ZA OPAVU - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KURZY, PŘEDNÁŠKY, BESEDY
ZA OPAVU
Matiční dům Opava, Matiční 2, 746 01, Opava, tel.: +420 777 187 823
www.zaopavu.cz
e-mail:
kontakt@zaopavu.cz   skalik@zaopavu.cz


pondělí / 12.00 - 14.30, 16.00 - 18.00 hod. / Matiční dům Opava
SDÍLENÁ A ODBORNÁ KNIHOVNA, SEMÍNKOVNA
V rámci Dnů evropského dědictví spolek Za Opavu slavnostně otevřel novou a zároveň první opavskou Semínkovnu, tedy kousek nového veřejného prostoru určeného pro sdílení osiva rostlin. Toto místo bude v Matičním domě v Opavě.
Semínkovny jsou založeny na stejném principu jako knihovny, ale místo knih si vypůjčujete semínka. Výpůjční doba je, díky vegetační době rostlin, delší než u knih. Osivo v Semínkovně uložené je k dispozici zdarma a pro všechny. Pokud se vám rostliny podaří vypěstovat a získáte semena, vrátíte stejný balíček, jako jste dostali, aby je mohl využít někdo jiný. Rostliny můžete svobodně šířit dál, třeba mezi svými přáteli, podmínkou je nekomerční využití. Pokud budete chtít do Semínkovny věnovat vlastní osivo, mělo by pocházet ze zdravých rostlin, z chemicky neošetřené produkce, pěstované bez použití hnojiv. Semena nesmí pocházet z rostlin, na které se vztahuje některé ze platných zákonných ujednání omezující jejich volnou distribuci (některé odrůdy jsou chráněné autorskými právy), není sdíleno ani osivo invazivních či zákonem chráněných nebo zakázaných druhů. Celá iniciativa je založena na dobrovolnosti a taky vzájemné důvěře všech zúčastněných.


pondělí / 16.00 - 18.00 hod. / Matiční dům Opava
MUZIKOHRÁTKY
Kroužek pro děti ve věku 2-4 let s rodiči, pokračování. Vede Veronika Frélichová, tel. 775 381 675, e-mail: veronika.frelichova@gmail.com.
Co nás čeká? Prozkoumáme a vyzkoušíme si hru na spoustu hudebních nástrojů, vyrobíme si nástroje vlastní. Budeme zpívat písničky známé i neznámé, naslouchat, hrát rytmické a melodické hry, tančit a dovádět.

čtvrtek / 16.00 - 18.00 hod. / Matiční dům Opava
BADATELSKÝ KROUŽEK
Kroužek pro děti ve věku 4-6 let. Vede Veronika Hlubková, tel. 731 119 393, e-mail: veru.hlubkova@seznam.cz.
Hravou a dobrodružnou formou objevíme kouzlo chemie, biologie, ekologie. Vyzkoušíme si, jaké to je, stát se na chvíli malým vědcem. Budeme provádět pokusy, které nejsou nebezpečné ani složité. Využijeme materiál, který najdeme doma, v kuchyni, v přírodě, na zahradě. Budeme si vyrábět chemické příběhy, objevovat, čarovat.


pátek 6.4. / 18.00 hod. / Matiční dům Opava
JOSEPH MARIA OLBRICH (1867-1908)
Přednáška, přednáší Zdeněk Lukeš.
J. M. Olbrich je světoznámý secesní architekt a designér, čelný představitel vídeňské secese. Narodil se v Opavě, studoval na vídeňské umělecké akademii a v rakouské metropoli navrhl pavilon spolku Vídeňské secese. Poté působil jako hlavní architekt umělecké kolonie na Mathildenhöhe v hesenském Darmstadtu.

úterý 17.4. / 18.00 hod.
OZVĚNY EKOFILMU
Promítání vítězných filmů z festivalu Ozvěny Ekofilmu.

úterý 24.4. / 16.00 hod. / Alžbětina zahrada
KURZ PRO ZAČÍNAJÍCÍ A MÍRNĚ POKROČILÉ ZAHRÁDKÁŘE
Zahradnický kurz - druhá část, dnešní téma výsadby a výsevy, příprava pozemku. Více informací a přihlášky naleznete na stránkách www.zaopavu.cz. Kapacita je omezena, nutno se předem přihlásit.


9.7. - 13.7. / 8.00 - 16.00 hod. / Matiční dům Opava
ALCHYMISTICKÝ TÁBOR
Příměstský tábor pro děti od 7 do 12 let.

23.7. - 27.7. / 8.00 - 16.00 hod. / Matiční dům Opava
SMYSLOVÝ TÁBOR
Příměstský tábor pro děti od 3 do 6 let.

Příroda, fyzika a chemie: hra, pokusy, exkurze a aktivity plné nových zážitků, cena táboru je 1.500,- Kč na osobu.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky