BLUDNÝ KÁMEN - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
BLUDNÝ KÁMEN

Matiční dům Opava, Matiční 2, 746 01, Opava, tel.: +420 604 813 303
www.bludnykamen.cz
e-mail:
bludnykamen@bludnykamen.czúterý 6.2. / 19.00 hod. / Matiční dům Opava

MARIE LUKAČOVÁ
(Sebe)projekce, autorská přednáška.
V rámci cyklu představování se mladých nejen výtvarných umělců zprostředkuje veřejnosti vhled do své tvůrčí dílny ukázkami z videoprojekcí a osobním komentářem Marie Lukáčová, opavská rodačka, videoartistka a absolventka Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze.

středa 7.2. / 19.00 hod. / Matiční dům Opava
PRETTY OLD SOUND & GIRL THERAPY
Koncert.
Pretty Old Sound žijí melancholií post-punku, znějí jako rock’n’roll, který se pod tíhou špíny zpomalil na minimum. Jejich poslední deska má značně potemnělou atmosféru, ale občas zaznamenáte také momenty prostoupené sluncem a batikovanými tričky. Psychedelická mlha je všude okolo, jednoduché melodie, charakteristický zpěv, garážový zvuk, ale zároveň je z toho všeho cítit jakási řízená divnos rozkročena mezi velvetovskou psychedelií a rozvazbeným alternativním rockem 90. let. Právě tohle rozkročení kapelu katapultovalo mezi nejzajímavější projekty tuzemské kytarové alternativní scény.
Girl Therapy je one woman hudební projekt Gabriely V., temná dívčí hudební terapie, vlastní elektro muzika na počítači a k tomu neotřelý hlas. Inspiraci bere z ambientu, industrial music a dark wave.

středa 14.2. / 19.00 hod. / Matiční dům Opava
PETR NIKL A ONDŘEJ SMEYKAL - LÍHEŇ
Líheň je kombinovaný večer, který vytváří hudebník Ondřej Smeykal na elektrické didgeridoo společně s výtvarníkem Petrem Niklem promítajícím mechanicko rozpíjivé obrazy. Oba dva spoluúčinkují v různých obměnách více než jednu dekádu. Nyní ale nabízí veřejnosti výjimečný soliterní projekt soustředěný na dialog SVĚTLA a ZVUKU.
Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých mechanismů, strojků a objektů nechává rozehrát na neopakovatelné fantaskní příběhy tvarů a barev. Ondřej Smeykal  zase doprovází obraz novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuriticky i organicky. Tato dvojí hra - světla a zvuku, se navzájem doplňuje a obohacuje. Technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, jsou rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky