KUPE - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KUPE

Vodárenská věž, Janská 7, 746 01, Opava, tel.: +420 555 501 415


otevřeno: út - ne 14.00 - 20.00 hod. (není-li uvedeno jinak)


1.1. - 31.12.
KURT NAFURT
Stálá expozice Kurta Gebauera.

1.1. - 31.12.
OPAVA ŽELEZNIČNÍ
Stálá venkovní výstava o historii železnic na Opavsku. Výstava se uskutečňuje za podpory Statutárního města Opava.


1.6. - 31.7.
PAVLA JANKŮ - VODOPÁD BAREV
Výstava Pavly Janků.
Pavla Janků je výtvarnice, pedagožka a překladatelka, která žije a pracuje v Opavě. Milovníky umění osloví pozitivními barvami, netradičním pojetím a zpracováním obrázků, které diváky evokuje k zamyšlení či rozluštění jinotajů…
Vystavuje v galeriích na Opavsku a Bruntálsku, získala druhé místo v celostátní výtvarné soutěži a mnoho dalších ocenění v marketingových soutěžích… Její stálou výstavu obrazů můžete vidět v Kavárně Opava u Veruny. Darovala také svá výtvarná díla dětskému oddělení Slezské nemocnice v Opavě, kde se mohou nemocné děti vnořit do „podmořského světa plného fantazie“ a tak snad zapomenout na své trápení.22.6. - 31.7.
HOTEL
Výstava fotografií Krzysztofa Gołucha zachycující každodenní momenty z každodenní práce s handicapovanými.
Krzysztof Gołuch získal cenu Grand Press Photo 2021 za fotografii v kategorii „Každodenní život“ a od roku 2018 za celou sérii fotografií pod společným názvem „Hotel“, která vznikala pět let. Fotograf sledoval práci lidí s mentálním postižením ze St. Marcin Caritas ze katovické arcidiecéze.
Tomuto projektu jsem věnoval téměř pět let své práce - přiznává Krzysztof Gołuch, fotograf, autor výstavy. Realizuji dlouhodobé projekty, kdy se snažím jít hlouběji do problematiky lidského života, obyčejného prostého života a obyčejné prosté práce lidí, kteří jsou tam zaměstnáni. Fotografie na výstavě a v albu "Hotel" připomínají dokonalé malířské rámy s mimořádně promyšlenou hrou světel. Mnohé z nich jsou zajímavé portréty.
Na začátku projektu bylo naše seznámení s těmito lidmi povrchní, ale postupem času se rozvinuly vztahy a sympatie, při dlouhodobém působení jsme se mohli navzájem poznat. Mohl jsem se přiblížit lidem, kteří tam pracovali, a doprovázet je v někdy velmi intimních situacích. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky