SRUB PETRA BEZRUČE OSTRAVICE - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

MUZEA, ZÁMKY, HRADY > SLEZSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM
SRUB PETRA BEZRUČE OSTRAVICE

Ostravice, 739 14, Ostravice, tel.: +420 558 682 356, +420 732 974 060
www.szm.cz
e-mail:
spb@szm.cz


otevřeno:   
leden - duben: zavřeno, pouze pro předem ohlášené návštěvy
květen - říjen: út - ne 9.00 - 11.00 a 14.00 - 16.00 hod.
listopad - prosinec: zavřeno, pouze pro předem ohlášené návštěvySrub Petra Bezruče spravuje, stejně jako Památník Petra Bezruče v Opavě, Slezské zemské muzeum. Jedná se o instalovaný objekt, u něhož je důraz kladen na zachování autentické atmosféry srubu z doby, kdy v něm Petr Bezruč pobýval.
Srub Petra Bezruče na Ostravici získalo Slezské zemské muzeum jako součást dědictví po básníku Petru Bezručovi. Obytná část srubu byla ponechána v původní podobě i se zařízením interiéru, který si Bezruč sám navrhl. V přilehlém dřevníku byla v roce 1983 zbudována expozice s názvem „ Krajem Petra Bezruče“. Návštěvník srubu zde nalezne nejen autentické prostředí letního příbytku básníka, ale nutně chodí v jeho stopách, dotýká se životních příběhů básníka a především může poznat prostředí kraje pod Beskydem, jehož osud, v minulosti tak svízelný, zachytil básník ve svém stěžejním díle - ve Slezských písních.

Expozice:
KRAJEM PETRA BEZRUČE


sobota 8.9. - neděle 9.9. / 9.00 - 17.00 hod.
KOMENTOVANÉ PROHLÍDKY SRUBU PETRA BEZRUČE
Po oba dny budou mít návštěvníci možnost zúčastnit se komentovaných prohlídek Srubu Petra Bezruče. Bude vzdán hold Petru Bezručovi jakožto zapálenému beskydskému turistovi a připomeneme zejména básníkův vztah k Lysé hoře, jež ho vábila od jinošských let až do pozdního stáří. Akce se koná v rámci Dnů evropského dědictví ve spolupráci se Klubem českých turistů u příležitosti jubilejního 60. ročníku Bezručova výplazu na Lysou horu. Vstup zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky