BLUDNÝ KÁMEN - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
BLUDNÝ KÁMEN

Matiční dům Opava, Matiční 2, 746 01, Opava, tel.: +420 604 813 303
www.bludnykamen.cz
e-mail:
bludnykamen@bludnykamen.cz30.6. - 31.12.

NEJMÉNĚ 25
Projekt nazvaný „Nejméně 25“ si připravil Bludný kámen k připomenutí si čtvrť století výročí založení svého spolku. Jednotlivé aktivity celého projektu se budou uskutečňovat ve průběhu letošního roku. Jeho obsahem je dvacet pět výzev určených veřejnosti, umělcům a především do vlastních řad spolku. Výzvy a apely Bludného kamene můžeme vnímat jako parafráze některých avantgardních konceptů, jako jistou ironizaci domněle spasitelských návodů různých pokrokových tendencí, ale neméně rovněž jako upřímnou snahu přispět drobným dílem lepší kvalitě svého bezprostředního okolí, společnosti anebo přírody. Výzvy jsou neseny v duchu dadaistické hravosti, nonsensového humoru, naivní upřímnosti a zarputilé vážnosti. Jako první se v rámci tohoto projektu uskutečnilo Zametání chodníků v ulici Matiční a na Rybím trhu v Opavě.
26.10. - 10.11.
POHYB - ZVUK - MEZIPROSTOR
OPEN CALL
Open call k udělení tří tvůrčích příspěvků na realizaci a dokumentaci díla z kategorie intermediálního umění, performance, experimentální hudby a příbuzných oborů.
Bludný kámen ohlašuje otevřenou výzvu na realizaci a profesionální dokumentaci uměleckých projektů, performancí a jiných intermediálních aktivit určených k online audiovizuální prezentaci. Open call je určen primárně umělcům a umělkyním, performerům a performerkám, hudebníkům a hudebnicím a jejich spolupracovníkům anebo spolupracovnicím z technických oborů, jejichž živobytí je ohroženo současnou nouzovou situací. Projekty budou představeny veřejnosti v rámci on-line verze festivalu Pohyb - Zvuk - Prostor, která se uskuteční 17. prosince 2020.
Podpora je určena tvůrcům působícím v České republice. Podpora je určena především na honoráře, produkční náklady a materiály k realizaci díla a jeho dokumentaci a není primárně určena k nákupu trvalých prostředků. V oprávněných případech je možné žádat o vyšší příspěvek.
Deadline pro zasílání návrhů je 10. listopad 2020.
Komise složená z členů Bludného kamene rozhodne o podpoře projektů do 5 dnů od deadlinu. Výsledné videodokumentace projektů spolu s konečným vyúčtováním je nutné odevzdat do 15. prosince 2020. Záznamy projektů budou zveřejněny 17. prosince prostřednictvím facebookové stránky Bludného kamene v rámci online verze festivalu experimentální tvorby Pohyb - Zvuk - Prostor. Při přípravě vaší akce sledujte aktuální situaci a respektujte upozornění a omezení stanovená vládou.

Nabízíme:
- finanční podporu projektu do výše 30 000,- Kč
- účast na on-line verzi festivalu Pohyb - Zvuk - Prostor
Deadline k podávání přihlášek:
- 10. listopad 2020
Požadavky:
- stručný abstrakt plánovaného projektu - do jedné A4
- obrazová / zvuková dokumentace, skici, podobné starší práce, odkaz na video
- návrh rozpočtu
- odevzdání videozáznamu a vyúčtování projektu do 15. prosince 2020
Projekty zasílejte na bludnykamen@bludnykamen.cz s předmětem „Pohyb - Zvuk - Meziprostor“.

Bludný kámen je spolek a kolektiv, který 25 let působí především v Opavě a Ostravě jako organizátor kulturního dění, pořadatel výstav, přednášek, prezentací mladých osobností, performancí, happeningů a koncertů experimentální hudby. Hlavním zájmem Bludného kamene je mapování a prezentace současného uměleckého dění v podobách, které se mnohdy ocitají na okraji zájmu veřejnosti, čímž nabízí důležitou alternativu k hlavnímu kulturnímu proudu v regionu.
Bludný kámen na jaře zareagoval na nařízenou izolaci spuštěním pravidelného cyklu online přenosů s názvem Izolovaná spojení. Jeho cílem bylo udržet naživu pozastavenou kulturní aktivitu a podpořit vizuální umělce, performery, hudebníky, básníky a další tvůrce. Během osmi týdnů Bludný kámen podpořil 31 umělců z devíti evropských zemí.
Pohyb - Zvuk - Prostor je festival experimentální tvorby, který se každoročně koná na podzim v Opavě a Ostravě. Pravidelně se během něj představují jak čeští, tak zahraniční hudebníci a umělci pohybující se napříč médii. Jubilejní 20. ročník tohoto festivalu proběhne v roce 2020 online. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky