KUPE - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
KUPE

Vodárenská věž, Janská 7, 746 01, Opava, tel.: +420 555 501 415


otevřeno: út - ne 14.00 - 20.00 hod. (není-li uvedeno jinak)


1.1. - 31.12.
KURT NAFURT
Stálá expozice Kurta Gebauera.

1.1. - 31.12.
OPAVA ŽELEZNIČNÍ
Stálá venkovní výstava o historii železnic na Opavsku. Výstava se uskutečňuje za podpory Statutárního města Opava.


27.6. - 31.7.
VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ KLUBU KAVÁRENSKÝCH FOTOGRAFŮ OPAVA
Výstava volného sdružení amatérských fotografů Opava.
KKF - Klub Kavárenských Fotografů je volné sdružení amatérských fotografů z Opavy nebo okolí. S přestávkami klub funguje asi dvacet let. Pořádáme společné focení, vystavujeme v pobočkách Knihovny Petra Bezruče a letos v lednu jsme měli velkou výstavu v hlavní budově Knihovny Petra Bezruče. Scházíme se převážně v kavárně Iberia na Pekařské ulici v Opavě (odtud také náš název), kam může přijít kdokoliv, kdo má zájem o fotografii. Termíny schůzek jsou na našich facebookových stránkách.
1.8. - 18.9.
OPAVA A JEJÍ ŘEKA
Výstava fotografií a pohlednic.
Výstava a nová publikace „Opava a její řeka“ je obrazovou básní a poctou stejnojmenné řece. Fotografie a pohlednice do roku 1945 zobrazují řeku Opavu v nejrůznějších podobách a náladách od hravě poetických k tragickým. Obrazová část je postavena především na soukromé sběratelské kolekci Rudolfa Dybowicze. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Ing. Jaroslav Kania, výstava se koná ve spolupráci s Institutem tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě a Povodím Odry.
Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 1.8. v 17.00 hodin. Program vernisáže: hraje country kapela Karavana, utopenci a pivo, projekce filmu Rozmarné léto, pruhovaná trika námořnicko-vodácká. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky