BLUDNÝ KÁMEN - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
BLUDNÝ KÁMEN

Matiční dům Opava, Matiční 2, 746 01, Opava, tel.: +420 604 813 303
www.bludnykamen.cz
e-mail:
bludnykamen@bludnykamen.czúterý 24.5. / 19.00 hod. / Ostrava

GGRIL (CAN), TASOS STAMOU (GR, GB), INTENSÄÄ (CZ)
Koncert.
Koncert proběhne v Ostravě.
GGRIL v klubu Brno v Provozu, Tasos Stamou zahraje v OtvOru v Docku.
GGRIL  neboli Grande Groupe Régional d´Improvisation Libérée je čtrnáctičlenné (!) hudební těleso z městečka Rimouski ve východní části kanadské provincie Québec, které funguje od roku 2007 a sdružuje nadšence s různým hudebním zázemím, které spojuje zaujetí pro experimentování s nejrůznějšími formami interakce a hledání nových sonických vyjádření. Ačkoliv vychází ze svobodné improvizace, má ve svém kádru také inovativní skladatele v čele s baskytaristou Éricem Normandem, na druhou stranu ovšem s velkou chutí zve do svých řad věhlasné muzikanty, s nimiž pracuje formou workshopů nebo si od nich nechá napsat skladbu, v níž je ovšem dostatek prostoru pro vlastní ztvárnění. V minulosti se tak jejich spolupracovníky stali kupříkladu Jean Derome, René Lussier, Danielle P. Roger, Evan Parker či Ingrid Laubrock.
Érica Normanda jsme naposledy mohli vidět v Ostravě v listopadu 2021 ve Fiducii, kde si zahrál také společný set s Tomášem Knoflíčkem a Martinem Režným. Půjde o jediné vystoupení GGRIL v ČR.
Tasos Stamou je řecký skladatel elektroakustické hudby, performer, zvukový technolog, lektor, který v současnosti působí v Londýně. Využívá vlastnoručně modifikovanou elektroniku, upravené akustické nástroje, například preparovanou citeru, nebo i saxofon, nalezené objekty, ale také syntezátory a počítačové aplikace. Jako multiinstrumentální improvizátor Tasos Stamou spolupracoval s řadou hudebních experimentátorů, jako jsou Adam Bohman, Steve Beresford, Mike Cooper, Andrea Parkins, Terry Day, Adachi Tomomi, Ilan Manouach, Ignaz Schick, Magda Mayas ad. Vede label Kukuruku Recordings.
Intensää je duo, nové duo, duo tvořené Adamem Kořistkou a Martinem Režným. Zahrají na nástroje, na nástroje, které si sami vytvořili. Ty nástroje.
Koncert je organizován ve spolupráci spolku Bludný kámen, klubů Provoz a Dock a je finančně podpořen Ministerstvem kultury ČR. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky