KUPE - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KUPE

Vodárenská věž, Janská 7, 746 01, Opava, tel.: +420 555 501 415


otevřeno: út - ne 14.00 - 20.00 hod. (není-li uvedeno jinak)


1.1. - 31.12.
KURT NAFURT
Stálá expozice Kurta Gebauera.

1.1. - 31.12.
OPAVA ŽELEZNIČNÍ
Stálá venkovní výstava o historii železnic na Opavsku. Výstava se uskutečňuje za podpory Statutárního města Opava.


30.7. - 2.9.
FOTOGRAFICKÉ PUBLIKACE SEVERNÍ MORAVY A SLEZSKA
Autorská výstava kurátora Ondřeje Durczaka, která mapuje fotografické publikace ze severní Moravy a Slezska, knihy, které spoluutvářely charakter regionu.
Autorská výstava mapuje fotografické publikace ze severní Moravy a Slezska od meziválečného období do dneška. Kurátor Ondřej Durczak dlouhodobě mapuje a též teoreticky se zabývá osobitými autorskými fotografickými publikacemi, vlastivědnými, ale také těmi, které výrazně ovlivnil totalitní režim v Československu. Všechny totiž vytvářejí společenský, politický, pracovní i rekreační charakter regionu.

3.9. - 23.9.
IVAN KOLÍN - OKA MŽIK
Fotografická výstava odborníka na focení lidských očí, oko jako brána do vesmíru, oko jako umělecké dílo. Ivan Kolín pracuje jako oftalmologický technik - fotograf na Oční klinice Lexum a je držitelem několika světových ocenění za fotografie z oboru oční chirurgie.
V sobotu 19.9. v 16.00 hodin proběhne setkání s autorem.čtvrtek 24.9. / 18.00 hod.
ROZTROUŠENÁ PAMĚŤ
Vernisáž výstavy Roztroušená paměť a uvedení katalogu doktorandů Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě Ondřeje Durczaka, Arkadiusze Goly a Lukáše Horkého, kteří ve rámci programu POHO2030 dokumentovali pohornickou krajinu Karvinska. V rámci večera se uskuteční autorské čtení z knihy Šikmý kostel autorky Karin Lednické, autogramiáda (prodej knihy na místě s 15% slevou) a beseda s Annou Durajovou (POHO2030) o programu, který se transformací tohoto území má zabývat. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky