BLUDNÝ KÁMEN - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
BLUDNÝ KÁMEN

Matiční dům Opava, Matiční 2, 746 01, Opava, tel.: +420 604 813 303
www.bludnykamen.cz
e-mail:
bludnykamen@bludnykamen.cz25.5. - 22.6.

GABRIELA VAŠKOVÁ A NICOLE FIALOVÁ - TRASH ESTHETICS
Výstava v Matičním domě v Opavě.
Vzkříšení estetiky znovu nalezených objektů, záliba v kýči, trash artu, over artu. Oslava post produktu, sériové výroby a odpadkové kultury. Oslava barev, textur, tekutin a taky artefaktů, jež byly postupně v procesu tvorby sesbírány, spojeny a zase rozpojeny. Téma, jež všichni znají, zdá se nevyčerpatelné, nutně však vede k zániku a pohlcení sebe sama. Výstava s názvem Trash Esthetics představí soubor děl dvou autorek: Nicole Fialová (1998) a Gabriela Vašková (1984) v duchu trash artu, ale „Jesus will save you!“, představí objekty, fotky, malby, koláže a jiné intermedia. Tvůrkyně se dotýkají problematiky konzumní společnosti, ale zároveň objevují v sutích a odpadcích nový smysl, jež jsou odrazem současné společnosti.

Gabriela Vašková (nar. 1984)
Absolventka SLU Opava, zabývá se malbou, objektem, zvukem a performance. Samostatné výstavy v Praze, Opavě (Bludný Kámen - Matiční), zvuková instalace na sympozium Muhú, Kořenov. Peformance na Václavském náměstí v Praze s názvem „Každodenní chléb“, dále Brno performance „Exekuce“ spolu s Martinou Oškrdovou, video performance „Connection“ spolu s Elis Unique a další. Hudební kytarová performance v rámci Praque Biennale, 2013 s názvem „Pila“. Má za sebou evropské turné se známým zvukovým umělcem Rinusem van Alebeekem a vlastní hudební projekt Girl Therapy.

Nicole Fialová (nar. 1998)
Absolventka SUŠ Ostrava, zabývá se intermediální tvorbou a fotografií. Společné výstavy v Nibiru, galerie Wurst, galerie 5 a Bludný Kámen - Matiční.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky