KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czúterý 6.11. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě

ANTONÍN VAŠÍČEK - VELKÉ TAJNOSTI
Přednáška.
Neuvěřitelná fakta, tajemné nálezy, paranormální úkazy, utajené skutečnosti, historické otazníky, překvapivé hypotézy, přísně tajné konspirace. Současné senzační objevy přinášejí víc záhad než poznání, to vše Vám nabízí dnešní přednáška se známým záhadologem a scénáristou  Arnoštem Vašíčkem.

úterý 13.11. / 17.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
VINNÁ STEZKA S ROBERTEM ZWINGEREM - VE VÍRU BUBLINEK
Přednáška.
Knihovna Petra Bezruče v Opavě, pobočka v Kateřinkách Vás zve na svatomartinské posezení s názvem Ve víru bublinek. Přednáška Roberta Zwingera na téma sekty, šampaňské a jiná šumivá vína.

úterý 20.11. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
DÁŠA REMEŠOVÁ - JAPONSKO - 85 000 KROKŮ ZA KRÁSAMI OSTROVA HONŠÚ II.
Přednáška.
Nadšená obdivovatelka přírody a dlouholetá vysokoškolská pedagožka se u opavské veřejnosti zapsala svým cyklem přednášek z oblasti zahradnictví. V listopadové přednášce nás zavede podruhé na Honšú - největší z japonských ostrovů. Japonsko - to nejsou jen zahrady a sakury, ale především zajímavosti historicky významných měst jako např. Tokio, Ósaka, Kjóto, Nikko, střet vyspělé techniky s tradičními zvyky, střet původní se současnou architekturou, okouzlení historií. Zažijeme Japonsko všemi smysly, navštívíme významné památky, také pověstné japonské zahrady a alespoň očima ochutnáme něco z japonské gastronomie. Přednáška přinese mix známých i méně známých postřehů ze Země vycházejícího slunce.

středa 21.11. / 10.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
KLUB MAMINEK - KOLEČKA
Knihovna Petra Bezruče v Opavě, pobočka Kateřinky, připravila dopoledne plné her, výtvarných aktivit a písniček (v rámci projektu S knížkou do života).
Vstup zdarma.

čtvrtek 29.11. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
PETR KŮDELA - SÁM S OCEÁNEM
Přednáška.
Jachtař Tomáš Kůdela přichází s novou přednáškou, tentokrát z plavby kolem norských fjordů, kterou uskutečnil v květnu letošního roku.
Tomáš Kůdela měl velký sen. Chtěl zažít absolutní svobodu a nezávislost. Prošel dlouhou cestu než si uvědomil, že tyto kvality mu poskytuje moře a oceán. V roce 2016 se jachtařský instruktor Tomáš Kůdela vydal na 4 měsíční plavbu Atlantickým oceánem. Na jeho cestě ho doprovázeli lidé, kteří chtěli na svém životě něco změnit, prožít sílu přítomného okamžiku a spojení sami se sebou. Na Bermudech však nastal zlom. Tomáš nejtěžší úsek plavby musel plout úplně sám a vypořádat se mimo jiné s 45 minutovými intervaly na spánek. Přijďte se podívat na záběry z plavby a poslechnout si vyprávění, jak o totálním vyčerpání, ztrátě autopilota, ale také pocitu svobody a nalezení sebe sama.VÝSTAVY:

1.10. - 20.12.
LUCIE OSTRÁKOVÁ - EVOLUCE PORCELÁNU
Výstava.
Projekt je zaměřen na tvorbu porcelánových produktů a následného zpracování přebytečné porcelánové hmoty k výrobě šperku. Porcelán se dostává do jiné roviny, slouží nám v podobě užitkového porcelánu a my jemu k prezentaci šperku.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st zavřeno, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.8.10. - 9.11.
ADAM ROKOSZ - BLÍŽ K PRAVDĚ („BLIŻEJ PRAWDY“)
Výstava.
Srdečně Vás zveme na zahájení fotografické výstavy Blíž k pravdě („Bliżej prawdy“). Výstava představuje osobitou fotografickou výpověď bratra řádu dominikánů Adama Rokosze. Jeho fotografie se snaží být odrazem pravdy. Pravdy, ke které je třeba se dopracovat a nakonec se o své vidění pravdy podělit s ostatními, o vše, co pochopil. Pravda - veritas je ústřední motto řádu dominikánů, proto bratři dominikáni kážou slovo boží všem a všude, všemi myslitelnými způsoby. Každý to dělá jinak. Páter Adam Rokosz fotografuje, a když fotografuje, tak se v podstatě modlí. Z hlediska fotografie je pojetí pravdy fascinující a též nekončící proces. Umělcova vize vyžaduje konfrontaci s reálným životem. V tomto smyslu jsou veškeré Adamovy fotografie neupravené a nestylizované, mají vysokou vypovídací hodnotu. Projekt „Blíž k pravdě“ zprostředkovává pravdu o světě pohledem kazatele - fotografa.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.12.11. - 30.11.
TAJNÁ DVOJKA - KLÁRA SMOLÍKOVÁ A VIKTOR SVOBODA - KOMIKS
Výstava.
Výstava k detektivní knižní sérii Tajná dvojka A + B, kterou píše Klára Smolíková s Jiřím W. Procházkou. Na výstavních panelech jsou k vidění ilustrace talentovaného ilustrátora Viktora Svobody ze všech tří publikovaných dílů (Zločin mezi dinosaury 2016, Poprask mezi dinosaury 2017 a Zbloudilá střela 2017) a obsahují vždy také jeden hravý úkol. Šest panelů je tvořeno komiksovými příběhy pro komiksovou revue Bublifuk s kresbami Viktora Svobody. Komiksy obsahují tři detektivní příběhy a je opět na čtenářích, aby je vyřešili.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.1.11. - 31.12.
MOTÝLI
Výstava fotografií pana Břetislava Lazeckého.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.1.10. - 31.12.
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ KLUBU KAVÁRENSKÝCH FOTOGRAFŮ
MEZI DVĚMA SVĚTY
Fotografická výstava.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky