BLUDNÝ KÁMEN - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
BLUDNÝ KÁMEN

Matiční dům Opava, Matiční 2, 746 01, Opava, tel.: +420 604 813 303
www.bludnykamen.cz
e-mail:
bludnykamen@bludnykamen.czsobota 10.9. / 19.00 hod. / Matiční dům Opava

SCOTT CAZAN
Koncert.
Na třetím koncertu z cyklu Pohyby-Zvuky-Prostory, který v letošním roce pro Bludný kámen připravuje polský kurátor Paweł Szroniak, vystoupí experimentální hudebník, skladatel Scott Cazan (USA). Scott Cazan představí skladbu, která je reinterpretací slavného videodíla Bruce Naumana „Violin Tuned D.E.A.D.“ z roku 1969, jež lze považovat za neprávem opomíjené dílo minimalistické hudby.
Scott Cazan je skladatel, programátor a zvukový umělec z Los Angeles, který ve současnosti žije ve Stockholmu. Pohybuje se v oblasti experimentální elektronické hudby, zabývá se kybernetikou a jevy vyplývajícími z interakce mezi člověkem a digitální technologií. Ve své práci často využívá sítě zpětných vazeb, v nichž narušení a náhodné prvky působí jako katalyzátor pro nové umělecké formy. Vystupoval s umělci jako Travis Just, Kara Feely, Ulrich Krieger, Mark Trayle, Michael Pisaro, Carmina Escobar, Carole Kim, Jana Papenbroock. Jeho hudbu můžete slyšet na albech vydaných u A Wave Press, Care Of Editions, Khalija Records a Edition Wandelweiser. Vyučoval na Kalifornské univerzitě, také na Art Center College of Design a California Institute of the Arts.

čtvrtek 22.9. - pátek 23.9. / 14.00 - 12.00 hod. / Radio Art Zone
KOZMIC SOUNDS
Celodenní rádiové vysílání z Kozmických ptačích luk na Radio Art Zone, vysílání začíná ve čtvrtek 22.9. od 14.00 hodin a končí v pátek 23.9. ve 12.00 hodin.
www.radioart.zone


Bludný kámen doporučuje:

23.7. - 30.9. / Továrna Litultovice

TOMÁŠ SKALÍK - KAMENY
Výstava.
Ve své vlastní umělecké tvorbě se Tomáš Skalík v posledních letech zabývá především tzv. kontaktním sochařstvím, které studuje prací s kamenem. Skulptury, které z tohoto bádání vznikají, jsou určeny ke kvazi funkčnímu užívání a nabádají ke kontaktu.
Výstava bude přístupná v po-pá od 9.00 do 14.00 hodin, jiný čas a o víkendech po telefonické domluvě. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky