul, v duu s Jakubem Rackem a je stálým hostem skupiny Plavci Honzy Vančury.
JAKUB RACEK: kytarista a zpěvák. Prošel skupinami mnoha žánrů. Bluegrassovou asociací ČR byl pět krát oceněn kytaristou roku. Podobného uznání se mu dostalo také ve zahraničí. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni pořádané americkou  SPBGMA ocenění „Best guitar player“. Byl dlouholetým členem pražského Monogramu a rakouského Nuggetu. S oběma skupinami vícekrát koncertoval ve USA. Spolupracoval s Radimem Zenklem, Pavlem Bobkem, Pavlínou Jíšovou, Ramblinem Rexem. Kromě dua s Irenou Budweiserovou člen skupiny Plavci.
Vstupné: předprodej 160,- Kč, na místě 190,- Kč.

pátek 8.11. / 20.00 hod.
EXPEDICE APALUCHA + BLUESQUARE
Koncert.
Nezaměnitelná součást opavské hudební scény, Expedice Apalucha, příchází s dnes jedinečným, spřáteleným, žánrově vyladěným dvojkoncertem nejen pro opavské posluchače po boku spřízněné neméně zaměnitelné novojičínské kapely Bluesquare - to bude pestrý večer!
Vstupné: předprodej 120,- Kč, na místě 150,- Kč.

sobota 9.11. / 20.00 hod.
SCARS OF THE INSANE + MINORITY SOUND + DIVERSITY
Koncert.
V rámci společného podzimního ,,WANNABE TOUR“ vystoupí  SCARS OF THE INSANE, MINORITY SOUND a DIVERSITY. Spojení těchto kapel slibuje večer plný kvalitní metalové hudby.
V hudbě Scars of the Insane uslyšíte melodické kytary v kontrastu s metalovou energií či strojovou rytmickou sekcí. To vše je podpořeno výrazným vokálem zpěvačky Ivany Svítkové, který se nad tímto vším nese v rockovém hávu. Poslední deska D.H.A.R.M.A. sklízí velmi pochvalné recenze nejen u nás, ale také v zahraničních médiích. Můžeme se těšit na velmi energickou show.
Mostečtí Diversity se vyznačují čistě instrumentální tvorbou bez zpěvů, která je doplněna samply, chorály, smyčci apod. Posluchači se můžou těšit na technickou hru všech členů, hutná sóla, řezání slapu basy a dunění dvojšlapky. Koncert této kapely slibuje hudební zážitek pro opravdové fajnšmekry. V průběhu září 2019 kapela vydává svůj první oficiální videoklip a  EP „Tree Of Life“, které představí živě.
Minority Sound se na scéně pohybují už dvanáct let, mají za sebou čtyři alba a to nejnovější s názvem „Toxin“ vám přijedou představit! Kapela se od začátku své existence soustředí na Cyber Metal, který s přibývajícími lety jenom zraje. Důkazem toho budiž skvělé recenze, které album sklízí od odborníků ale též laiků. Poslední deska je totiž to nejtvrdší, nejtemnější a nejpropracovanější co zatím Minority Sound nahráli. Připravte se na smršť cybermetalových riffů, temné elektroniky i tanečních rytmů!
Vstupné: předprodej 100,- Kč, na místě 130,- Kč.

středa 13.11. / 16.30 hod.
OPAVSKÉ ZASTUPITELSTVO DĚTÍ A MLÁDEŽE
ANEB CO MOHOU MLADÍ OVLIVNIT NEJEN VE SVÉM MĚSTĚ
Středeční přednášky se Slezským gymnáziem Opava.
Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže (OZDM) si v letošním roce připomíná 19 let své existence. Od roku 2013 pracuje jako jeden z kroužků Střediska volného času, předtím jeho činnost garantovalo Středisko environmentální výchovy Areka. OZDM je otevřené všem, kdo projevují zájem o veřejné dění v Opavě, a to ve věkové kategorii 12-26 let. Chcete-li vědět, do jakých aktivit se zastupitelstvo v minulosti zapojilo, o co usiluje ve současnosti a jaké má plány do budoucnosti, přijďte 13. listopadu besedovat s jeho koordinátorem Milanem Freibergem.
Vstupné: zdarma.

pátek 15.11. / 20.00 hod.
MUFF
Koncert.
Skupina Muff vznikla v roce 1999, ale své debutové album vydala až po deseti letech činnosti. Sestavu tvoří pětice osobitých muzikantů vytvářejících koláž na pomezí jazzu či rocku, v lehkém oparu psychedelie prolnuté elektronikou a samply.
Muff, pojmenovaní podle postavičky z dětského televizního pořadu, představují moderní kapelu v čele se saxofonistou Marcelem Bártou (Vertigo, Farma v jeskyni, Jazz Dock Orchestra), klávesistou Jakubem Zitkem (Aneta Langerová), baskytaristou Jakubem Vejnarem (Michal Ambrož & Hudba Praha), kytaristou Jiřím Šimkem (Electric Madness), bubeníkem Romanem Víchou (Ewa Farna, Martin Brunner Band). Na kontě mají kritiky velmi ceněná 3 alba. V roce 2019 Muff slaví 20 let vzniku a vydávají svou 4 řadovou desku opět u vydavatelství Polí5.
„Pětice Muff je all stars kapela české profesionální scény hudebníků mladší střední generace. Mluví se o nich převážně jako o hudebnících jazzových, ovšem záběr mají široký a pokrývá žánry od popu až po alternativu. Pro kapelu je typická radost z možnosti hrát si. Hudebníci nemají žádná omezení a mohou si dovolit sázet vedle sebe zcela rozdílné druhy hudby - vyložený jazzrock vedle psychedelických ploch, tvrdé s rockem hraničící a improvizačně odvázané kusy i silné melodie v nástrojových partech.” Ondřej Bezr, iDnes
„Silná témata nesená často unisonem kytary a tenor - či sopránsaxofonu, ostré aranžérské střihy a strhující figury spodku, ale i takřka lyrické momenty a pak zase zcela uvolněné pasáže, vše drží pohromadě a i po mnohonásobném poslechu je pořád co objevovat. Muff patří k tomu nejlepšímu, co v tuzemsku za poslední léta vzniklo.“ Daniel Konrád, Hospodářské noviny
Vstupné: předprodej 150,- Kč, na místě 180,- Kč.středa 20.11. / 18.30 hod.
20. LANGE NACHT DER KURZEN TEXTE
Der Lehrstuhl für Germanistik lädt ein.
Vstupné: zdarma.čtvrtek 21.11. / 19.00 hod.
FESTIVAL DEN POEZIE
TY SYČÁCI + ANATOL SVAHILEC
Poezie a koncert.
Ty Syčáci, v čele s legendárním Petrem Vášou se těší velké oblibě zejména díky svému nasazení na pódiu a strhující atmosféře, kterou dokáží během hraní vytvořit. Největšími devízami Těch Syčáků je nekompromisní, ostrý styl a vytrvalost ve ztvárňování vlastních představ. V roce 2018 vydali Ty Syčáci album The Tramp! volně navazující na album Eldorado z roku 2013. Společně tvoří dvě části jednoho celku, posledního dílu syčácké trilogie o dětech, rodičích a prarodičích, kterému předcházely experimentální „opery“ SSSS (2002) a Lišák je lišák (2005). Album vyšlo v říjnu 2018 při příležitosti výročí založení republiky.
Anatol Svahilec, po maturitě na Masarykově gymnáziu v Plzni krátce pracoval jako námezdní dělník a obchodní příručí. Do slam poetry vstoupil roku 2014, v témže roce získal titul mistra republiky, což se mu pak už nikdy nepovedlo. Své jevištní počínání zařazuje na pomezí poezie, fyzického divadla, tance sv. Víta a sokolské cvičenecké sestavy. Objevil obsesivní zálibu v rozsévání žánru po regionech a postupně našel drzost ke sólovým slamovým blokům. Tvoří pevné neimprovizované slamové texty. V roce 2014 realizoval vlastní návrh typu divadelní scény, tzv. „divadelní panoptikon“, v prostorách husitské modlitebny s názvem Panoptikon Barikáda na Žižkově, ve kterém účinkoval ve mystifikačním projektu maďarského souboru nového cirkusu Körforgalom Színház (překlad „Divadlo Kruhový objezd“). Svou slamovou tvorbu prezentoval mj. v Německu, Polsko, Belgii, Estonsku nebo v Ghaně. Samonákladem vydal autorský debutový sborník Emu mele maso, v roce 2018 vyšla již oficiálně sbírka Přece se to nevyhodí, na přelomu roku, na přelom roku je připravován třetí slamový sborník Motorové sáně. Přispívá do magazínu Legalizace a je nadšený wikipedista.
Vstupné: předprodej 150,- Kč, na místě 180,- Kč.

čtvrtek 28.11. / 19.00 hod.
ZIMNÍ BYLINKOVÁNÍ - BYLINKY PRO ZIMNÍ ČAS
Bylinný cyklus přednášek.
Zimní období je časem odpočinku a usebrání se. Pojďme se naučit od přírody skrz bylinky, jak o sebe pečovat v zimním období. Jaké byliny nás posílí, jaké uklidní, jaké nás zachovají v rovnováze. Na jaké orgány se v zimním období zaměřit, a jak vdechnout vánočnímu času jiný obraz než ten uspěchaný.
- vhodné byliny po „vánočním ládování“
- éterické oleje a bylinná vykuřovadla pro zimní čas
- výroba koupelových bylinných solí (pro koupele nohou či celotělové, v zimě nejvíce ceněné)
- byliny pro ledviny, močový systém, kosti, klouby, vlasy a nehty
Vstupné: předprodej 70,- Kč, na místě 100,- Kč.

sobota 30.11. / 20.00 hod.
TOTÁLNÍ NASAZENÍ, VISION DAYS
Koncert.
Totální nasazení, které v příštím roce oslaví třicet let na česko-slovenské hudební scéně vyráží na druhou část svého turné k aktuálnímu albu KAZOO OR DIE! (CD/LP). Po úspěšném jarním turné po kulturních domech zavítá kapela tento podzim do komornějších prostor česko, moravsko, slezsko, slovenských klubů. Na KLUBOFFKY TOUR 2019 si Totáči pozvali jako hlavního hosta kapelu Vision Days. Totální nasazení si navíc pro své fans připravilo také několik překvapení, která bude v průběhu podzimu postupně zveřejňovat.
Vstupné: předprodej 160,- Kč, na místě 200,- Kč. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky