KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KNIHOVNA PETRA BEZRUČE V OPAVĚ

Nádražní okruh 27, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 005
www.kpbo.cz
e-mail:
okpb@opava.czúterý 15.1. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě

LENKA KLEMENTOVÁ - MADEIRA - OSTROV VĚČNÉHO JARA
Přednáška s videoprojekcí.
Opavská cestovatelka Lenka Klementová představí v první lednové přednášce Madeiru - ostrov věčného jara. Madeira je také nazývána květinovým košem Atlantiku, ostrovem květů nebo rájem uprostřed Atlantiku. Ostrov sopečného původu přitahuje pozornost turistů po celý rok. Kromě známých turistických letovisek a botanických zahrad nabízí netušené možnosti putování kolem levád (zavlažovacích kanálů), kterými je ostrov obetkán.

úterý 22.1. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
VLADIMÍR LEMBERK - NEPÁL
Přednáška s videoprojekcí.
Dříve učitel, nyní muzejník, cestovatel a popularizátor přírody. Do Opavy zavítá se svou přednáškou o Nepálu. Jak vypadala tato země na střeše světa v dubnu roku 2015 jen pár dnů a hodin před ničivým zemětřesením? A jak po něm? Většina návštěvníků míří jen na horské treky, my se však mimoto pokusíme proniknout pod pokličku života místních obyvatel, necháme se nadchnout neuvěřitelně kýčovitou krásou rozkvetlých rododendronových lesů, přivstaneme si na východy Slunce, které bude vycházet za osmitisícovkami a prozkoumáme středověké chrámy (třeba i s erotickými výjevy). A víte, vůbec, kde v Nepálu bydlí živá Bohyně …?

středa 23.1. / 10.00 hod. / Knihovna Petra Bezruče v Opavě - pobočka Kateřinky
KLUB MAMINEK
Knihovna Petra Bezruče v Opavě pobočka v Kateřinkách připravila setkání Klubu maminek na téma Zima.

úterý 29.1. / 18.00 hod. / sál Knihovny Petra Bezruče v Opavě
DÁŠA REMEŠOVÁ - ZAHRADY VČERA, DNES A ZÍTRA
Přednáška.
Dáša Remešová působila více než 30 let na Vysoké škole zemědělské v Lednici jako vysokoškolský pedagog. Zahrady jsou její celoživotní láska, o čemž jsme se mohli v letech uplynulých přesvědčit v cyklu přednášek zaměřených na zahradní flóru. O tom, jaké zahrady byly in v minulosti a kam směřuje vývoj okrasných i užitkových zahrad, se dozvíte na naší lednové přednášce. Kdo je v zimě teoreticky připraven, není s novou zahrádkářskou sezónou překvapen!2.1. - 31.1.
ČLOVĚK - ZEMĚ - PŘÍRODA
Výstava KKF.
Klub Kavárenských Fotografů (KKF) je volné sdružení amatérských fotografů, které vzniklo v 90. letech minulého století. Vystavuje již dlouhá léta v pobočkách Knihovny Petra Bezruče v Opavě, a to v Kylešovicích a Kateřinkách. Teď poprvé klub dostal možnost opravdu velké reprezentativní výstavy v prostorách hlavní knihovny. Vystavené fotografie jsou z větší části nové, ještě nikde nevystavované. Členové Klubu Kavárenských Fotografů se zabývají převážně tématikou krajiny a přírody, ale zabrousí také do oblasti portrétu nebo street fotografie.
Výstava se nachází ve vestibulu Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná ve provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st 8.00 - 15.00, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.

3.1. - 29.3.
HLAVOLAMY DUŠANA LEDERERA
Výstava známého sběratele hlavolamů z nedalekých Větřkovic nás zavede do světa spletitých řešení a vychytávek. Každý měsíc se uskuteční workshop pro školy, sledujte web knihovny.
Výstava se nachází v oddělení pro dospělé čtenáře Knihovny Petra Bezruče v Opavě. Výstava je přístupná v provozní době knihovny: po, út, čt 8.00 - 18.00, st zavřeno, pá 8.00 - 17.00 hod., vstup zdarma.3.1. - 28.2.
JIŘÍ NOVÁK VE FOTOGRAFIÍCH
Fotografická výstava pana Jiřího Nováka.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kateřinkách. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 9.00 - 18.00 hod., út a pá 9.00 - 17.00 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.3.1. - 31.1.
RETRO
Výstava prací účastníků Opavského fotomaratonu 2007.
Výstava je v Knihovně Petra Bezruče v její pobočce v Opavě Kylešovicích na Liptovské ulici. Výstava je přístupna v provozní době pobočky: po a čt 10.00 - 18.00 hod., út a pá 8.00 - 15.30 hod., středa je zavřeno, vstup zdarma.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky