KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czúterý 1.10. / 17.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě

PAVEL DOBROVSKÝ - AFGHÁNISTÁN: SAMOPALY A ČAJ
Přednáška s videoprojekcí, vstup zdarma. V přednášce Afghánistán: samopaly a čaj se podíváme do země, kterou známe spíše z televizních obrazovek jako válečnou zónu.čtvrtek 3.10. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
MARATON ČTENÍ
Knihovna Petra Bezruče v Opavě pobočka v Kateřinkách si připravila na čtvrtek 3. října 2019 Maraton čtení, který se odehraje nad stránkami knih plných dobrodružství.

úterý 8.10. / 17.30 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
JIŘÍ SLADKÝ - DVĚ TVÁŘE ÍRÁNU
Komentovaná prohlídka výstavy. Vstup zdarma.

úterý 8.10. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
JIŘÍ SLADKÝ - ÍRÁN POHLED DO ZÁKULISÍ
Přednáška s videoprojekcí, vstup zdarma. V přednášce Írán pohled do zákulisí se seznámíme s méně známými místy v Íránu, které přes své kouzlo zůstávají bokem turistického zájmu. RNDr. Sladký se Íránem zabývá dlouhodobě. Z cest po Íránu vznikly zatím dvě cestopisné knihy tematicky značně odlišné. Zatímco v první z nich, Írán plný mučedníků (Mladá fronta 2006), se autor věnuje té části zákulisí země, v níž se život řídí náboženskou tradicí a islámským právem, druhý titul Terijak znamená persky opium (Votobia 2006) přibližuje problematické postavení drog v perské historii a současnosti. Rozpracována je třetí kniha věnovaná poušti.čtvrtek 10.10. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
PETR NAZAROV - PUTOVÁNÍ SEVERNÍ INDIÍ - Z HIMALÁJE DO VÁRÁNASÍ
Přednáška s videoprojekcí, vstup zdarma. V Severní Indii navštívíme zajímavá místa, Dharamshala - místo současné tibetské exilové vlády, Rishikesh - na úpatí Himaláje se už od dob Beatles těší pověsti „hlavního města jógy“, Váránasí - jedno z nejstarších osídlených míst světa, nasajeme atmosféru Kumbh Mela největší hinduistické pouti plus uvidíme další zajímavosti Indie.

úterý 15.10. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
RADOMÍR ČÍŽEK - MAROKO: NA KOLE PŘES NEJVYŠŠÍ SEDLA ATLASU
Přednáška s videoprojekcí, vstup zdarma. V přednášce Maroko: Na kole přes nejvyšší sedla Atlasu se vydáme do Afriky. Cílem výpravy bylo zdolat nejvýše položená sedla Atlasu a poznat život v těžko přístupných oblastech. Během 14 dnů se Radomíru Čížkovi podařilo ujet přes 1700 km (z toho více než 300 mimo asfalt), nastoupat cca 24 500 výškových metrů a zdolat 14 sedel vyšších než 2000m. Nejvyšším vrcholem byl Tirsafane ve výšce 3071m. To vše v teplotách mezi 30-40°C, a navíc během ramadánu. Přednáška však nebude ani tolik o přírodě a kondičních výkonech, jako spíše o místní kultuře nebo zvycích a především o neobvyklých setkáních a nahlédnutí do každodenního života lidí žijících v nejodlehlejších horských oblastech, kam nejezdí turisté a kudy převážně vedla jeho trasa.úterý 22.10. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
ALENA A JIŘÍ MÁROVI - KANADA A USA
Přednáška s videoprojekcí, vstup zdarma. Přednáška Kanada a USA nás zavede na nový kontinent. Cestovatelé Alena a Jirka Márovi projeli napříč Kanadou z východu až na západní pobřeží. Poznali významná města a procházeli se překrásnou přírodou. Cestu jim zkřížil los, medvěd či bizon. Na cestě se koupali, ale talé koulovali a zažili celou řadu veselých i dramatických historek. Zpět do Montrealu jeli pro změnu přes USA a navštívili další unikátní místa. Za všechny jmenujme Mount Rushmore, Niagarské vodopády nebo New York, který jim vehnal i slzy do očí. Zveme vás na přátelské posezení plné dobrodružných i humorných zážitků. Jiří Mára je autorem dvaceti cestopisných knih či dokumentárních filmů z různých koutů světa. Alena Márová zachycuje cestovatelské zážitky na fotografie.

úterý 29.10. / 17.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
RADEK KUBLA - STAROVĚKÝ EGYPT
Přednáška s videoprojekcí, vstup zdarma. Přednáška Radka Kubly je doslova nabitá novými informacemi z egyptské historie. Společně vychutnáme neuvěřitelnou krásu tajuplných míst a zároveň nahlédneme do dávné minulosti.středa 30.10. / 10.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
KLUB MAMINEK - POHÁDKOVÝ PODZIM
Knihovna Petra Bezruče v Opavě pobočka v Kateřinkách připravila pro nejmenší setkání Klubu maminek na téma Pohádkový podzim, vstup zdarma.

čtvrtek 31.10. / 17.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
SPOLEK DO NÁRUČE - BESEDA O NÁHRADNÍ RODIČOVSKÉ PÉČI
Vstup zdarma.

1.10. - 31.10.
JIŘÍ SLADKÝ - DVĚ TVÁŘE ÍRÁNU
Výstava fotografií.
Výstava Dvě tváře Íránu se z více úhlů pohledu soustřeďuje na způsob života a na hmotnou i duchovní kulturu Islámské republiky Írán. Vystavené snímky pořídil autor na bazárech i v ulicích měst, v mešitách, během muslimských poutí, v ústraní lesních pikniků i v prostředí odlehlých vesnic, kam se během svých mnoha íránských cest dostal. Záběry zachycují dvě tváře - dvě protikladné podoby tamního života: sakrální a civilní, které se ve Íránu pozoruhodně prolínají a často staví pozorovatele do nečekaných situací.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.3.10. - 19.12.
TO JE HRAČKA!
Výstava prací studentů SŠUP Opava.
Výstava zachycuje práce studentů vytvořené v letech 2017 - 2019. Průřezová výstava oboru Tvorba hraček a herních předmětů na Střední škole průmyslové a umělecké Opava zachycuje ukázky prací studentů a dokumentuje, co všechno lze vykouzlit z běžně dostupných materiálů.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době oddělení: po, út, čt 8.00 - 18.00, st zavřeno, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.1.9. - 31.10.
AUSTRÁLIE
Fotografická výstava Jiřího Hajduka.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.1.9. - 31.10.
PŘÍRODA A MY
Výstava fotografií Karla Vlny a Ivo Tomečka.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky