STATUTÁRNÍ MĚSTO OPAVA - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
STATUTÁRNÍ MĚSTO OPAVA
Magistrát města Opavy
Horní náměstí 69, 746 26, Opava, tel.: +420 553 756 306


úterý 6.10. / 19.00 hod. / kostel sv. Václava
DUCH VĚČNÉ LÁSKY
Jana Boušková - harfa, Josef Špaček - housle, na programu Dvořák, Saint-Saëns, Ravel, Ysaÿe a světová premiéra skladby Davida Lukáše - L´esprit de I´amour éternel.
III. abonentní koncert statutárního města Opavy pro milovníky krásné hudby.

středa 7.10. / 19.00 hod. / kostel sv. Václava
3. ABONENTNÍ KONCERT JFO
Nicola Proksch - soprán, Kim Won - klavír, Petr Popelka - dirigent.
Program: Ligeti - Concerto Românesc, Glier - Koncert pro koloraturní soprán, Rachmaninov - Klavírní koncert č. 3.
Ve spolupráci se Statutárním městem Opava pořádá Janáčkova filharmonie Ostrava.

středa 28.10. / 19.00 hod. / kostel sv. Václava
ZAPOMENUTÝ ZVUK ROMANTISMU
Musica Florea s dirigentem Markem Štrynclem, na programu Antonín Dvořák - předehra k opeře Alfred, polonéza Es dur, symfonie č.3 Es dur.
IV. abonentní koncert statutárního města Opavy pro milovníky krásné hudby.

1.9. - 1.10.
FESTIVAL BEZRUČOVA OPAVA - LUX IN TENEBRIS ANEB SVĚTLO VZDĚLÁNÍ A VÝCHOVY
Program 63. ročníku Festivalu Bezručova Opava.

čtvrtek 1.10. / 16.00 hod. / klub Art
SOCHY VE VEŘEJNÉM PROSTORU - ZDARY A NEZDARY
Přednáška Václava Fialy s projekcí.

čtvrtek 1.10. / 17.00 hod. / Café Evžen
ČESI, POČÚVAJTE (IVANA GIBOVÁ - BORDELINE)
Křest audioknihy a autorské čtení.

čtvrtek 1.10. / 19.00 hod. / Slezské divadlo Opava
TOMÁŠ DIANIŠKA A IGOR OROZOVIČ: BEZRUKÝ FRANTÍK
Divadlo pod Palmovkou.
Groteska o klukovi, který nemohl obejmout svou milou, černočerná komedie podle skutečného příběhu.3.10. - 7.11.
DEN STROMŮ 2020
Podzim je tu a spolu s ním také oblíbený svátek zeleně, Den stromů. Letos se sice neuskuteční velká oslava v parku, ale těšit se můžete na celou řadu doprovodných akcí ve průběhu měsíců října a listopadu. První akcí budou komentované prohlídky městských parků a Arboreta v Novém Dvoře s vynikajícím dendrologem Miroslavem Frankem. Ty se uskuteční první víkend v říjnu a v neděli 18. října. Houbaři by rozhodně neměli přehlédnout výlet na houby v okolí Přerovce se zkušeným mykologem Vítem Balnerem. Ve sobotu 10. října se dozvědí nejen to, co všechno mohou vložit do svého košíku a poté následně sníst, ale také mnoho zajímavostí ze života hub. Sraz je na zastávce MHD linky 220 Suché Lazce, Přerovec. Především pro rodiny s dětmi je určen zážitkový program Mezi stromy v údolí Raduňky v sobotu 17. října plný her, tvoření a pohybu. Tvořit se bude také v rámci Lesního ateliéru ve Zvonku v Raduni - v sobotu 31. října si můžete vyrobit svůj vlastní originální šperk z přírodnin.
Na podzim nesmí chybět především veřejné výsadby. „Zasadit si strom a zanechat svou stopu v krajině pro budoucí generace mohou dobrovolníci hned na třech místech,“ pozvala koordinátorka EVVO Kateřina Durčáková s tím, že se sázet bude v sobotu 24. října u víceúčelové haly v Malých Hošticích, kde na zájemce čeká 26 dřevin. Ruku k dílu můžete přiložit také 7. listopadu mezi Vlaštovičkami a Jamnicí. Polní cestu tady oživí ovocné stromořadí. A pokud jste zatím ještě nebyli ve veřejném Lučním sadu mezi Zlatníky a Slavkovem, kde se mimo vysazeného jedlého lesa nachází také týpí a unikátní vodní čerpadlo poháněné větrem, jistě vám přijde vhod komentovaná prohlídka se průvodcem v sobotu 10. října. „Třeba se vám zde zalíbí natolik, že přijdete pomoci i při výsadbě keřového patra v neděli 25. října,“ dodala Kateřina Durčáková. Navštívit můžete promítání vítězných snímků z festivalu Ekofilm, které proběhne v Matičním domě ve čtvrtek 15. října, a výstavu na stromech v sadech Svobody u Obecního domu věnovanou moderním technologiím a tématu Práce (bez) budoucnosti. Závěr, konkrétně čtvrtek 5. listopadu 2020 v Knihovně Petra Bezruče, bude patřit pomoci zvířatům. Na besedě s Janem Kašinským ze Záchranné stanice v Bartošovicích, která funguje jako nemocnice pro zraněná divoká zvířata a opuštěná mláďata z celého kraje, se dozvíte, jak poznat, zda zvíře skutečně potřebuje naši pomoc, co je třeba udělat a kam se v takovém případě skutečně obrátit.22.4. - 7.11. / Dolní náměstí Opava
FARMÁŘSKÉ TRHY OPAVA
Farmářské trhy budou probíhat opět pravidelně každou středu a pátek od 6.30 do 14.00 hodin a každou sobotu od 6.30 do 12.00 hodin. Ve dnech státních svátků se trhy nekonají. Těšíme se na vás! 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky