GALERIE OBECNÍHO DOMU - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
GALERIE OBECNÍHO DOMU

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.oko-opava.cz
e-mail:
obecni.dum@oko-opava.cz

otevřeno: út - ne 10.00 - 18.00 hod.8.2. - 29.4.

BIG-BEATOVÁ ŠEDESÁTÁ
Výstava.
Výstava představuje soubor fotografií, plakátů, dokumentů, memorabilií, artefaktů a též doprovodných textů, které dokumentují opavskou mladou kulturu v 60. letech. Dominantní složkou expozice je část věnovaná bigbítovým kapelám, další oddíly budou věnovány klubům, tanečním čajům, diskotékám, majálesům a malým divadlům. Formát expozice spočívá na principu výstavy ve výstavě. Prostor galerie je proměněn v klub mládeže ve stylu konce šedesátých let - včetně např. podia, funkčního baru a literárního koutku a možnosti posezení. Samotné exponáty jsou nainstalovány převážně jako přirozená výzdoba klubu, některé na výstavních panelech nebo ve vitrínách - např. velké fotografie, dokumenty, texty, cenné předměty. Důležitým atmosférotvorným prvkem je hudební kulisa - speciální mix nahrávek z 60. let. Návštěvník výstavy by se měl nechat unést iluzí, že se v prostoru a čase vrátil do skutečného klubu z konce šedesátých let. Atmosféra výstavy by ho měla svádět k tomu, aby se nespokojil jen s její povrchní prohlídkou, ale aby v ní v nostalgické náladě strávil příjemné chvíle.
Součástí výstavy je cyklus doprovodných akcí - koncerty, přednášky, filmy, divadelní představení. Některé proběhnou přímo v prostorách výstavy, jiné v Klubu Art, Na Rybníčku, v Loutkovém divadle nebo v Kupé.


středa 25.4. / 17.00 hod.
BIG-BEATOVÁ ŠEDESÁTÁ
Komentovaná prohlídka výstavy s účastí autora a big-beatových pamětníků.
Autor výstavy Jan Horák vás seznámí se zajímavými detaily konceptu výstavy a budete mít možnost položit dotazy veteránům opavského big-beatu. Účast přislíbili například členové skupin SPIDERS a FANATICS J. Kracík, B. Štambera, P. Bíner a C. Vojtek.

neděle 29.4. / 17.00 hod.
ZAVÍRÁME KLUB - HAPPENING ZA BIG-BEATOVÁ ŠEDESÁTÁ
Happening.
Neformální a netradiční ukončení výstavy s nejedním překvapením a se stylovým průvodním slovem Jana Horáka a Jiřího Siostrzonka.


1.4. - 30.4. / foyer kavárny Obecního domu
HANA DUBAJOVÁ - OKOUZLENÍ KRAJKOU
Výstava.
Hana Dubajová (1963) ráda malovala už v dětství, ale s opravdovou tvorbou, se vším všudy, s pestrostí výtvarných technik a hlavně s velkým zápalem pro paličkování, začala až na Osoblažsku, jako mladá maminka.
Tento kraj, kam po střední škole, ve svých osmnácti letech přišla, ji svým drsným kouzlem doslova učaroval. A používá i výtvarnou techniku, které zde živila ženy mnoha rodin po řadu let. Je to naše kouzelná a milovaná paličkovaná krajka s dlouholetou kulturní tradicí v našem Osoblažsku. Hanka zde založila rodinnou galerii a vystavuje spolu s dcerou a také maminkou. Účastní se mnoha výstav, přehlídek, soutěží a její tvorba vypovídá o velké lásce, oddanosti a odvaze.
Obrázky na výstavě nás svou barevností a rytmem uzlíků paličkované krajky uvádějí do světa jiskřící fantazie barev. Jsou pohlazením a pozdravem. Přijďte se potěšit.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky