ZA OPAVU - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KURZY, PŘEDNÁŠKY, BESEDY
ZA OPAVU
Matiční dům Opava, Matiční 2, 746 01, Opava, tel.: +420 777 187 823
www.zaopavu.cz
e-mail:
kontakt@zaopavu.cz   skalik@zaopavu.cz


pondělí / 12.00 - 14.30, 16.00 - 18.00 hod. / Matiční dům Opava
SDÍLENÁ A ODBORNÁ KNIHOVNA, SEMÍNKOVNA
V rámci Dnů evropského dědictví spolek Za Opavu slavnostně otevřel novou a zároveň první opavskou Semínkovnu, tedy kousek nového veřejného prostoru určeného pro sdílení osiva rostlin. Toto místo bude v Matičním domě v Opavě.
Semínkovny jsou založeny na stejném principu jako knihovny, ale místo knih si vypůjčujete semínka. Výpůjční doba je, díky vegetační době rostlin, delší než u knih. Osivo v Semínkovně uložené je k dispozici zdarma a pro všechny. Pokud se vám rostliny podaří vypěstovat a získáte semena, vrátíte stejný balíček, jako jste dostali, aby je mohl využít někdo jiný. Rostliny můžete svobodně šířit dál, třeba mezi svými přáteli, podmínkou je nekomerční využití. Pokud budete chtít do Semínkovny věnovat vlastní osivo, mělo by pocházet ze zdravých rostlin, z chemicky neošetřené produkce, pěstované bez použití hnojiv. Semena nesmí pocházet z rostlin, na které se vztahuje některé ze platných zákonných ujednání omezující jejich volnou distribuci (některé odrůdy jsou chráněné autorskými právy), není sdíleno ani osivo invazivních či zákonem chráněných nebo zakázaných druhů. Celá iniciativa je založena na dobrovolnosti a taky vzájemné důvěře všech zúčastněných.


úterý / liché / 17.00 - 19.00 hod. / Matiční dům Opava
SLYŠENÍ HLASŮ
Slyšíte hlasy nebo máte jiné neobvyklé zkušenosti? Lidé vám nevěří, že hlasy slyšíte, nebo že je to reálné? Chcete se dozvědět, jak to mají jiní, nebo se podělit s vlastní zkušeností? Hledáte podporu a porozumění? V tom případě Vás srdečně zveme na naše pravidelné setkání Slyšení Hlasů v Opavě. Skupina Slyšení hlasů Opava je založena na principu svépomoci, vzájemného respektu, empatie a rovnosti. Nejedná se o léčbu, ani terapii. Skupina se hlásí k celosvětovému hnutí Slyšení hlasů (Hearing voices). První setkání proběhne v úterý 5.3. (19.3., 2.4., 16.4. …).


červenec - srpen 2019
PŘÍMĚSTSKÉ LETNÍ TÁBORY
Spolek Za Opavu letos vyhlašuje tři letní příměstské tábory.

8.7. - 12.7.
S NÁMI JE TO DIVOČINA!  
Za dobrodružstvím přírody a her. Outdoorový pobyt v přírodě s aktivitami a hrami. Pro kluky a holky od 8 do 14 let. Spolek Za Opavu, ZŠ Labyrint Lhota u Opavy a okolí. Denně od 8.00 do 16.00 hodin. Cena je 1.800,- Kč.

15.7. - 19.7.
CO SE DĚJE V TRÁVĚ?
Zábavně - vědecký příměstský tábor. Příroda, fyzika a chemie: hra, pokusy, výlety a také aktivity plné nových zážitků. Pro děti od 4 do 7 let. Spolek Za Opavu, Matiční dům Opava a okolí. Denně od 8.00 do 16.00 hodin. Cena je 1.500,- Kč.

27.7. - 2.8.
UŽ VÍM, JAK!
Tvoření, sdílení, osobní rozvoj. Pro dívky od 10 do 14 let. Spolek Za Opavu, centrum Sakura a okolí. Denně od 8.00 do 16.00 hodin. Cena je 1.800,- Kč.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky