MĚSTO HRADEC NAD MORAVICÍ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
MĚSTO HRADEC NAD MORAVICÍ

Městský úřad Hradec nad Moravicí
Opavská 265, 747 41, Hradec nad Moravicí, tel.:
+420 553 783 922
www.muhradec.cz
e-mail:
epodatelna@muhradec.cz


Informační centrum Hradec nad Moravicí

Podolská 156, 747 41, Hradec nad Moravicí, tel.: +420 595 173 043čtvrtek 1.10. / 18.30 hod. / restaurace Sport

JAZZ V HRADCI NAD MORAVICÍ
Každý sudý týden ve čtvrtek hraje v restauraci k poslechu kapela EVJAZZ. Rezervace na telefonním čísle 553 784 076.

3.10. - 11.10. / městský park Hradec nad Moravicí
VÝSTAVA NA STROMECH - PRÁCE (BEZ) BUDOUCNOSTI
Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letošní ročník bude zaměřený na změnu pracovních podmínek, které s sebou v blízké budoucnosti přinese automatizace a robotizace. Výstava bude doplněna výtvarnými pracemi dětí školního klubu ZŠ Hradec nad Moravicí.

sobota 3.10. / 15.00 hod. / Kulturní dům Branka
BRANKA FEST 2020
2. ročník hudebního festivalu Branka fest. Program a více informací na FB Spolek Starý Ještěr a níže přiloženém plakátu. Cena vstupenky je 70,- Kč, předprodej IC Hradec nad Moravicí.neděle 4.10. / 8.45 hod. / horní parkoviště Smurfit Kappa Žimrovice
TECHNOTRASA - WEISSHUHNŮV KANÁL
Speciální komentované prohlídky plné zajímavostí o unikátním vodním díle, které postavil podnikatel pruského původu Carl Weisshuhn, stavitel mnoha silnic, železnic, tunelů nebo viaduktů, majitel Jánských Koupelí, pradědeček Joy Adamsonové a osobní přítel T. A. Edisona. Vstupenky můžete zakoupit osobně v TIC Hradec nad Moravicí nebo na webu www.technotrasa.cz, kde je nutné platbu provést do hodiny po obdržení potvrzení, jinak se rezervace automaticky zruší. Vstupné 100,- Kč, děti do 10 let zdarma. Více informací na www.ichradec.cz.

pondělí 5.10. - neděle 11.10. / Městská knihovna Hradec nad Moravicí
TÝDEN KNIHOVEN
Probíhá pod záštitou Sekce veřejných knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Je pořádán v knihovnách po celé České republice od roku 1997, kde se konají během října různé aktivity zaměřené na knihu a čtenářství vůbec. Kromě akcí je na daný týden vyhlášena amnestie poplatků a registrace nových čtenářů zdarma.

pondělí 5.10. / 8.00 hod. / kino Orion Hradec nad Moravicí
AUTORSKÉ ČTENÍ - ZUZANA POSPÍŠILOVÁ
Městská knihovna Hradec nad Moravicí připravila pro děti ZŠ Hradec nad Moravicí autorské čtení se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou. Součástí bude slavnostní pasování druháčků na čtenáře.

úterý 13.10. / 18.00 hod. / kino Orion Hradec nad Moravicí
HIMALÁJE - LANGTANG - ARMAGEDON
V rámci XVIII. Mezinárodního festivalu outdoorových filmů v Hradci nad Moravicí multimediální pořad, beseda, Jiřího Kračálíka Himaláje - Langtang - Armagedon.čtvrtek 15.10. / 18.30 hod. / restaurace Sport
JAZZ V HRADCI NAD MORAVICÍ
Každý sudý týden ve čtvrtek hraje v restauraci k poslechu kapela EVJAZZ. Rezervace na telefonním čísle 553 784 076.neděle 18.10. / 8.45 hod. / horní parkoviště Smurfit Kappa Žimrovice
TECHNOTRASA - WEISSHUHNŮV KANÁL
Speciální komentované prohlídky plné zajímavostí o unikátním vodním díle, které postavil podnikatel pruského původu Carl Weisshuhn, stavitel mnoha silnic, železnic, tunelů nebo viaduktů, majitel Jánských Koupelí, pradědeček Joy Adamsonové a osobní přítel T. A. Edisona. Vstupenky můžete zakoupit osobně v TIC Hradec nad Moravicí nebo na webu www.technotrasa.cz, kde je nutné platbu provést do hodiny po obdržení potvrzení, jinak se rezervace automaticky zruší. Vstupné 100,- Kč, děti do 10 let zdarma. Více informací na www.ichradec.cz.pondělí 19.10. / 9.00 hod. / Městská knihovna Hradec nad Moravicí
SETKÁNÍ HRADECKÝCH PAMĚTNÍKŮ
Setkání a vzpomínání rodáků a pamětníků, města Hradec nad Moravicí se zástupci Matice slezské, pobočný spolek Hradec nad Moravicí, nad starými fotografiemi a jinými dokumenty. Pokud vlastníte nějaké staré rodinné fotografie nebo dokumenty z Hradce nad Moravicí a chcete se o tyto poklady podělit, přineste je v tento den do knihovny. Zde z nich budou pořízeny kopie a budou k dispozici pro další využití (přednášky, výstavy, publikace, články) Matice slezské. Dnes setkání na téma sport v Hradci nad Moravicí (sportovní činnost Braneckých železáren a jejich zaměstnanců).

středa 21.10. / 17.00 hod. / kino Orion Hradec nad Moravicí
PRODEJNÍ STÁNKY „BUDKY“ V HRADCI PODOLÍ
Přednáška, přednáší Karel Hanák.
Matice slezská, pobočný spolek Hradec nad Moravicí vás zve na přednášku a prezentaci historických fotografií, záznamům k prodejním budkám v Hradci nad Moravicí v první polovině 20. století. Přednášku doplňuje výstava ve vestibulu Národního domu.
Staré prodejní budky byly součástí maloobchodního prodeje v době před druhou světovou válkou. Většinou se jednalo o drobný doplňující prodej levných cukrovinek, pečiva, uzenin, limonád (u nás „sodovek“) a v některých i lahvového piva. A spoustu dalších zajímavých informací, které se v našem městě dochovaly díky vzpomínkám „písmáka“ Karla Škrobánka a kronikáře Ladislava Sonnka, se dozvíte osobně na přednášce. Každý účastník obdrží na památku leták „Prodejní stánky“.úterý 27.10. / 9.00 hod. / Městská knihovna Hradec nad Moravicí
KLUBÍČKO NEJMENŠÍCH ČTENÁŘŮ
Setkání nejmenších čtenářů předškolkového věku v doprovodu rodičů nebo prarodičů ve městské knihovně. Pro děti bude připraven program, dílnička, dětské knihy, leporela, hrací podložka, vyrábění a kreslení s podzimní tématikou, maňáskové divadlo a jiné. Není třeba se rezervovat a účast je zdarma.

čtvrtek 29.10. / 18.30 hod. / restaurace Sport
JAZZ V HRADCI NAD MORAVICÍ
Každý sudý týden ve čtvrtek hraje v restauraci k poslechu kapela EVJAZZ. Rezervace na telefonním čísle 553 784 076.
1.7. - 14.12. / pěší zóna Podolské ulice Hradec nad Moravicí
HRADEC NAD MORAVICÍ HISTORIE V DATECH
Výstava.
Venkovní výstava je zaměřena na známé i méně známé informace o našem městě za celých 960 let od první písemné zmínky o Hradci nad Moravicí.

6.10. - 31.12. / vestibul Národního domu Hradec nad Moravicí
PRODEJNÍ STÁNKY „BUDKY“ V HRADCI PODOLÍ
Výstava.
Výstava fotografií Matice slezské k prodejním budkám v Hradci nad Moravicí v první polovině 20. století. Staré prodejní budky byly součástí maloobchodního prodeje v době před druhou světovou válkou. Většinou se jednalo o drobný doplňující prodej levných cukrovinek, pečiva, uzenin, limonád (u nás „sodovek“) a v některých i lahvového piva. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky