KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czčerven - srpen 2018

VEZMI KNIHU NA PRÁZDNINY
Máte dlouhou chvíli? Zapomněli jste doma knihu nebo časopis? Na městském koupališti si s tímto problémem nemusíte dělat těžkou hlavu. Knihovna Petra Bezruče v Opavě připravila na letošní léto pro návštěvníky městského koupaliště již 5. ročník akce „Vezmi knihu na prázdniny“. Stejně jako v minulých letech pracovníci knihovny v rámci aktualizace knihovního fondu nachystali řadu vyřazených duplikátů a starších knih nebo knižních darů od čtenářů, pro které nemáme v knihovně další využití. Pro letní četbu volíme zejména detektivky, romány pro ženy i knihy pro děti, které vám pomohou zpříjemnit letní dny. Knihy budou tradičně umístěny v prostoru městské plovárny, budou volně k dispozici. Návštěvníci koupaliště si tak budou moci od 17. června, kdy se koupaliště otevírá veřejnosti, zpříjemnit pobyt u vody četbou. Nedočtenou knihu není nutné vracet zpátky. Čtenáři si ji mohou odnést a vrátit ji na koupaliště až po dočtení, nebo třeba nevracet vůbec a dát ji k přečtení někomu dalšímu. Pokud se kniha zalíbí natolik, že si ji vezmou třeba na výlet nebo dovolenou, mohou zaslat fotografii na facebook knihovny. Více informací na www.kpbo.cz nebo na facebooku Vezmi knihu na prázdniny, který bude aktuální s otevřením provozu na městském koupališti.
Loni jsme na koupaliště dovezli během letních měsíců přes 3000 knih. Ohlasy od návštěvníků byly velmi příznivé, přímé reakce máme od našich čtenářů nebo od veřejnosti z facebooku. Knihy jsou označeny speciální nálepkou, kterou pro tuto akci navrhl opavský výtvarník Bořek Frýba, aby nebyly nijak zaměnitelné s řádnými výpůjčkami z naší knihovny. Pro naše registrované čtenáře jsou stále k dispozici také elektronické knihy, které si mohou kdekoliv čtenáři stáhnout. Stačí jen připojení na internet a platná registrace v naší knihovně. Více informací o elektronických knihách najdete na stránkách knihovny http://kpbo.cz/elektronicke-knihy/ s návodem jak na to.
Děkujeme Technickým službám Opava za vstřícnost a spolupráci při realizaci projektu. Věříme, že touto akcí oslovíme nejen naše čtenáře ale také veřejnost, která našich služeb dosud nevyužívá.VÝSTAVY:

9.7. - 11.9.
LÍSTEK Z PAMÁTNÍKU ANEB NOSTALGIE PRVNÍ REPUBLIKY
Výstava.
Výstava členek Dámského výtvarného klubu a žáků ZUŠ Vladislava Vančury z Háje ve Slezsku se věnuje tématice první republiky. Inspirací pro citlivé koláže členek DVK byly krásné ateliérové fotografie nevěst, právě oddaných párů nebo fotografie zachycující svaté přijímání či významné rodinné události, které jsme našli ve starých albech. Z těchto fotografií vybraly dámy detaily a v kresbě je přenesly na papír. Krajka, která zdobila sváteční šat, se stala hlavním námětem grafických listů, papírorytů. Malby s motivy domova doplňují hry s tiskátky, které připomínají ubrus pro stůl, ke kterému se rodina scházela ve chvílích všedních i svátečních. Nakonec jsme se nechali inspirovat zdobným písmem veršíků, které se obvykle psaly do památníčků. Žáci se připojili perokresbou se východiskem, tím byl fragment kresby ze starého památníku, který každý žák dotvořil po svém a zdokumentovanou výtvarnou akcí, kterou si žáci prožili na letošním květnovém plenéru. Ve skupinách rekonstruovali atmosféru, šaty a kytice svatebních a rodinných fotografií, samozřejmě vybraných z dávných alb jejich prababiček a pradědečků. Z této doby nás oslovila elegance, klid, lidské zastavení, které z fotografií čiší a nyní je tak vzácné. Ohlédnutí na počátek minulého století bylo pro členky DVK i žáky ZUŠ velmi inspirativní a silné.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út, st, pá je zavřeno, vstup zdarma.9.7. - 31.8.
OPAVA - PERLA SLEZSKA
Výstava historických pohlednic.
Opavu v dobách dávných i momentky, které si pamatujeme z dětství, připomíná výstava pohlednic ze soukromé sbírky. Přijďte si zavzpomínat na zákoutí, která už nenávratně zmizela v propadlišti času, porovnat, jak se měnila tvář města v uplynulých 100 letech. Přes těžké újmy, které město prožilo zejména ve válečných letech, si stále uchovává své kouzlo a jedinečnost, kterou jinde nenajdete.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době knihovny: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út, st, pá je zavřeno, vstup zdarma.

9.7. - 31.8.
FOTOGRAFICKÁ VÝSTAVA
Výstava fotografií spolku Klubu Kavárenských Fotografů.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út, st, pá je zavřeno, vstup zdarma.

9.7. - 15.9.
DAVID BUBENÍK - OHLÉDNUTÍ
Fotografická výstava.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út, st, pá je zavřeno, vstup zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky