KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czúterý 6.2. / 17.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky

RADOMÍR ČÍŽEK - GRUZIE - CESTOVATELSKÁ CYKLOPŘEDNÁŠKA
S nadšeným cestovatelem a sportovcem se můžete osobně setkat na besedě na pobočce v Opavě Kateřinkách. Bude vyprávět o svých zážitcích z výpravy napříč Gruzií. Radomír Čížek, bývalý vrcholový sportovec, nyní trenér mládežnického hokeje je nadšeným zastáncem low cost cestování. Jakmile čas dovolí, ihned šlape do pedálů a vydává se za nevšedními cestovatelskými zážitky. Rád cestuje po východní Evropě, která je finančně nejdostupnější a není ještě tolik dotčena komerční turistikou. Na kole se vydal až na pomezí Evropy a Asie do Gruzie. Při svých cestách využívá Couch Surfing, což je ubytování u místních lidí. Poznává tak život obyvatel, který by při klasickém cestování neměl možnost poznat.
Vstup zdarma.

úterý 13.2. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
VIKTORIE HLAVÁČKOVÁ -
PĚŠKY DO ISTANBULU... A DÁL S PÁDLEM A PALCEM NAHORU
Přednáška při které neusnete, ani kdybyste si to nakrásně přáli...
Co všechno, ale vlastně mnohem víc, se dá zažít za půl roku s lehkým batohem, s nižším rozpočtem než průměrná měsíční mzda v ČR a s výrazně minimalizovanou ekostopou. To vám prozradí mladá cestovatelka Viktorka Hlaváčková.  O svém cestování a všemožných vychytávkách se s Vámi podělí v přednášce o jedné ze svých etap „Viktorčiných cest tam“. V roce 2016 se zúčastnila help campu v české vesnici Gernik v jižním Rumunsku, když se nabažila práce na polích, vyrazila odtud na pěší pouť do Istanbulu. Prošla kaňonem řeky Nery, navštívila českou vesnici v Srbsku, nesčetněkrát se koupala v Dunaji, vylezla na nejvyšší vrcholy Srbska, Bulharska, Makedonie a Řecka, nechala se pokousat psem, sólo prostopovala v kruhu kus Balkánu, potkala mnoho báječných lidí, chytila blechy, prochodila sedmero pohoří a viděla čtvero moří, deset nocí usínala v rytmu brokovnic, ale nakonec do Istanbulu přeci jen po svých došla. Tím však její cesta zdaleka neskončila, neboť Turecko je země plná dech beroucí krásy a jeho obyvatelé jsou lidé otevřených srdcí. V Istanbulu žila u místních lidí, s českým kamarádem se prostopovali až na jižní pobřeží a splnili si svůj malý sen brázdit moře na seakajaku. A úplně nakonec svého putování skončila v bulharských horách, kde další měsíc a půl strávila dobrovolničením na organické farmě.
Vstup zdarma.

středa 14.2. / 10.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
KLUB MAMINEK - KARNEVAL
Knihovna Petra Bezruče v Opavě, pobočka v Kateřinkách připravila další setkání Klubu maminek. Tentokrát všechny srdečně zveme na Karneval.

úterý 20.2. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
DÁŠA REMEŠOVÁ - JAPONSKO 85 000 KROKŮ ZA KRÁSAMI OSTROVA HONŠÚ
Nadšená obdivovatelka přírody a dlouholetá vysokoškolská pedagožka se u opavské veřejnosti zapsala svým cyklem přednášek z oblasti zahradnictví. V únorové přednášce nás zavede na Honšú - největší z japonských ostrovů. Japonsko - to nejsou jen zahrady či sakury, ale především zajímavosti historicky významných měst jako např. Tokio, Ósaka, Kjóto, Nikko, střet vyspělé techniky s tradičními zvyky, střet původní se současnou architekturou, okouzlení historií. Zažijeme Japonsko všemi smysly, navštívíme významné památky, také pověstné japonské zahrady a alespoň očima ochutnáme něco z japonské gastronomie. Přednáška přinese mix známých i méně známých postřehů ze Země vycházejícího slunce.
Vstup zdarma.

úterý 27.2. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
KATKA KREJČOVÁ - 21 NEJÚŽASNĚJŠÍCH MÍST SVĚTA A CO VÁS CESTOU MŮŽE POTKAT
Co vás může potkat na šestnáctiměsíční cestě kolem světa, když se přesouváte pěšky nebo stopem, bydlíte u místních nebo ve stanu, část cesty s sebou máte dvě děti, chcete se potápět, vylézt na šestitisícovku, vidět, co jste ještě nikdy neviděli, a poznat svět na dřeň? Někdy to může trochu bolet, často to není ani trochu pohodlné, ale rozhodně to bude stát za to! O cestě z Ohňové země až na Aljašku, na tropické ostrovy Tichého oceánu, kolem dokola Novým Zélandem, prostředkem skrz Austrálii, křížem krážem Jihovýchodní Asií, a přes Čínu, Mongolsko a Rusko zase zpátky domů. A jaká jsou ta nejúžasnější místa na světě? Uvidíte!
Vstup zdarma.VÝSTAVY:

1.2. - 28.2.
JAK SLOVA PSANÁ NA VODU, JAK ZRNKO PÍSKU V PERLORODCE …
Výstava prací žáků VO ZUŠ Vladislava Vančury Háj ve Slezsku a členek Dámského výtvarného klubu při SVČ Opava je oslavou jednoho z přírodních živlů. Práce se tematicky dotýkají vody. Kresby, grafiky, frotáže, koláže a malby objevují křehkost mušlí a lastur, odkrývají krásu nádob na vodu, zkoumají hladinu vody...
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, pá 8.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.
Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 1.2. v 17.00 hodin.

2.1. - 30.3.
MAGICKÉ OSMIČKY V HISTORII 20. STOLETÍ
Výstava představí knihy z fondů naší knihovny, které se zabývají historickými mezníky české historie výše uvedených výročí, výstava bude doplněna fotografiemi a památkami pamětníků.
Výstava se nachází v Knihovně Petra Bezruče v Opavě v oddělení pro dospělé čtenáře. Výstava je přístupná v provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, pá 8.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.

2.1. - 28.2.
PTÁCI ZAHRAD, POLÍ A LUK
Výstava prací fotografa Břetislava Lazeckého.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.

2.1. - 28.2.
JIŘÍ NOVÁK - KRAJINA MÉHO DOMOVA
Bilancující výstava fotografií přináší průřez tvorbou doyena opavských fotografů.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky