ZUŠ SOLNÁ - VÝTVARNÝ OBOR - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

AKCE PRO DĚTI A MLÁDEŽ
ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA SOLNÁ - VÝTVARNÝ OBOR
Solná 8, 746 01, Opava, tel.: +420 553 714 526, +420 739 937 307


neděle 20.9. / 18.30 hod. / kostel sv. Václava
KONCERT PĚVECKÉHO SDRUŽENÍ MORAVSKÝCH UČITELŮ A SBORU LUSCINIA

úterý 22.9. / 17.00 hod. / knihovna Petra Bezruče v Opavě - ZRUŠENO!!!
S MLADÝMI HUDEBNÍKY DO RÁJE SRDCE ANEB TO NEJLEPŠÍ ZE ZUŠ OKRESU OPAVA

pátek 25.9. / 14.00 - 21.00 hod. / Ptačí vrch, Sady Svobody, Dvořákovy sady
ZUŠ OPEN - COLOURS OF ZUŠ III - PŘELOŽENO NA 21.5.2021
Colours of ZUŠ oživí již potřetí opavský veřejný prostor. V pátek 25. září se v rámci festivalu Bezručova Opava společně představí všechny obory (výtvarný, hudební, taneční a literárně-dramatický). Během nabitého odpoledne, který vyvrcholí koncertem kapely Heimat, se mohou návštěvníci těšit na ukázky umění studentů ZUŠ Opava v městském centrálním parku od Ptačího vrchu přes Sady svobody po Dvořákovy sady. Program opavské verze celostátní přehlídky ZUŠ Open doplní i další doprovodné akce.
Letošní čtvrtý ročník celonárodního happeningu ZUŠ Open byl z jarního termínu ze důvodu nouzového stavu přesunut do podzimních měsíců. Základní umělecká škola Opava se letos přehlídky účastní po třetí s pestrým programem sestaveným z příspěvků všech čtyř oborů naší školy pod názvem Colors of ZUŠ III. Na frekventovaném místě městského centrálního parku, se široká veřejnost může těšit na hudební, taneční, divadelní, ale i výtvarné aktivity - to nejlepší, co opavská ZUŠ může nabídnout, letos za významné finanční podpory města a za účasti aktivních umělců spjatých s opavským regionem a s naší školou.
Výtvarný obor připravil výtvarné akce, happeningy a workshopy pro veřejnost. Největší hudební obor představí jak své sólové hudebníky s klasickým i populárním repertoárem, menší soubory (např. Soubor zobcových fléten, Cimbálová muzika, Smyčcový soubor) tak také velké orchestry (Andante - akordeonový orchestr, Dechový orchestr, Kytarový orchestr). Literárně dramatický obor vystoupí s pouličním divadlem a taneční obor předvede spoustu tanečních čísel klasického, folklorního i moderního repertoáru.
ZUŠ Open znamená „otevřená škola“ a tak jsme letos přizvali ke spolupráci hudebníky opavské kapely Heimat, která vystoupí spolu s Dechovým orchestrem jako host a jejich následný koncert v podvečerních hodinách by měl být vyvrcholením celého uměleckého odpoledne. Dalšími hosty a spolupracovníky, které jsme přizvali k našemu minifestivalu, jsou spolek Kapradí s projektem Příběh jednoho trička a Fashion-cafe-music bazaru, příspěvková organizace Sírius, jejíž klienti se již po několikáté zapojí do našich výtvarných aktivit. V rámci uměleckého odpoledne bude možné nahlédnout do Ateliéru volného umění při Galerii u Jakoba, který v prostorách Minoritského kláštera pořádá kurzy pro dospělé i pro děti, organizuje plenéry a příměstské tábory s výtvarným zaměřením.


25.9. - 31.10.
SLUNEČNÝ DEN
Výstava.
Slunečný den je výstava obrazů volně inspirovaných skladbami pedagoga ZUŠ Opava Martina Žurka, které namalovali žáci a studenti výtvarného oboru, spolu s ukázkami a též výstupy distančního vyučování Umělecké kuchařky - souboru edukačních videí se výtvarnou tematikou, které vymyslely a realizovaly v době uzavření škol učitelky výtvarného oboru Markéta Janečková, Zuzana Tázlarová a Lenka Přibylová.
Vernisáž v pátek 25. září 2020 v 16.00 hodin je určena žákům školy a pozvaným hostům.
Z důvodů bezpečnostních opatření proti šíření Covid-19 není akce otevřena široké veřejnosti. Děkujeme za pochopení. Akce se koná pod záštitou 63. ročníku festivalu Bezručova Opava - Lux in tenebris aneb Světlo vzdělání a výchovy.
Výstava ve výstavní síni ZUŠ na Solné ulici v Opavě.
Otevřeno: po - pá 13.30 - 18.30 hod., o víkendu přes Dům umění, vstup zdarma. 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky