GALERIE OBECNÍHO DOMU - Opavský svět kultury

Sestavuji aktuální kalendář ...
Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

GALERIE, VÝSTAVY, PŘEDNÁŠKY
GALERIE OBECNÍHO DOMU

Ostrožná 46, 746 01, Opava, tel.: +420 553 791 947, +420 734 518 907
www.oko-opava.cz
e-mail:
obecni.dum@oko-opava.cz

otevřeno: út - ne 10.00 - 18.00 hod.28.6. - 2.9.

ZUZANA SAMARA - ŽENA A STROM
Výstava fotografií.
Žena a strom je pro autorku téma více odlehčující, vycházející z vize, která byla daná druhem stromu a typem ženy a jejich vzájemné kompozice. Strom i žena jsou pro ni symbolem plodnosti a ve vzájemné symbióze tvoří silné spojení, které je přitažlivé až magnetické. Na fotografiích jsou podobnosti nebo také kontrasty a každý v nich však může vidět jejich propojení svým úhlem pohledu.
Fotografie vznikaly v průběhu tří let a je to další koncept, který se fotografce povedl uskutečnit. Několik dalších vizí proběhlo jejím životem, ale nebyly uskutečněny a některé z nich jsou už příliš vzdálené a cizí pro cokoliv, ale přicházejí další. Proto vy, kteří máte sny, vize, představy uskutečněte je, dejte do toho v daný okamžik to nejlepší z vás, i když vám to v tu chvíli připadá beze smyslu, nezapadá to do logiky vaší mysli nebo se příliš bojíte. Autorka o sobě říká, že se bojí stále hodně, přesto, že už velká holka, ale nebýt toho kroku do neznáma bez přemýšlení nad různými věcmi a překonávání strachu, nikdo by nikdy její fotografie neviděl a pravděpodobně by ani žádné nevznikly. Někde uvnitř zůstane člověku jen ten divný pocit prázdna, možná frustrace, který známe všichni. Je dobré se zastavit a uvědomit si z čeho pramení, změnit to a jít dělat, co máme rádi, co nakrmí naši duši. Není lepší pocit.


1.7. - 31.8. / foyer Obecního domu
PO STOPÁCH BAROKA
Výstava výtvarných prací dětí z MŠ Heydukova Opava.
Rok 2017 byl vyhlášen společností Czech Tourism jako rok českého baroka. Děti ze zájmového výtvarného kroužku se v roce 2017/2018 celoročně baroku věnovaly. Prostřednictvím animačního programu, her a také motivačního vyprávění se děti setkávaly s krásami baroka nejen u nás, ale také ve světě. Celoroční práce dětí zasáhla téměř všechny oblasti, do kterých se baroko promítá (kresba, malba, grafika, prostorová tvorba, architektura, hudba, ale i móda).
Autoři výstavy: Evelína Burdová, Natálie Sadovská, Johana Mařádková, Laura Dvořáková, Vincent Perez, Tobiáš Nedoma, Karolína Veselá, Nela Žídková. Práce dětí vznikaly pod vedením Mgr. Michaely Kostelňákové.


pátek 24.8. - neděle 26.8. / pá, so 8.00 - 18.00, ne 8.00 - 16.00 hod. / Obecní dům
VÝSTAVA OVOCE, ZELENINY, KVĚTIN, VINNÉ RÉVY, VLASTNÍCH RECEPTŮ A VÝROBKŮ
16. ročník výstavy, pořádá Opavská kulturní organizace a ZO ČZS Opava Město.
Návštěvníci budou moci opět obdivovat vystavované výpěstky ze zahrádek opavských zahrádkářů. Kromě tradičního seznámení se s jejich vlastními recepty, a ochutnávkami vlastních produktů, bude pro návštěvníky připravena knižní publikace, nesoucí název „Recepty našich členů“. Návštěvníci v ní najdou plno receptů z ochutnávek minulých let. Součástí výstavy bude také vyhodnocení nejlepšího a nejoriginálnějšího exponátu.


 
TOPlist
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky