ČAJOVNA HARMONIE - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
ČAJOVNA HARMONIE
Krnovská 20, 746 01, Opava, tel.: +420 777 137 508

otevřeno: po - pá 13.00 - 22.00, so 15.00 - 22.00 hod., ne zavřeno


úterý 6.11. / 18.00 hod.
HOMEOPATIE 3
V úterý 6. listopadu přivítáme v čajovně MUDr. Alexandra Fesika. V 18.00 hodin zahájí svou pravidelnou homeopatickou přednášku, tentokrát na téma - Phytolacca decandra: těžké toxické angíny, záněty uší, poškození ledvin, artritidy.

čtvrtek 22.11. / 19.00 hod.
ALJAŠKA - ZEMĚ MEDVĚDŮ, KARIBŮ A ROPY
Čtvrteční večer 22. listopadu strávíme na Aljašce. Od 19.00 hodin nás bude provázet slovem a především obrazem Pavel Stanke. Krásy severovýchodu severní Ameriky, nádherné přírodní scenérie, zvířecí vládce tohoto koutu země i drsné a přátelské obyvatele - na to vše se můžete těšit.  


říjen 2018 - prosinec 2018
ROMANA HALFAROVÁ - VESMÍRNÉ ZAHRADY
Výstava obrazů.
Od října 2018 se stala součástí interiéru čajovny výstava obrazů Romany Halfarové, kterou autorka nazvala „Vesmírné zahrady“.  Romana Halfarová se narodila v říjnu roku 1980, ve znamení Vah. V současnosti žije a tvoří v Albertovci. Výtvarný svět ji provázel již od raného dětství. Od první třídy navštěvovala Lidovou školu umění v Hlučíně a poté vystudovala Střední umělecko-průmyslovou školu v Ostravě - Porubě. Studovaným oborem byla keramika, ale touhu po barvách v sobě cítila a vnímala stále více a silněji.
„Trvalo ještě mnoho let, než jsem namalovala svůj první obraz a jsem přesvědčena, že obrazy čekaly na chvíli, kdy projdu úskalími života a budu připravena dávat na plátna barvy v takových energiích, aby dokázaly vše příjemné a pozitivní předat také ostatním. Věřím, že maluji se svými okřídlenými strážci“, to jsou slova Romany Halfarové, která vystihují motivaci a ambici její tvorby. Říká, že představu, co bude malovat má, ale mnohdy je její práce intuitivní, kdy stojíce před bílým plátnem neví, co bude vznikat.
Obrazy jsou malovány akrylovými barvami, které jsou v konečné fázi fixovány lesklým lakem na akrylové barvy. Výstava obrazů Romany Halfarové je prodejní a pokud  by Vás některý z obrazů zaujal, je možno si Vámi vybraný obraz zakoupit.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky