HRADECKÝ SLUNOVRAT - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
HRADECKÝ SLUNOVRAT
Komárovská 9, 746 01, Opava, tel.: +420 606 282 261
pořadatel:
Silesia Art, z.ú., U smaltovny 1360/9, 170 00, Praha 7 - Holešovice
www.hradeckyslunovrat.cz
e-mail: hradeckyslunovrat@gmail.com


1.11. - 30.11. / 19.00 hod. / kostel sv. Jana Křtitele Opava
BRÁNA PRO SVATÉHO JANA
Brána v gotickém portálu ve zbytku městských hradeb patřící ke kostelu sv. Jana Křtitele je již rozpadlá. Také věž tohoto pozoruhodného kostela je třeba natřít. Pojďte nám pomoci vrátit kousku našich opavských dějin nejen krásu, ale hlavně Život. Kostel zasvěcený sv. Janu Křtiteli a sv. Janu Evangelistovi (založil jej opavský Přemyslovec Mikuláš II. Opavský) je již dlouho veřejnosti nepřístupný. A to je velká škoda. Chrám najdete přímo u nejrušnější opavské křižovatky. Obklopen zbytky městských hradeb je zvláštní oázou ticha a klidu.
V neděli 1. 11. v 19.00 hodin spouštíme kampaň na Startovači Brána pro svatého Jana, kde jsme společně se spolkem Za Opavu, z.s. spojili síly, a pokusíme se pomoci krásnému historickému kostelu v centru Opavy, který potřebuje opravy a opětovné navrácení života. Pomozte nám sehnat prostředky pomocí crowdfundingové sbírky a oživit toto krásné místo kulturou.
Přispět můžete na této adrese: https://www.startovac.cz/projekty/brana-pro-sv-jana/

neděle 28.2.2021 / 18.00 hod. / Velká dvorana Červeného zámku Hradec nad Moravicí
GHOSTLY KISSES
Večery s Hradeckým slunovratem.
Kanadská zpěvačka a skladatelka Margaux Sauvé, známá jako Ghostly Kisses, vystoupí ve speciálním koncertu v rámci svého evropského turné v magickém prostředí Státního zámku v Hradci nad Moravicí, v honosných prostorách sálu Velké dvorany. Koncert pořádaný festivalem Hradecký slunovrat se uskuteční 28. 2. 2021. Dream-popový projekt Ghostly Kisses je opravdovým hudebním zážitkem jedním z nejzajímavějších kanadských talentů.
Vstupenky za zvýhodněnou cenu 220,- Kč můžete v předprodeji zakoupit zde: 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky