KOSTEL SVATÝCH JANŮ - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
KOSTEL SVATÝCH JANŮ

Praskova ulice, 746 01, Opava, tel.: +420 734 680 417

provozovatel: Kostel sv. Janů, z.s.

www.kostelsvatychjanu.cz
e-mail:
dalibor.halatek@centrum.czčtvrtek 12.5. / 11.00 hod.

JAROSLAV KMENTA - INVESTIGATIVNÍM ŽURNALISTOU V ČR
Přednáška z cyklu Moderní výzvy lidstva.
Novinář, spisovatel a nakladatel Jaroslav Kmenta bude 12. května 2022 od 11.00 hodin hostem cyklu Moderní výzvy lidstva, který tradičně proběhne netradičně v kostele svatých Janů v Opavě. Akce je určena pro studenty středních a vysokých škol a také širokou veřejnost.
Jaroslav Kmenta se zabývá vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce. Jeho články odhalující korupci či spojení mafie a politiky dovedly k rezignaci řadu politiků. Je jedním ze průkopníků investigativní žurnalistiky v České republice. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku, za rok 2018 pak novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky.
„Proč je dobré mít v redakci Jaroslava Kmentu? Protože ho nikdo nemá rád. Tedy přesněji, nemá ho ráda drtivá většina politiků, ať zprava, nebo zleva. To může být důkazem, že svou práci investigativního reportéra dělá dobře a navíc nestranně,” uvedl Robert Čásenský, šéfredaktor časopisu Reportér Magazín, v jehož redakci Jaroslav Kmenta aktuálně působí.

Akci pořádá Fakulta veřejných politik ve spolupráci s Mendelovým gymnáziem Opava. Přednáška bude po jejím skončení dostupná na  YouTube kanálu Moderní výzvy lidstva.
pátek 13.5. / 19.00 hod.

OLDŘICH JANOTA
Koncert.
Koncert písničkáře Oldřicha Janoty proběhne v nádherném prostředí opavského kostela svatých Janů. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky