ČAJOVNA HARMONIE - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
ČAJOVNA HARMONIE
Krnovská 20, 746 01, Opava, tel.: +420 777 137 508

otevřeno: po - pá 13.00 - 22.00, so 15.00 - 22.00 hod., ne zavřeno


úterý 8.1. / 18.00 hod.
HOMEOPATIE 5
Druhé úterý měsíce ledna roku 2019 je tradičně ve znamení homeopatie. MUDr. Alexandr Fesik zahájí dnes od 18.00 hodin svou přednášku, v níž se bude věnovat především potížím studeného jara, období, kdy taje sníh a trápí nás bronchitidy, pneumonie, bolesti páteře a někteří nechtěně hubnou.

čtvrtek 10.1. / 17.00 hod.
NADÁNÍ, TALENT A JAK JE ROZVÍJET
Beseda s R. Kudělkou, besedu pořádá spolek Kapradí, rezervace nutná na e-mailu kapradiopava@gmail.com.

čtvrtek 17.1. / 19.00 hod.
LENKA KLEMENTOVÁ - MYANMAR
Myanmar (Barma) stále trochu tajuplná země plná pagod, zlata, Buddhů a usměvavých lidí - zážitky členky výpravy, rezervace nutná.

čtvrtek 24.1. / 19.00 hod.
MARIE KLEMENTOVÁ - MYANMAR
Myanmar (Barma) stále trochu tajuplná země plná pagod, zlata, Buddhů a usměvavých lidí - pohled profesionální průvodkyně, rezervace nutná.


říjen 2018 - únor 2019
ROMANA HALFAROVÁ - VESMÍRNÉ ZAHRADY
Výstava obrazů.
Od října 2018 se stala součástí interiéru čajovny výstava obrazů Romany Halfarové, kterou autorka nazvala „Vesmírné zahrady“.  Romana Halfarová se narodila v říjnu roku 1980, ve znamení Vah. V současnosti žije a tvoří v Albertovci. Výtvarný svět ji provázel již od raného dětství. Od první třídy navštěvovala Lidovou školu umění v Hlučíně a poté vystudovala Střední umělecko-průmyslovou školu v Ostravě - Porubě. Studovaným oborem byla keramika, ale touhu po barvách v sobě cítila a vnímala stále více a silněji.
„Trvalo ještě mnoho let, než jsem namalovala svůj první obraz a jsem přesvědčena, že obrazy čekaly na chvíli, kdy projdu úskalími života a budu připravena dávat na plátna barvy v takových energiích, aby dokázaly vše příjemné a pozitivní předat také ostatním. Věřím, že maluji se svými okřídlenými strážci“, to jsou slova Romany Halfarové, která vystihují motivaci a ambici její tvorby. Říká, že představu, co bude malovat má, ale mnohdy je její práce intuitivní, kdy stojíce před bílým plátnem neví, co bude vznikat.
Obrazy jsou malovány akrylovými barvami, které jsou v konečné fázi fixovány lesklým lakem na akrylové barvy. Výstava obrazů Romany Halfarové je prodejní a pokud by Vás některý z obrazů zaujal, je možno si Vámi vybraný obraz zakoupit.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky