HRADECKÝ SLUNOVRAT - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

KONCERTY, KLUBY, KULTURNÍ ORGANIZACE
HRADECKÝ SLUNOVRAT
Komárovská 9, 746 01, Opava, tel.: +420 606 282 261
pořadatel:
Silesia Art, z.ú., U smaltovny 1360/9, 170 00, Praha 7 - Holešovice
www.hradeckyslunovrat.cz
e-mail: hradeckyslunovrat@gmail.com


pátek 19.3. / 19.00 hod. / kostel sv. Jana Křtitele Opava
ŠIKMÝ KOSTEL
Literárně-hudební performance (Lednická, Uvira, Halška).
Románová kronika ztraceného města v téměř zapomenutém kostele. Představení inspirované výjimečnou knihou Karin Lednické na pomezí autorského čtení, koncertu, divadla. Účinkují: Karin Lednická, Petr Uvira, Vít Halška.
Vstupné 300,- Kč.čtvrtek 24.6. - sobota 26.6. / 20.00 hod. / zámek Hradec nad Moravicí
HRADECKÝ SLUNOVRAT 2021
Osmý ročník (a třináctý díl) rodinného hudebního festivalu v areálu státního zámku Hradec nad Moravicí proběhne 24. až 26. 6. 2021. Tři hudební scény, besedy, přednášky, divadlo, filmy, gastro stage, programy pro děti, výstavy, diskuze, poezie a mnoho jiného.
Dosud byla z programu HS 2021 zveřejněna první jména, čeká vás ovšem ještě několik desítek dalších: Dejvické divadlo, PRAGO UNION, Beata Hlavenková a Kapela Snů, Bára Hrzánová a Bachtale Apsa, Lanugo, Hrubá Hudba (Lesní zvěř a Horňácká muzika Petra Mičky), Monika Načeva a Zdivočelí koně, Fallgrapp (SK), Tides From Nebula (PL), Alena Wagner Ježková - Tichá srdce a Pastoral Brothers.

Dobrá muzika napříč žánry - to je Hradecký slunovrat. Hudba, kterou na Slunovratu můžete slyšet, se nedá zaškatulkovat. Představujeme zajímavé jednotlivce i kapely napříč žánry - od kytarového rocku přes moderní písničkářství, elektroniku i world music. A to nejen z Česka, ale také ze zahraničí. Welcome scéna pak v neplacené zóně festivalu poskytuje dalším méně známým, avšak neméně kvalitním kapelám možnost představit se festivalovému publiku.
Salon Mechtilde nabízí diskuze, přednášky, literární čtení, workshopy i programy pro děti. Název je poctou Mechtildě Lichnovské - výjimečné ženě, manželce knížete Karla Maxe Lichnovského, posledního předválečného majitele hradeckého zámku. Mechtilde se ve svém životě věnovala podpoře kultury a společenského života, přátelila se s umělci a též sama napsala řadu knih. Tato moderní a emancipovaná žena je ztělesněním toho, jaké hodnoty se Hradecký slunovrat snaží naplňovat. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky