KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czúterý 5.3. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě

SAŠA RYVOLOVÁ - ISLAND KRAJINA SOPEK A LEDOVCŮ
Cestovatelská přednáška.
Výprava do čarovné krajiny jezer a duhově zbarvených horských štítů, tisíců vodopádů, spících sopek, ledovců a gejzírů nás zavede k místu nejstaršího evropského parlamentu Thingvellir v největší příkopové propadlině, oddělující euroasijskou a americkou kontinentální desku. Čekají nás také Duhové hory, termální koupele, bublající bahenní jezírka a bizarní skalní útvary, výprava za pozorováním velryb v Húsavíku i úžasné ledovcové jezero Jokulsarlón s tančícími krami a tuleni. Krátce se zastavíme i na Faerských ostrovech, kde na ostrově Mykinas budeme pozorovat největší kolonií papoušků Severu - papuchalků. A to zdaleka není všechno!

úterý 12.3. / 17.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
HOMEOPATIE
Beseda se známou opavskou homeopatkou paní Ilonou Kašnou. Rezervace nutná prostřednictvím e-mailu katerinky@okpb.cz.

úterý 19.3. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
MARKÉTA PEGGY MARVANOVÁ - ČEŠI PŘIJALI EXTRÉMNÍ VÝZVU
Přednáška s videoprojekcí.
Přednáška o českém prvenství na extrémní výzvě Lapland Extreme Chalenge. Jaká úskalí musí člověk překonat při zdolávání 1049 kilometrů dlouhé trati vedoucí skrze zasněženou krajinu polárního kruhu? A jaké je strávit v mrazu 27 dní a 13 hodin? To Vám představí veselá Markéta Peggy Marvanová, která se spolu se svým přítelem Adamem Záviškou stala první a dosud jedinou ženou, která tuto výzvu pokořila.

pátek 29.3. / 17.00 hod.
NOC S ANDERSENEM
V pátek 29. 3. se v Opavě již po 17 otevřou dveře knihovny v nočních hodinách v rámci celorepublikové akce Noc s Andersenem. I letos je pro spáče připraven bohatý program. Nejprve děti navštíví Minizoo Opava a po návratu se mohou ponořit do světa hlavolamů. Průvodcem jim bude pan Lederer. Letošním tématem Noci s Andersenem je 70. výročí vzniku nakladatelství Albatros. Všechny soutěžní úkoly během celého večera budou zaměřeny na knihy vydávané v tomto nakladatelství.  

úterý 2.4. / 17.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
JARNÍ TVOŘENÍ
Workshop Hany Režnarové s názvem Jarní tvoření (květinové aranžmá).

středa 10.4. / 10.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
KLUB MAMINEK
Knihovna Petra Bezruče v Opavě pobočka v Kateřinkách připravila pro nejmenší setkání na téma Velikonoce.1.3. - 29.3.
VLADIMÍR DUDA - PTÁCI ŘECKA
Fotografická výstava.
Krnovský fotograf Vladimír Duda se spolu s opavským přírodovědcem Jakubem Kubačkou vypravil v dubnu 2018 do Řecka do oblasti Jónského moře k jachtařskému městu Preveza na Prevezský poloostrov. Cestou účastníci navštívili i ptačí rezervaci na umělé vodní nádrži Kerkini u řecko-bulharské hranice. Snímky zachycující ptactvo v této oblasti představí výstava, která bude v březnu 2019 na hlavní budově Knihovny Petra Bezruče Opava.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.3.1. - 29.3.
HLAVOLAMY DUŠANA LEDERERA
Výstava známého sběratele hlavolamů z nedalekých Větřkovic nás zavede do světa spletitých řešení a vychytávek. Každý měsíc se uskuteční workshop pro školy, sledujte web knihovny.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st zavřeno, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.1.3. - 30.4.
MOJE MAKRO MIKRO
Výstava klauzurních prací studentů 2. ročníku SŠPU Opava.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.1.3. - 30.4.
JIŘÍ NOVÁK - BAREVNÉ VIDĚNÍ KRAJINY
Fotografická výstava.
Výstava fotografií Jiřího Nováka přibližuje návštěvníkům knihovny krásy okolí řeky Moravice a vesnic, které ji lemují.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky