KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czúterý 8.9. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě

ALENA A JIŘÍ MÁROVI - KOSTARIKA A PANAMA
Cestovatelská přednáška.
Manželé Alena a Jiří Márovi patří mezi naše cestovatelské oblíbence. Na jejich poutavě zpracované přednášky se již řadu let těší opavské publikum a jezdí na ně také zájemci ze blízkého i vzdálenějšího okolí, kam se Márovi třeba hned tak nedostanou. Zimní měsíce tráví Márovi na nových expedicích, o své zážitky z loňské cesty po Střední Americe se přijdou podělit také s opavským publikem. V Panamě kromě známého průplavu dokonale prozkoumali chudinskou čtvrť, kde zjistili, jak funguje drogová mafie nebo kohoutí zápasy. V Kostarice projížděli národními parky s mnoha endemickými zvířaty anebo rostlinami. Koupali se v termální řece, sami vyráběli z kakaových bobů čokoládu a na rozsáhlých plantážích ochutnávali čerstvé ovoce. Promítané fotografie a videoukázky doprovodí svým typickým humorem i dramatickým komentářem.středa 23.9. / 10.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
KLUB MAMINEK
Knihovna Petra Bezruče v Opavě pobočka v Kateřinkách připravila pro nejmenší setkání Klubu maminek na téma Loučíme se s létem, vstup zdarma.


1.9. - 16.10.
LABYRINTY V NÁS
Výstava.
Dvě slavná díla J. A. Komenského volně inspirovala k tvorbě členky Dámského výtvarného klubu SVČ Opava a žáky ZUŠ Vladislava Vančury Háj ve Slezsku v Knihovně Petra Bezruče. V díle J. A. Komenského Labyrint světa a ráj srdce jsme našli inspiraci ve cestách, chodníčcích, slepých či klikatých uličkách, které nás mohou vést do neznáma, nebo nás zavedou do nitra nás samých. Vznikly drobné perokresby a kresby, které na výstavě kontrastují s monumentálními pastely. Grafiky obsahově i formou inspirované dalším dílem Svět v obrazech (Orbis Pictus) nám umožňují nahlédnout do ženského světa, který je plný drobností, maličkostí, vůní a chutí.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.
Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1.9. v 17.00 hodin.1.9. - 1.10.
VZDĚLÁVÁNÍ PRO VŠECHNY - ODKAZ J. A. KOMENSKÉHO
Výstava.
Život Jana Amose Komenského byl plný výzev, zvratů a životních zkoušek. Největší spisovatel a reformátor pobělohorské emigrace jim ale všem čelil s obdivuhodnou houževnatostí a vnitřní silou. Měl celoživotní sen, toužil vidět nápravu celého lidstva. Věděl, že věci lidské nejsou v pořádku, ale byl také přesvědčen, že nejsou ztraceny, že ještě není pozdě na jejich nápravu. Výstava, kterou připravilo Národní pedagogické muzeum knihovna J. A. Komenského v Praze, představuje životní osudy J. A. Komenského, seznamuje s jeho přelomovým dílem a dodnes moderními učebnicemi, filozofickým odkazem a reflexí jeho života i díla v umění. Nalezneme zde také výběr stále platných myšlenek z díla této nadčasové osobnosti. Letos si jeho odkaz připomínáme při příležitosti 350 let od jeho úmrtí 15. listopadu 1670.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.3.8. - 30.9.
PROŠÍVANÁ KRÁSA PATCHWORKU
Výstava výrobků z různě barevných látek, které vytvářejí geometrické vzory a říká se jim PATCHWORK. Díla pocházejí ze soukromé tvorby naší čtenářky a jsou pochopitelně doplněna knihami z fondu dospělého oddělení.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době oddělení: po, čt 9.00 - 18.00 hod., út 9.00 - 16.00 hod., st, pá zavřeno, vstup zdarma.1.9. - 31.10.
Z ULIC ZEMĚ SVATÉ
Fotografická výstava Barbory Macháčkové.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.1.9. - 31.10.
PTÁCI A PŘÍRODA
Fotografická výstava Karla Vlny a Ivo Tomečka.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky